Jdi na obsah Jdi na menu
 


28. 7. 2017

 

Kdo nectí zvyklosti země, riskuje, že dostane přes hubu! F. R. Čech vystoupil rázně proti burkinám. A dodal: Když vidím billboard, kde si dva chlapi jezdí jazykama v hubě...

28. 7. 2017 4:42

ROZHOVOR „Neoslovil mne vůbec nikdo,“ říká ohledně protikandidátů Miloše Zemana František Ringo Čech a dodává: „Já jsem dokonce Milošovi poradil volební slogan, který nevím, jestli použije. A sice – Češi volí Miloše, ne suchara Drahoše!,“ prozrazuje s tím, že to je samozřejmě myšleno s nadsázkou. František Ringo Čech se vyjádřil i k burkinám, k neziskovým organizacím a k tomu, co pronesl senátor Čunek ohledně sexuálních menšin a pochodu Prague Pride. „Jsou to slušní normální lidé, jako my. Normální v uvozovkách, protože jestliže mají oba pindíky nebo pipiny, tak prostě já už v tom vidím určitou disproporci,“ říká František Ringo Čech.

Kdo nectí zvyklosti země, riskuje, že dostane přes hubu! F. R. Čech vystoupil rázně proti burkinám. A dodal: Když vidím billboard, kde si dva chlapi jezdí jazykama v hubě...
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Ringo Čech

Velkou debatu v minulých dnech vyvolala diskuse, zda se na koupalištích v České republice smí nebo nesmí nosit muslimské plavky, neboli burkiny. Odpůrci argumentují hygienou i tím, že jde o další krůček invaze islámu do našim životů, jde o naše další ústupky a jejich výhry. Někteří lidé ale zase argumentují tím, že nevidí důvod nařizovat někomu, jak mají vypadat jeho plavky. Navíc před sto lety jsme se koupali také mnohem více zahalení. Kdo z nich má pravdu? A vám by vadily burkiny na veřejných koupalištích?

Těm, kteří argumentují tím, že nemůžeme nařizovat a že jsme se před sto lety taky koupali jinak – těm bych vzkázal, že to je stejný argument, jako že jsme před 300 lety nosili brnění. To je prostě naprostá zhovadilost. Já to vnímám tak, že to je provokace. Je to prostě provokace, co to udělá. Jde opravdu o ten krůček za krůčkem, kdy se najednou vzpamatujeme a budeme všichni v mešitě. Já to schválně nadsazuji. Ale myslím, že to je provokace. Pobuřuje mě to.

Jak už jsme řekli, odpůrci burkin poukazují na to, že my opět ustupujeme, ale nedej bože, že by se české turistky chtěly promenádovat v muslimských zemích v plavkách. Je v tomto případě vůbec nějaké východisko? Schválit burkiny jen v případě, pokud my budeme mít stejná práva a možnost řídit se svými zvyky i v muslimských zemích?

Taková dohoda s muslimskými zeměmi neexistuje. Oni tam zfackují naše turisty v každém případě, ať dohoda nebo nedohoda. Já si myslím, že české turistky by se měly v muslimských zemích koupat tak, jak je to tam ve zvyku, s tím, že v těch letoviscích tam tento problém není. A české turistky je určitě nebudou chodit provokovat na nějaké jejich speciální lidové pláže. V každé zemi by se měly ctít zvyky té země. Kdo to nedělá, riskuje prostě, že dostane přes hubu. Tak to je.

Tento problém – a následná, možná i bouřlivá diskuse – vyvolal u některých lidí poměrně velkou averzi. Stalo se, že na pražském koupališti začala jedna žena muslimku, která se koupala, kopat a škrtit. Co na to říkáte?A nebude to nakonec tak, že veřejné diskuse vyústí nakonec k násilí, ať z jedné nebo z druhé strany?

Ano, samozřejmě. Pokud se to nevyřeší a nevyřeší zásadně, to znamená, ať si burkiny vezme v koupelně, ale ne na plovárnu v Podolí. Ty incidenty se budou množit a jediné, jak jim zabránit, je, že tam prostě tu ženskou, v tom obalu plátěným nebo co to je, prostě nepustí.

 

í

 

Obrovskou diskusi vyvolal svým vyjádřením i senátor Jiří Čunek. Ten na adresu Prague Pride pronesl: „Je to pochod smrti pro stát, pro Evropu, pro naši civilizaci, když stát bude tyto skupiny podporovat a uznávat jako rodiny.“ Souhlasíte s ním? A proč podle vás tradiční rodiny ztrácejí čím dál více na významu – čím dál tím více lidí žije singl, lidé čím dál méně uzavírají manželství...

Samozřejmě, Čunek má pravdu. Ono je to složitější, než to Čunek řekl. Ale já mám také sklon k jednoduchým řešením, považuji je za správná. Má úplnou pravdu. Rodina se rozpadá, protože naše kultura upadá. Upadá prostě křesťanská kultura, euroatlantická civilizace. Stáváme se slabšími a slabšími, zranitelnými. Nakonec vždycky převálcuje ta silnější skupina ty slabé. No, pánbůh s námi.

Senátor také uvedl, že sexuální orientace je v mnohých případech volba, že to říkají odborníci. „V mnohých případech je to vrozená danost. Tak, jak se někdo narodí bez nohy, tak se někdo narodí s jinou sexuální orientací. Pochod LGBT, kteří prohlašují, že jsou úplně stejní jako rodiny, je v tomto smyslu stejný jako pochod jednonohých, kteří tvrdí, že mohou na ‚vojenskou přehlídku‘. Musíme přijmout zákony přírody a především přijmout každý sám sebe se svými přednostmi i handicapy. Neznamená to ale, že jsme tím vyřazení ze společnosti. Každý z nás má jiný úkol a může společnost obohatit jiným způsobem. Nemůžeme ale říkat, že LGBT je také rodina. Stát má rodinu podporovat jako svou jedinou budoucnost a ostatní tolerovat." Co k takovému názoru uvést? Jaká by měla být politika státu vůči rodině a sexuálním menšinám?

 


 

Zase můžu s panem senátorem jenom souhlasit. Já jsem už několikrát demonstroval svoji toleranci vůči homosexuálům. Hlasoval jsem vždycky v jejich prospěch v Parlamentu. V žádném případě bych tuto menšinovou skupinu nediskriminoval. Jsou to slušní normální lidé, jako my. Normální v uvozovkách, protože jestliže mají oba pindíky nebo pipiny, tak prostě já už v tom vidím určitou disproporci. Zase jde o tu provokaci. Je to zvláštní, že tyto menšiny jsou velmi agresivní. Možná jsou agresivní proto, že se cítí více ohrožený. Ale já, který jsem k nim velmi tolerantní a přátelský, když vidím billboard, kde si dávají dva chlapi francouzáka, jezdí si jazykama v hubě, to myslím, že není úplně v pořádku. No ale tak každému, co jeho jest. Politika státu vůči rodině je taková – jak můžou politikové prosazovat rodinu, když jsou většinou všichni rozvedení, vzali si své milenky, sekretářky, mluvčí… Už jejich život je naprosto rozvrácený. Tak jak můžou bránit rodinu, kterou sami nemají.

Podíváme se na úplně jiné téma. Prezident Miloš Zeman dle tvrzení svého mluvčího Ovčáčka vyzval ministra financí Ivana Pilného, aby se zamyslel nad rozdělením 11 miliard korun, které dle jeho tvrzení jdou neziskovým organizacím. Co říkáte na tuto výzvu? A jaký je váš názor na podobu neziskového sektoru u nás? V jakém směru podle vás pomáhá a v jakém naopak škodí?

Já myslím, že nepomáhá. A pokud bych použil výraz škodí, tak jenom utrácí těch jedenáct miliard za naprosté zbytečnosti. Je to trestuhodné. A mne vždy znovu rozhodí, že vůbec ještě něco takového může existovat. Vždycky jak na internetu tyto utajené věci vyjdou, vždycky, když dostanu rozklad těch organizací, tak mám zkažený celý den. Je to prostě skandální. Já bych dával jen organizacím, které se starají o děti a o postižené. Jinak vůbec nic. Těch 11 miliard korun bych rozdělil. Ať je dají zdravotním sestrám, učitelům a handicapovaným lidem. A také bych zveřejnil odměny pracovníků v těch neziskových organizacích. To je velmi poučné. Abychom věděli, že to nedělají z dobroty srdce, ale že je to slušný kšeft.

 

 

Když jsme se zmínili o prezidentu Zemanovi, ohledně kandidatury na příštího prezidenta se objevila v těchto týdnech další jména. Je někdo, kdo vás oslovil? Nebo naopak někdo, u koho vás překvapilo, že ho vůbec napadlo kandidovat na prezidenta?

Já vždycky prohlašoval, že kandidovat na prezidenta je určitá občanská prestiž.  A pokud ten člověk není blázen a nechce se jenom zviditelnit, má nějaké ambice politické, je za ním nějaká práce a chtěl by být prezidentem, tak to samozřejmě schvaluji. Neoslovil mne vůbec nikdo. Já jsem dokonce Milošovi poradil volební slogan, který nevím, jestli použije. A sice – Češi volí Miloše, ne suchara Drahoše! To je samozřejmě s nadsázkou. Pan Drahoš bude určitě skvělý člověk, ale proč si z něj neudělat legraci, když chce kandidovat proti našemu milovanému Milošovi.

Do hry o prezidentský úřad nakročil i senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera. Ten například dlouhodobě tvrdí, že západní svět je tak předlužený, že to vyřeší jen válka ,,Tuším to, jak to skončí, jsem rád, že jsem tak starý, že už mi to nebude tak strašně vadit. Světovou válkou to skončí.“ Na adresu kritiků Vladimíra Putina uvedl, že nikdo neví, zda by po něm v Rusku nepřišel někdo ještě horší. Platí též za obhájce kouření a kritika EU. Co říkáte na tyto jeho názory? A najde si své posluchače a příznivce?

No jednoho už má. To jsem já. Kubera má pravdu, ve všem co říká. Zákaz kouření není nic jiného než teror, omezení občanských svobod. Co se týče Putina, já bych doporučil, aby se čtenáři seznámili s tím, co všechno Putin pozitivního v Rusku udělal. Je toho hodně. Myslím, že Rusové ho mají rádi. Neodvážím se mluvit do těchto záležitostí, protože osobní zkušenost nemám. Ale znova můžu opakovat – je to zase jenom moje hypotéza – že to bude zase ruské vojsko, které bude vyhánět muslimy z Evropy. Kozáci zase prostě přijedou a budou své koně napájet ve Vltavě. Doufám, že se potom nestane nic horšího a že v pořádku zase odjedou.

Už když jsme spolu mluvili minule, tak jste vyslovil přesvědčení, že Miloš Zeman rozhodně vyhraje a že kandidovat určitě bude. To se potvrdilo. Podle některých průzkumů Zemanovy preference už nejsou tak jednoznačné, mluvilo se hodně například o panu Drahošovi. Zemanovi například tehdy příliš nepomohla aféra kolem Babiše a Sobotky, někteří mu vyčítají i to, jak se zachoval k Sobotkovi poté, co bývalý premiér přišel na Hrad, dalším vadí i prezidentovo vyjádření, které se prý k hlavě státu prostě nehodí. Jak vidíte Zemanovy šance v současné chvíli?

Podle našeho tisku všude vítězí jiní kandidáti. Všichni mají už víc než Miloš, Miloš ztrácí, Miloš se propadá do temnoty... Češi jsou rozhořčeni z Miloše jako prezidenta... Já se tomu musím smát. Měli by si čtenáři uvědomit, co udělal Sobotka Zemanovi. Jaká zrada to byla. To se neodpouští prostě. Ale myslím, že se chová i docela slušně. Říkat si může každý, co chce, včetně prezidenta. Nikde neexistuje příručka, jak by měl prezident mluvit a vyjadřovat se. Já pro to mám jediné vysvětlení. Že ve státě, kde je skoro všechno lež a kde se lže, tak člověk, který říká pravdu, působí jako výtržník. To ale říkal už Orwell, to není moje věta.

Když se podíváme do zahraničí – napětí kolem migrace do Itálie houstne. Jaký máte názor na to, aby Italové dali zkrátka migrantům dokumenty a poslali je na sever? Je to lepší řešení než povinné kvóty? Naši politici doporučují důsledně hlídat břehy Libye a migranty vracet, případně zasáhnout vojensky přímo v Libyi. Co na tento nápad říkáte? A co říct na to, proč se do této doby tedy břehy Libye nehlídaly a migranti rovnou nebyli vraceni?

Každému doporučení já se směji. Platnost mají pouze činy. Všechno ostatní jsou kecy. Já jsem zastánce názoru, že migrace je plánovaná a připravená invaze. Nedělá se nic pro její zastavení. Já dokonce podezírám, že Italům, kteří jsou razantní a temperamentní a já si jich velmi vážím, že jim za to, že zachraňují uprchlíky a vozí si je do Itálie (dokonce, jak jsem někde četl, padesát metrů od libyjského břehu je naloží a odvezou je zachránit), někdo platí. Že jim někdo z těch výtečníků z Evropské unie dává peníze. Jinak by byli sebevrazi, kdyby to dělali. Není pro to logické vysvětlení.
Čtěte: "TYDRZHUBUCECHU"

 

 

 

autor: David Hora - Zdroj: Parlamentní listy.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěžeParlamentní listy

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář