Vláda rozhodla, že vybuduje dvě záchytná zařízení pro uprchlíky. Jedno bude ve Vyšních Lhotách u Frýdku-Místku, druhé v Balkové na Plzeňsku. Každé zařízení pojme přes dvě stovky uprchlíků.

Čtenáři portálu iDnes.cz se také od ministra vnitra Chovance dozvěděli, že letos by si ze státní kasy na uprchlíky rád vzal 234 milionů a příští rok si řekne o 1,1 miliardy.

Minulý týden vláda rozhodla, že Česká republika přijme 400 uprchlíků z táborů v Jordánsku a Kurdistánu, kde jsou Syřané prchající před Islámským státem, a že od Itálie a Řecka od letošního září do září 2017 převezme dalších 1 100 lidí.

A čtenáři portálu iDnes.cz začali počítat. A došli k logickému závěru, že jeden uprchlík stojí Česko ročně necelý milion korun. Čtyřčlenná rodina pak bude Česko podle těchto výpočtů stát necelé 4 miliony ročně.

Za kolik žijete doma vy?

Příjem mé rodiny byl 60 tisíc měsíčně (to jest 720 tisíc ročně). Moje rodina, to jsou dva dospělí a dvě děti. Platíme si telefony, internet, pálíme benzín, dětem platíme kroužky ve škole, platíme jim obědy, dáváme si super dárky a ještě ušetříme na dovolenou. Prostě se máme dobře. A nepotřebujeme k tomu ani jeden milion, ani 4 miliony. A moc dobře si uvědomuji, že v Česku žijí rodiny, jejichž měsíční příjem je mnohem nižší. Přesto se mají docela dobře a v dobrých podmínkách vychovávají své děti.

Proč tedy potřebují zbídačení cizinci na útěku před válkou, kteří budou napěchováni na nějaké ubytovně, milion korun na hlavu? Když se dá luxusně žít za třetinu?

Je tu totiž možnost, že z částky milion korun na hlavu nejde celý milion na uprchlíka. Řekněme, že na běžence je použito luxusních 300 000 Kč ročně (nebo jen 150 tisíc?). Kam zmizí těch zbylých 700 tisíc korun?

Ano, něco spolkne státní aparát, něco rozkradou úředníci. S tím se ve zkorumpované zemi musí počítat.

Jenže přeci nezmizí z každé hlavy 700 000 Kč? Nebo přeci jen ano? A kam tedy?

A dostáváme se k obrovskému tématu. Tím jsou neziskovky, které se o uprchlíky „starají“.

Že tu něco smrdí, naznačily už Lidové noviny nebo třeba bývalý ministr vnitra Ivan Langer (ODS).

„Snaha mnohých těchto organizací je výsostně zištná! Uprchlíci jsou úžasný byznys. A proto jsem vždy v rámci transparentnosti žádal, ať každý, kdo k tématu mluví, řekne, kolik peněz bere daňovým poplatníkům! Kolik finančních prostředků dostává z veřejných zdrojů například Člověk v tísni a na co?“ Takhle provokativně se ptá na svém Facebooku Ivan Langer.

Koho zajímá, jak si neziskovky mastí kapsu na uprchlících, tak velký materiál najde ZDE.

Novinář Martin Ambros sestavil přehlednou tabulku, ze které plynou šokující čísla:

Takže už vidíme, že kolem uprchlíků v Česku se točí miliardový byznys. V Německu nebo Belgii to bude stejné, jen to není v korunách, ale v eurech.

Další nepříjemná zjištění nás čekají, když se podíváme, kdo tyto neziskové organizace vlastní. Kdo stojí v pozadí jejich vlastnických struktur. To jsou věci natolik závažné, že v podstatě narážíme na vyvádění státních peněz přes neziskovky do soukromých rukou.

Už chápete, proč se přistěhovaleckou vlnu nedaří zastavit? Protože není zájem. Byznys se přeci musí hýbat.