Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hajany, kde zemřel uprchlík Tauchen.

12. 11. 2009

 

Autor: Lukáš Werner

12.11. 16:30

 

 

 

V okolí tohoto místa došlo ke střelbě.Příběh manželky, která z vězení vysvobodila svého muže, skončil tragicky. Pavel Tauchen zemřel, jeho žena leží s vážným zraněním v nemocnici. Co přesně se na kraji vesničky Hajany stalo a kdo Tauchena vlastně zastřelil, zůstává záhadou.

Okolí přestřelky zůstává obehnáno červenobílou páskou, do chatové osady policisté nikoho nepouští. V malé obci způsobila noční střelba a policejní manévry  poprask.

Ve vesničce se nemluví o ničem jiném. "Navečer jsme zjistili, že se tady něco děje," popisuje důchodkyně, která bydlí několik desítek metrů od místa, kde se střílelo. "To jsme v televizi slyšeli, že někoho hledají. A syn povídá: To bude určitě Pavel Gregorovič," pokračuje paní. Gregorovič si před lety nechal změnit jméno právě na Tauchena. Ve vesnici jej před střelbou nikdo neviděl.

ČTĚTE TAKÉ: Policie zastřelila uprchlého vězně Tauchena
                        Uprchlý vězeň Tauchen nezemřel policejní kulkou

Okraj obce, kde Tauchen zemřel, pročesávají vyšetřovatelé i s psovody. "V noci tu nad lesem létala helikoptéra se silným světlem, myslel jsem, že ještě někoho hledají, nějakého komplice," říká Pavel Kuchta, který bydlí opodál. Střelbu ale nikdo neslyšel. "Z okna jsem viděla, jak se tu na silnici hromadí policejní auta. Napadlo mě, že je tu nějaká bouračka, ale tady nikdy nikdo neboural," říká další starší žena. "Znala jsem jeho babičku, to byla fajn ženská," vzpomíná paní.

Teta Pavla Tauchena s vyšetřovateli.

Tauchen se chtěl ve vsi nedaleko Blatné skrýt ve svém rodném domě, který je v současnosti prázdný. Den poté, co uprchlíka a jeho ženu dopadla policie, se nenápadný domek stal rovněž cílem vyšetřovatelů. Žena, která kriminalisty doprovázela a které dům nyní patří, je Tauchenova teta, jak on-line deníku TÝDEN.CZ potvrdil jeden z místních obyvatel. Tauchenova příbuzná se s novináři nechtěla bavit.

Ve středu zájmu policistů byly Hajany už ve středu odpoledne. To se poblíž objevila zásahová jednotka, kriminalisté kontrolovali i starostku vesnice, Danu Vohryzkovou. "Už to samo o sobě bylo divné," přemítá starostka. "Všichni tady jsou z toho překvapeni a docela dost špatní," říká.

Tauchenova teta vstupuje s vyšetřovateli do jeho domu.

Gregorovič, nyní Tauchen se v Hajanech moc nevyskytoval, řada místních si muže pamatuje jen jako malého kluka. "Vůbec jsem ho na té fotce nepoznal," líčí Kupka. Proč si k úkrytu vybral rodnou vesnici, je však jasné: "Pohyboval se tady od dětství, terén tu určitě znal, navíc tu měl i příbuzné," uvažuje starostka Vohryzková

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář