Jdi na obsah Jdi na menu
 


23. 4. 2017

 

Pozor, neziskovky jsou jedovaté, varuje senátor Doubrava. Podívejte se, jaké podrazy na lidech napáchaly

22. 4. 2017

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Lidé ztratili iluze a platí zas už to, co za reálného socialismu – kdo nekrade, okrádá svoji rodinu – a k dokonalosti to dovedla privatizace prezidenta Klause,“ konstatoval senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši). Své úvahy pak ještě dále rozvinul: „Pokud se v Americe z pirátů stali bankéři, proč by se nemohl stát z Babiše šéf OSN? Tím ale neříkám, že je tím pirátem. Víte, baví mě ty žárlivé scény Kalouska vůči Babišovi. Na nic jiného se nezmůže a nedokáže strávit, že to jeho nástupci jde přece jen o poznání lépe.“

Pozor, neziskovky jsou jedovaté, varuje senátor Doubrava. Podívejte se, jaké podrazy na lidech napáchaly
Foto: hns
Popisek: Jaroslav Doubrava v půlnočním rozhovoru

Miloš Zeman bude usilovat o své znovuzvolení.  Zatím jsou jeho největšími, byť neoficiálními, soupeři Michal Horáček a Jiří Drahoš. Kdo z těchto kandidátů má vaši podporu? A jak hodnotíte podnikatele pana Horáčka a akademika-vědce profesora Jiřího Drahoše, coby osobnosti, jež usilují o křeslo hlavy českého státu?

Miloš Zeman je čitelný, realistický politik, na rozdíl od servility většiny českých skoro-politiků. Horáček i Drahoš jsou zcela bezvýznamní. Jednoho znají snad lidé kolem kšeftu a muziky, druhého vědecká obec. Nic více. Navíc, vezmete-li v úvahu i informace, které kolují po internetu, pak, pokud jsou pravdivé, a to se jistě prokáže, neměl by jeden ani druhý se o zvolení vůbec ucházet.

K dalším už méně známým neoficiálním kandidátům na Hrad patří lékař a politický aktivista Marek Hilšer. Zvláště ten se velice tvrdě vyslovuje vůči Miloši Zemanovi, kterému vyčítá velmi tvrdými slovy jeho údajnou provýchodní orientaci. Hilšer zatím nejvíce zaujal určitou část veřejnosti i média, když s dalším aktivistou Otakarem van Gemundem nazí protestovali na Úřadu vlády přímo před řečnícím vicepremiérem Bělobrádkem proti ruské politice na Ukrajině. Lékař a akademik Hilšer si na své nahé tělo namaloval ukrajinskou vlajku a napsal slogan „Nebuďte s Putinem“. Jak posuzujete takové akce od možného prezidentského kandidáta?

 


Hilšerova kandidatura je stejně tak významná jako případná kandidatura nějakého principála českého cirkusu. Je smutné, že takové ubohosti se dopustí údajně vzdělaný člověk. Jejich kritika Miloše Zemana je z tohoto pohledu úsměvná. Smutně úsměvná. Ukazuje také, jak hluboko se propadla morálka některých z nás.

I jiný známý politický aktivista – John Bok – si Miloše Zemana moc nepřeje na Hradě, a to kvůli jeho nedobrému zdravotnímu stavu. Bok se dokonce nechal slyšet, že Zeman prý „gerontí a nedokáže si už utřít ani vlastní hubu“. Co si myslet o takové kritice? 

Že to říká John Bok, který sám je člověk slušně řečeno podivínský, není překvapivé, u něho se člověk občas diví, co mu vychází z „papuly“. A přiznám se, že o Bokovi také mám pochybnosti. Podle jeho argumentace lze odhadnout jeho vzácně podivné kvality. Nevím, z čeho pan Bok usuzuje na katastrofální zdravotní stav našeho prezidenta. My víme, že má problémy se spodními končetinami. To ale není důvod, který by jakýmkoli způsobem snižoval jeho intelekt. Americký prezident Franklin D. Roosevelt řídil USA z pojízdného křesla. Myslíte si, že špatně? Samozřejmě, že takové křeslo bych svému prezidentovi nepřál. Věřím, že mu i nohy budou dále sloužit alespoň tak, jak slouží.

Podle dosavadních průzkumů různých agentur směřuje Andrej Babiš k jasnému vítězství v parlamentních volbách. Přitom kolem něj existuje řada temných podezření. Ať už se týkají jeho podnikatelských začátků a finančních operací, díky kterým se stal majitelem Agrofertu, či aktuálních kauz typu ,,dluhopisy" nebo Čapí hnízdo. Spekuluje se, že ještě do voleb by Babiš mohl být obviněn, nicméně ve všech průzkumech je on i hnutí ANO na špičce. Proč to jeho voličům nevadí? Je to tak, že lidé v ČR automaticky počítají s tím, že „všetci kradnú“, ale Andrej Babiš na rozdíl od ostatních „chytráků“ je stále úspěšným podnikatelem a ministrem financí?

Ano, lidé ztratili iluze a platí to, co za reálného socialismu: Kdo nekrade, okrádá svoji rodinu. K dokonalosti to dovedla privatizace občana prezidenta Klause. Pokud se v Americe z pirátů stali bankéři, proč by se nemohl stát z Babiše šéf OSN? Tím ale neříkám, že je tím pirátem. Víte, baví mě ty žárlivé scény Kalouska vůči Babišovi. Na nic jiného se nezmůže a nedokáže strávit, že to jeho nástupci přece jen jde o poznání lépe. Nemohu se vyjadřovat k jednotlivým kauzám. Nicméně si myslím, že jestliže Babiš jednal v souladu s legislativou, pak vyřvávání Kalouska o ziscích Babiše je směšné. Nebylo-li v souladu s legislativou, ať se přestane předvádět před televizními kamerami a podá podnět k zahájení šetření. Kalouskovi ale více vyhovuje to pózování v médiích...

V minulosti jste byl prý, podle některých médií, celkem velkým příznivcem Středoevropské univerzity George Sorose a také jeho neziskovek, které například u nás podporují organizace Člověk v tísni a Transparency International. Multimiliardář George Soros ale zbohatl na finančních operacích na světových burzách, které byly často trnem v oku některým světovým politikům. Údajně prý donutil i britskou národní banku (Bank of England) k devalvaci libry, podporoval invazi do Iráku i kosovské Albánce proti Srbům. Jaký názor na tuto kontroverzní osobnost, která umí zahýbat světem, zastáváte v současné době? 

To musí být omyl. Hodně starý omyl. Víte, co se zpočátku jeví jako dobrý úmysl, se postupně ukáže jako něco, čemu se říkalo kdysi „diverze“ a dnes „podraz“.  A z neziskových se vyklubaly vlastně jedovaté organizace, o čemž se velmi důrazně zmiňuji ve své knize Evropa (opět) spěje ke katastrofě, kterou jsem vydal minulý rok. Nedávno jsem upozornil v souvislosti se Sorosem na toto: Maďaři se chtějí zbavit Sorose a jeho Středoevropské, podivně sluníčkářské univerzity. A hned se objevila zpráva, že prý náš milovaný český ministr financí Andrej Babiš (ANO) chce navrhnout, aby se univerzita přesunula do Prahy. To je myslím nejpádnější důvod proč nevolit ANO. Ačkoliv Babiš řeční o nebezpečí nelegální islámské migrace, je to jenom o nahánění hlasů k volbám mezi občany.

 

Maďaři se chtějí Sorose zbavit proto, že skrytě podporuje sluníčkářské aktivity při organizování nelegální migrace. Italská prokuratura prošetřuje fakt, že flotila lodí „neziskovek“, financovaných z fondů miliardáře Sorose, ve spolupráci s africkými pašeráky lidí, povzbuzuje nelegální migranty k cestě přes moře. Hned na hranici teritoriálních vod Libye si je nalodí plavidla „neziskovek“. V jednom rozhovoru nedávno bezpečnostní expert a publicista Lukáš Visingr upozornil, cituji: „George Soros je perfektním dokladem přísloví, že cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly.“

Řekl bych, že přinejmenším zpočátku to myslel skutečně upřímně a poctivě... – jenže je z toho gigantická mašinérie peněz, nikým nekontrolované moci a vlivu a mediální pozornosti, jelikož se k tomu nadšeně připojil i mediální mainstream. Takzvané neziskové organizace mívají často velmi daleko k neziskovosti, protože jsou součástí mašinérie... Já k tomu dodávám: Mašinérie, ve které nekontrolovaně mizí stamiliony, jež by určitě byly potřebnější jinde.

Jak hodnotíte nynější aféru kolem už bývalého jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly. Co za ní stojí? Může to být skutečně problém s budováním jeho rekreačního sídla, jež mu měl údajně zajišťovat šéf krajských nemocnic Martin Bláha, který v minulosti prý dostával i velmi vysoké odměny od jihočeského hejtmanství? Nebo to jsou spíše rozbroje s tamním vedením hnutí ANO a také fakt, že Zimola patřil rovněž ke kritikům premiéra Sobotky, a tak se za něj vedení ČSSD nepostavilo?

To vědí jenom kluci od socanů. Politikaření je běžné v každé straně či hnutí všude na světě a je daleko hlubší a strašlivější než džungle na Boubíně nebo v Amazonii. No a k té kauze – myslím si, že by se oba museli zbláznit, aby se tímto prokazatelně snadným způsobem snížili k zálibě v penězích, při příjmech, jež na svých postech pobírali.

Někdejší pravou ruku bývalého premiéra Topolánka, lobbistu Marka Dalíka, který je podezřelý z korupce při nákupu obrněných transportérů Pandur, verdikt Nejvyššího soudu dostal na svobodu. Mnoho lidí teď spekuluje, proč se tak stalo.  Nejvíce se hovoří o dvou verzích. Jednak, že opravdu proti Dalíkovi neexistovaly věrohodné důkazy, jednak, že Dalík pohrozil tím, že by mohl začít mluvit o detailech kontraktu a ohrozil by tím i další politiky z jiných stran. Jak si vy sám vysvětlujete jeho propuštění?  

O tom, jak Dalíko–Topolánčí „squadra“ je namočená do takových a podobných kšeftů, si povídali vrabci i holubi na střeše. Při troše dobré vůle lze odůvodnit a neodůvodnit cokoliv. A že toho na sebe všichni z oné party vědí více, než se do nůše vejde, to je samozřejmé. Čili může tu být v osvobození Dal-Nedal-íka několik souběžných motivů. Jsem asi dost naivní, ale chci věřit našemu soudnictví, tak bych se přiklonil spíše k té první verzi. Příklady popřevratové doby ukazují, že v takovém případě by se měl pan Dalík obávat o své zdraví.

 


autor: Jan Štěpán

 

Uložit

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář