Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zemřel herec Lubomír Lipský, bylo mu 92 let

 

Ve věku 92 let zemřel herec Lubomír Lipský, informovala o tom jeho rodina. Hrál stovky rolí, diváci ho znají například z filmu Šest medvědů s Cibulkou nebo seriálu Tři chlapi v chalupě. Pelhřimovský rodák Lipský měl k herectví blízko už od dětství. Jeho otec byl nadšeným ochotníkem a k divadlu vedl i své syny. Přes svůj pokročilý věk se Lubomír Lipský ještě donedávna věnoval herectví.
 

Praha - Ve věku 92 let zemřel filmový a divadelní herec Lubomír Lipský. Informovala o tom Lipského rodina. Podle serveru Blesk.cz zemřel Lipský v nemocnici, po prodělaném zápalu plic měl dýchací potíže.

Hrál stovky rolí v divadle, filmu i televizi. Do povědomí diváků se zapsal před více než půlstoletím díky roli dědy Potůčka v seriálu Tři chlapi v chalupě. Později si zahrál v několika filmových komediích, které režíroval jeho bratr Oldřich, například Šest medvědů s Cibulkou nebo Čtyři vraždy stačí, drahoušku.

 

Pelhřimovský rodák Lubomír Lipský měl k herectví blízko už od dětství. Jeho otec byl nadšeným ochotníkem a k divadlu vedl i své syny. Nebylo proto nijak překvapivé, když Lubomír spolu se svým bratrem Oldřichem založili po válce Divadlo satiry.

Na počátku 50. let vstoupil Lubomír Lipský do angažmá v Městských divadlech pražských.

Bratr Oldřich naproti tomu tíhl k filmu. Stal se z něj slavný režisér a do řady snímků obsadil svého sourozence. Duo bratrů Lipských vytvořilo mimo jiné slavné komedie Šest medvědů s Cibulkou nebo Čtyři vraždy stačí, drahoušku.

V televizi se Lubomír Lipský proslavil jako přitroublý vrátný Hlustvisihák z estrádních scének s Miroslavem Homolou a především coby děda Potůček z komediálního seriálu Tři chlapi v chalupě. Pozoruhodné je, že Lipskému bylo v době natáčení teprve šestatřicet let.

Přes svůj pokročilý věk se Lubomír Lipský donedávna věnoval herectví. V posledních letech si zahrál v seriálu Hraběnky či filmové komedii Bobule a v Divadle na Jezerce vystupuje ve hře Charleyova teta.

autor: Domácí

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář