Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hajany - zelená vesnice???

29. 7. 2009

 

Jsme (ne)zelená vesnice ?

 
Zdroj zelená vesnice ? Hajany

 

ANO, třídíme odpad, v patře obecního úřadu můžeme údajně zahodit starou žehličku a podobné „škůdce prostředí“, máme precizní obecní vyhlášku o odpadech, kde se dočtememimo jiné:

 

 

Výňatek z obecní vyhlašky Hajan č. 1/2002 o

odpadech

Čl. 5

Režim nakládání se stavebním odpadem

 

Stavební odpad vzniklý při stavební činnosti fyzických osob, které mají trvalý pobyt na katastrálním území obce nebo vlastní stavbu určenou nebo sloužící k individuální rekreaci na katastrálním území obce, bude odkládán do velkoobjemových kontejnerů, které budou odvezeny k využití nebo zneškodnění na náklady toho, komu stavební stavební odpad vznikl. Přednostně by měl být odpad nabídnut k recyklaci, případně likvidován na zařízeních k tomu určených. Tímto se nevylučuje možnost zajistit si odvoz tohoto odpadu a uložení na řízené skládky vlastními prostředky, popř. jiným způsobem.

Stavební odpad si každý občan musí zlikvidovat na své náklady, ke kolaudačnímu řízení bude doložen písemný potvrzený doklad, jak bylo se stavebním odpadem naloženo.

Neupravený nebo nevytříděný stavební a demoliční odpad nelze obecně využívat na jakékoliv terénní úpravy a rekultivaci (s vyjímkou zeminy).

Za stavební odpad nejsou považovány umělohmotné materiály, kovy, papír, barvy a jiné tekuté hmoty, izolační materiály a výrobky na bázi ropy.

 

 

ALE, jaká je skutečnost? Podívejte se.

Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekDalší fotografie v galerii a všechny na http://hajany.rajce.net/ne_Zelena_vesnice_-_Hajany

Jistě poznáváte, že jeden z pozemků je budoucí dětské hřiště.Jsou tam ekologicky zahrnuty tři eternitové střechy. 

Když už je z pozemku skládka, co takhle zřídit tam jámu na zelený odpad, takový přírodní kompostér? Kompostem by se pak mohly přihnojovat travnaté plochy obecní.

Nakonec pohledy, jak se zelenalo u kravíne ještě v r. 2005 a 2002:Obrazek

 

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář