Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hajany dnes - fotky na Blesk.cz

17. 7. 2010

Bouře Olivia má v Česku první oběť!

Lukáš Hrenčin (35) z SÚS Stříbro rozřezává padlý spadlý na silnici. Foto: Zbyněk Schnapka
 
 
Dnes 16:49AKTUALIZOVÁNO: Bouře Olivia, která má v západní Evropě na svědomí už tři oběti, dorazila do Čech. A hned zabíjela. Na Karlovarsku zemřel cyklista, na kterého spadl strom. Pravděpodobně za to může vichřice, která se už ráno krajem prohnala.

Přes Karlovarský kraj se přehnala silná bouře v sobotu ráno. Obětí se stal cyklista (64) z Karlových Varů. Muž zemřel odpoledne v Kyselce na Karlovarsku v místech zvaném u Hubertusu, když na něj spadl strom.

„Pravděpodobně byl strom nalomený už od ranního silného větru. A muž byl v nesprávnou dobu na nesprávném místě. Tragédii teď vyšetřujeme,“ řekla Blesku Andrea Kávová, mluvčí ředitelství policie Karlovarského kraje.

Kromě lidského života má vichřice na kontě i stovky stromů, které popadaly na silnice, železniční tratě a elektrické vedení. Bez elektřiny se tak ocitlo asi čtyři tisíce domácností na Karlovarsku, Tachovsku, Klatovsku v okolí Stříbra a Toužimi. „Dodávky jsme brzy obnovili. Ale jsou místa, kde dráty vedou těžko přístupným terénem v lese. Tam bude oprava trvat déle, a proto se na Tachovsku a Toužimsku vyhlásí kalamitní stav,“ řekl Blesku regionální mluvčí ČEZ Martin Sobotka.

Lijáky a krupobití celé sobotní odpoledne a noc

Přívalové lijáky s krupobitím a vichřicí nebo dokonce tornádo nás budou podle předpovědi meteorologů bičovat během sobotního odpoledne a noci. Navíc pařáky až 35 stupňů Celsia budou trvat dál.Čechy, Moravu a Slezsko zasáhnou bouřky s krupobitím a průtrží mračen. Místy naprší až 60 litrů na metr čtvereční a mohou vznikat lokální záplavy. Navíc se přes nás přežene vichřice o intenzitě 100 km/h. Okolní státy už sílu ničivé letní bouře pocítily v minulých dnech, kromě velkých materiálních škod si vyžádala i tři lidské životy.

V sobotu ráno vichřice v západních Čechách polámala na mnoha místech stromy. Kmeny spadlé na silnici vyrazili likvidovat hasiči na desítkách míst Plzeňského i Karlovarského kraje. Podle dostupných informací Olivia zatím nikoho nezranila. Kvůli zpřetrhanému vedení byla ale bez proudu část regionu, závady jsou již povětšinou odstraněny.

Ve čtvrtek se bouře přehnaly už přes Moravu a Slezsko. V noci na pátek byly v Jizerských horách, Krkonoších a v pátek ráno opětovně i na Bruntálsku, kde místy za necelou hodinu spadlo až 37 milimetrů srážek.

celý článek zde: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-domaci/139239/boure-olivia-ma-v-cesku-prvni-obet.html

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář