Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

 

Chci být pohřbena v bílém rubáši s polorozvitou růží v ruce,“ přála si herečka AdinaMandlová, od jejíž smrti uplyne dnes, tedy 16. června, přesně 20 let. Splnilo se její přání o rubáši a růži a kde je vlastně její hrob?

 
 

Až dosud se mnoho odborníků domnívalo, že je Adina Mandlová pohřbena na Slavíně
v hrobě rodiny své kamarádky Nataši Gollové. Konečně přinášíme nezvratný důkaz, že tomu tak není.


Kolem smrti a místa posledního odpočinku jedné z největších hvězd českého hereckého nebe legend vzniklo mnoho legend. Neexistoval jediný důkaz, jediný svědek, který by potvrdil, jaká je pravda. Až teď.

Obdivovatelé Adiny Mandlové chodili klást květiny na vyšehradský hřbitov k cizími hrobu a důvod, proč není na náhrobku její jméno byl vysvětlován takto: „Nechci mít na náhrobku své jméno, aby se lidé nestyděli k hrobu chodit,“ říkala prý Adina.

Slavná herečka tímto výrokem odkazovala na to, že byla na konci války vězněna na Pankráci kvůli svým milostným pletkám s Němci. Po válce emigrovala a zbytek života prožila většinou na ostrově Malta po boku svého homosexuálního manžela.

 

1. Fáma: Smrt na zámku


Fáma: Adina Mandlová zemřela na zámku v Dobříši nebo v Masarykové sanatoriu v Dobříši.

Pravda: „Adina Mandlová zemřela v dne 16. 6. 1991 v příbramské nemocnici,“ řekla  mluvčí Oblastní nemocnice Příbram Monika Boušková. Potvrzuje to i primář sanatoria MUDr. Pavel Kuře: „Adina Mandlová u nás byly jen několik dní krátce před smrtí. Poté byla převezena do příbramské nemocnic

 

2. fáma: Rubáš a růže

Fáma: Adina Mandlová byla pohřbena v bílém rubáši a rudou polorozvitou růži.

Pravda: „Vzpomínám si, když sem před 20 lety přivezli Adinu Mandlovou z Příbrami,“
řekl  Jaroslav Myslík, řidič pohřební služby Blatná. „Kremace bez obřadu a rozptyl na posypové loučce vedle krematoria proběhly dva dny na to. Do rakve jsme se samozřejmě nedívali. Pokud tam byla v rubáši, musely by ji do něj obléknout už v nemocnici.“ V příbramské nemocnici ale paní Mandlovou do rubáše neoblékali, tedy: Není nikdo nikdo z pamětníků, kdo by tento fakt potvrdil a pohřební služba, která tělo vezla, zkrachovala dva roky po smrti slavné herečky.

 

3. fáma: Tajemný strom

Fáma: popel Adiny Mandlové byl rozptýlen kolem jakého stromu na rozptylové loučce
hřbitova Blatná.

Pravda: „Na loučce, kdy byl rozptýlen popel Adiny Mandlové před 20 lety nebyl žádný dominantní strom. Několik stromů rostlo kolem, ale ty všechny popadaly při vichřici. Teď tak stojí jen dva smrky a i ty se budou kácet,“ řekla Eva Bezpalcová ze Správy hřbitova a krematoria Blatná.

4. fáma: Zemřela na tuberkulózu

Fáma: Adina Mandlová zemřela na tuberkulózu, z niž se dlouhá léta léčila
Pravda:

„Paní Mandloví zemřela v příbramské nemocnici na chirurgickém oddělení. Příčinou smrti tedy nebyla tuberkulóza, ale jiné onemocnění.

Zdroj: Blesk.cz

 

Adina Mandlová: Pravda o jejím hrobě
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář