Jdi na obsah Jdi na menu
 


24. 1. 2016

Zeman se rozohnil v Partii: Projekt komisaře OSN pro uprchlíky je idiotský! Politická korektnost je největší zlo

24. 1. 2016

Jediným hostem nedělní Partie na FTV Prima byl prezident Miloš Zeman. Pořad, který moderovala Terezie Kašparovská, byl z důvodu odjezdu prezidenta na návštěvu jižní Moravy, mimořádně předtáčen z prostor Pražského hradu.

Zeman se rozohnil v Partii: Projekt komisaře OSN pro uprchlíky je idiotský! Politická korektnost je největší zlo
Foto: Partie FTV PRIMA
Popisek: Prezident Zeman v Partii televize Prima

Úvodní otázka směřovala právě k Zemanově cestě na jižní Moravu. Jaká témata se tam budou probírat? "Témat je vždy několik. A já bych nabídl hned tři. Jižní Morava, jak víte, je kraj vína. Vyrábí se tam 90 % celkové produkce vína České republiky. A jižní Morava má problémy s pančováním vína a snaží se mu čelit. Druhé téma je sucho," podotkl Zeman s tím, že jižní Morava byla postižena nejvíce z celého Česka. "Je zapotřebí změnit systém ochrany vody v krajině," dodal. Podle něj je ve hře stále kanál Dunaj-Labe-Odra. "Protože vodohospodáři říkají, že tento kanál by mohl přispět k zadržení vody v krajině. Dokonce mi náš velvyslanec v Rakousku říkal, že Rakušané teď, díky suchu, začínají měnit svůj názor," uvedl. Třetím a posledním tématem, které chce na jižní Moravě řešit, je ochrana našich hranic. "Hrozí nebezpečí, že se migrační vlna dříve nebo později přelije z Rakouska k nám. Na povodeň se také připravujete dříve, než přijde," podotkl.

 

 

Hlava státu se při své návštěvě setká i s občany hraniční oblasti Jihomoravského kraje. "Vyjádřit svou obavu a navrhovat konkrétní opatření je podle mě daleko rozumnější než strkat hlavu do písku. Jde o to, aby lidé na toto riziko byli připraveni," uvedl, že chce s lidmi hovořit o migrační krizi a o změnách rakouské politiky. "Myslím si, že právě na jižní Moravě proběhlo cvičení, které demonstrovalo spolupráci armády a policie," sdělil.

Operetní armáda

Následně se také vyjádřil k otázce Schengenu. "Schengen bychom měli zachovat. Na druhé straně jediným řešením, kromě národní obrany, policie a armády na hranicích, je vytvoření skutečně efektivní ochrany vnější hranice Evropské unie. A tady mám celou řadu konkrétních výhrad. Plně podporuji myšlenku evropské pohraniční stráže. Ale připadá mi komické, pokud tato stráž má mít 1500 příslušníků. Kdyby každá členská země Evropské unie dodala pouhých 500 vojáků, tak jich máte 14 tisíc a s tím se už dá něco dělat. Tisíc pět set vojáků je operetní armáda. A druhá námitka je, že vše trvá hrozně dlouho," podotkl.

I přestože podle Zemana existují muslimové, kteří se integrovali, jsou v západní Evropě také no-go zóny a ghetta, do kterých se bojí i policisté. "Čest výjimkám, ale žádná výjimka nepopírá pravidlo," řekl k muslimům.

"Evropská unie ve svých dějinách prožila řadu krizí a vždy se u toho mluvilo o jejím rozpadu," neobává se však rozpadu Evropské unie v souvislosti s migrační krizí Zeman. Podle něj existují proti sobě dvě hypotézy. Jednou z nich je, že migrační vlna zeslábne. Druhou je, a tu zastává podle svých slov on sám, že migrační vlna zesílí. 

Politická korektnost? Synonymum pro lež

Hlava státu poskytla své vyjádření také k silvestrovským sexuálním útokům v Kolíně nad Rýnem. "Politická korektnost je největší zlo, které nás může potkat. Politická korektnost je jen zdvořilé synonymum pro lež. Nechci být špatným prorokem a nechci, aby docházelo k vraždám a znásilněním, ale počet těchto událostí s počtem uprchlíků roste," sdělil k této otázce Zeman. "Myslím si, že profesor Plzák blahé paměti, nebo další sexuologové, podléhají takové profesní deformaci, kterou se snaží vysvětlit vše ostatní. A to, že mluví o sexuálních pudech... Takže já bych rozhodně nepřeceňoval migrační vlnu v tom, že jde o sexuální pud," podotkl.

"Idiotský projekt." Tak Zeman nazval projekt Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky - komiksy, které by měly jít do škol a poukazovat na nutnost solidarity s uprchlíky. "Je to stejně naivní jako bolševická propaganda. Svým způsobem zjednodušuje situaci," řekl.

(Foto, FTV Prima)

Situace odebíraných dětí

Dalším tématem rozhovoru moderátorky Kašparovské s prezidentem Zemanem bylo odebírání dětí českých matek v Norsku sociální službou Barnevern. Prezident si nechal udělat právní analýzy a zároveň se také sešel s poslankyní Jitkou Chalánkovou (TOP 09), která se v celé věci velmi výrazně angažuje. 

"Meritum věci není, že si budeme stěžovat na odebírání dětí. Ale že budeme hledat cesty, jak ty děti dostat zpátky. Jestliže to nejde silou, jde to ještě větší silou," řekl prezident. Dle něj jsou na řadě tři opatření. Prvním z nich je odvolat norského velvyslance na konzultace. Druhým z těch tří je pomoc české vlády, která je dle prezidentových slov nedostatečná. "A třetí věc bude velmi, velmi provokativní. Při tvůrčím vnímání Ústavy jsme zjistili, že prezident může sjednávat mezinárodní smlouvy. A já mám díky návrhu, za který vděčím jedné politické straně, už na stole připravený návrh mezinárodní smlouvy mezi ČR a Norským královstvím. Nicméně, myslím si, že bude dobré ho projednat," řekl. Podle něj by také mělo být připraveno přísnější usnesení obou komor Parlamentu, aby vláda zintenzivnila svůj postup v celé věci. Smlouva by dle něj měla například obsahovat závazek, že děti s českým občanstvím budou vydávány svým rodičům. "Smlouva má zabránit tomu, aby se tato situace opakovala," uvedl. 

"Ze vší korespondence, kterou mám s Barnevernetem k dispozici, dospívám k názoru, že je státem ve státě. To znamená, že není kontrolovatelný. Když sociální služba u nás v případě kuřimské kauzy odebrala dva týrané chlapce a odevzdala je do Klokánku, všichni to považovali za správné a samozřejmé. Případ paní Michalákové je však zcela jiný. Sprosťárna je, že dva bratři byli rozděleni a každý má jiného pěstouna. Smlouva by toto vše měla ošetřit, měla by zkrátka chránit české občany bez ohledu na jejich věk," řekl.

Nejvyšší rada soudnictví

"Soudnictví jako třetí pilíř moci má být nezávislé na moci exekutivní, to znamená, že se má poněkud rozvolnit ona vazba mezi ministerstvem spravedlnosti a soudními orgány. Všimněte si, že žádný ministr není touto myšlenek příliš nadšen," řekl ke své podpoře Nejvyšší rady soudnictví. "Nejvyšší správní soud, vedený panem doktorem Baxou, zrušil územní plán Jihomoravského kraje, díky čemuž se mimo jiné nemůže stavět dálnice mezi Brnem a Vídní. Když jsem se ptal proč, tak jsem se dozvěděl, že několik obcí protestovalo proti konkrétní trase této dálnice. Stavba zdymadla, která by umožnila splavnění Labe až do Pardubic, a to jsem zase probíral u jiného soudu, je u Přelouče ohrožena tím, že je tam kolonie motýla modráska," uvedl dva příklady, kvůli kterým bojuje o Nejvyšší radu soudnictví, Zeman.  

"Lidé spolu mají mluvit," řekl k nutnosti komunikace mezi lidmi. "I já jsem mluvil s paní poslankyní Chalánkovou, která je z TOP 09, což je strana, kterou bytostně nesnáším, ale ona přinesla důležitá témata a jejich řešení," vyjádřil se.

Závěrem se hlava státu zmínila o svých návrzích k bezdomovectví. "Nejdřív budeš bydlet v tomhle provizorním bydlení," poukázal na výrobky firmy, která vyrábí kontejnerové buňky. Ty by se po odstěhování bezdomovců daly podle něj využít k jeslím či mateřským školám. Až poté by těmto lidem bez domova dal k dispozici malometrážní byty. "Až poté, co by prokázali schopnost integrace," uzavřel poslední téma.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Zdroj: Parlamentnílisty.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář