Jdi na obsah Jdi na menu
 


28. 9. 2016

Vážení přátelé,

petice proti novele mysliveckého zákona, která má usnadnit vydávání zákazů vstupu do lesa, již má přes 42 tisíc podpisů. Děkujeme, že je mezi nimi i ten Váš. Jak jsme Vás v létě informovali, ministerstvo zemědělství odložilo projednání novely na září. Nyní už je jasné, že ani v září se myslivecký zákon na programu vlády neobjeví.

I přes velkou vlnu nesouhlasu veřejnosti, zemědělců, lesníků i státních institucí má ale ministerstvo nadále v plánu novelu protlačit legislativním procesem. Ani boj za právo na bezplatný vstup do lesa proto nesmí ustat. Nesmíme především dopustit, aby se na plány ministerstva a myslivecké lobby přestalo upozorňovat. Proto jsme také s radostí uvítali, když se na dopady novely mysliveckého zákona zaměřil i pořad Nedej se České televize. Podívejte se na díl nazvaný Budeme smět do lesa?, který celý problém shrnuje. Sdílejte ho prosím i se svými známými a doporučte jim, ať se také připojí k naší výzvě. Každý hlas, který se k nám přidá, je cenný.

Hlavním iniciátorem kampaně Bez peněz do lesa nelez! je Daniel Pitek, soukromý zemědělec a člen předsednictva SZ, který nedávno získal Cenu Josefa Vavrouška za významný ekologický počin. Na rozsáhlém území několika stovek hektarů obnovuje krajinu kolem Milešovky. Vysazuje zaniklé ovocné sady, obnovuje vykácené remízky, zakládá mokřady, tůně a rybníky. Dělá prostě vše proto, aby krajina získala svůj původní ráz a byla schopna se ubránit suchu i povodním. Nyní Dan Pitek kandiduje na post hejtmana Ústeckého kraje jako lídr koalice zelených a pirátů. Pokud jste ze severu Čech, můžete v krajských volbách dát svůj hlas právě jemu.

Máte plné zuby toho, jak se stát snaží omezit vstup do lesa, protože pohyb veřejnosti v honitbách komplikuje myslivcům lov? Nebo že o zákazech má rozhodovat úředník, který musí mít povinně složenou mysliveckou zkoušku a často také bývá aktivním myslivcem? Pochopitelně že to štve i nás, vždyť takového úředníka bude velice lákat představa, že může mít les jenom pro sebe. Zelení proto neustanou v tlaku na ministerstvo zemědělství, aby tuto nepovedenou legislativní úpravu stáhlo.

 

Děkujeme a přejeme Vám příjemný začátek podzimu,

Strana zelených

Zdroj: došlo mailem - kráceno

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář