Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. 2. 2016

FOTO dne: S kýmpak se to setkal český premiér Sobotka

2. 2. 2016 16:37

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes setkal s velvyslancem USA v Praze Andrewem Schapirem. Diplomat to dnes odpoledne oznámil na svém twitterovém účtu.

FOTO dne: S kýmpak se to setkal český premiér Sobotka
Foto: Vít Hassan
Popisek: Setkání s velvyslancem USA Andrew H. Schapirem na Právnické fakultě UK v Praze

Česko je důležitým a aktivním partnerem v koalici proti Islámskému státu, napsal Schapiro na sociální síti a přidal k tomu fotografii, na které je zachycen při diskusi se Sobotkou.

Český premiér se zřejmě snaží udržovat s USA dobré vztahy. Nasvědčuje tomu i to, že při své poslední oficiální návštěvě Spojených států prohlásil, že ČR zůstane věrná odkazu Václava Havla.

S Babišem na Čapím hnízdě

Před časem vyšlo najevo, že Schapiro jednal také s ministrem financí Andrejem Babišem v jeho sídle Čapí hnízdo. I když Babiš jinak o svých aktivitách pilně informuje na sociálních sítích, zpráva o tomto jednání unikla na veřejnost jakoby mimoděk, když ji v článku k jinému tématu jen na okraj zmínil jeden z českých komentátorů.

Podle zpráv médií se Schapiro zajímá také o českou justici. V roce 2014 jednal v Brně mezi čtyřma očima s nejvyšším žalobcem Pavlem Zemanem.

Loni zase proběhlo v Americkém centru setkání, které uspořádala Soudcovská unie, kterého se zúčastnily české justiční špičky. Zavítal na něj předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa a nechyběl ani ministr spravedlnosti Robert Pelikán, ani vrchní pražská žalobkyně Lenka Bradáčová. Shapiro na tomto setkání přednesl zdravici.

Roztržka se Zemanem

Asi nejvíce medializovanou událostí spjatou s americkým velvyslancem byl jeho loňský spor s českým prezidentem Milošem Zemanem. Schapiro tehdy označil Zemanovu plánovanou cestu na oslavy v Moskvě u příležitosti 70. výročí ukončení druhé světové války za „prekérní“ vzhledem k bojkotu události většinou evropských státníků. Prezident následně prohlásil, že „po tomto prohlášení má Schapiro dveře na Hrad zavřené“.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 587 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Nevěřte Merkelové, je to jen politická šaráda, vzkazuje komentátor. A přidává skutečná čísla zločinnosti běženců

19:47 Nevěřte Merkelové, je to jen politická šaráda, vzkazuje komentátor. A přidává skutečná čísla zločinnosti běženců

Politolog a publicista Soeren Kern z amerického think-tanku The Gatestone Institute tvrdí, že přes a…

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář