Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co nového kolem el. přípojky sousedů Englmajerů na našem pozemku

Po cca roce nám došlo další obvinění rekreačních sousedů Englmajerů z Prahy. Je to už druhé od loňska a důvodem těchto nařčení je nenaplněná žádostivost sousedů po části naší parcely a odsun jejich (a dcery) elektrické přípojky z naší parcely. Genese udání níže....

udani-englmajera-2012.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

stručný úvod do sutuace:

Příběh zahrady p. p. 60/1 sahá daleko před rok 2000. Sousedé Englmajerovi, kteří koupili sousední domek někdy v roce cca 1985 bez dalších pozemků, postupem času odkoupili od obce další pozemky v okoli stavby. Zaplotili a užívali i část p. p. 60/1 a na další části této parcely si nechali postavit v r. 2000 el. přípojku vč. sloupku. Tlačili na tehdejší majitele p. Spálenského st. i p. Spálenského ml., aby jim část p.p. 60/1 prodali. Neuspěli. Ani my, další majitelé, jsme neprodali.

Englmajerovi tedy napadli v r. 2007 hranice pozemku. Byť za podpory obce, stavebního i katastrálního úřadu - opět neuspěli. Řízení ukončil Katastrální inspektorát v roce 2010, definitivním stanoveném hranic.

V květnu2011 jsme zadali vytýčení dvou klíčových bodů hranice p.p. 60/1. Tyto dva body nás stály 4000,- Kč (našli jsme nejlevnější geotet. kancelář v kraji). Ostatních cca 6 bodů parcely souseda a obce, u stejné geodet. kanceláře zadala k vyměření a vytýčení starostka, placeno z obecních peněz. Krátce poté, když už bylo jasné, že to "myslíme vážně", přišlo první udání:

udani-englmajera-2011.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bylo zastaveno:

 

zastaveni-rizeni-2011.jpg.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Požádali jsme v roce 2011 EON o odstranění přípojky z naší parcely. Zpracování "složité"dokumentace, nové zaměřování (2x) trvalo až do jara roku 2011. Konečně došlo na stavební jednání a povolení najaře roku 2011.

stavebni-povoleni-presunu-sloupku.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přemístění přípojky a sloupku hrazené EONem bylo dokončeno letos 31.7. 2012. Nutno podotknout, že v kolizi se stavebním výkresem, byl sloupek postaven jinak - v obrysu naší parcely - viz "složitá" dokumentace, kterou EON zpracovával mnoho měsíců:

vykres---stavebni-povoleni-presunu-sloupku.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mávli jsme nad tím rukou, po více jak pěti letech dohodavání s Obcí, stavením, katastrálním úřadem a byť nepřímo sousedy, už nemáme sílu na další dohady.

Sousedé ovšem nelenili a pomsta přišla. V srpnu t. r. přišlo další udání na údajný útok v dubnu t. r., tedy hned po projednávání stavebního povolení o přemístění el. přípojky a sloupku jsme je napadli.

udani-englmajera-2012.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

S těmi lidmi majiteli rekreační nemovitosti (Englmajerovi) jsme přímo mluvili 2x v roce 2007, nepřímo a naposledy na zasedání zastupitelstva obce v roce 2009. Nikdy a nikdy už s nimi nepromluvíme, natož abychom je napadali.

Používáme zásadně jen úřední cestu, protože jsou to pro nás nebezpeční lidé, kteří bezostyšně leta a do dnešního dne úžívají náš pozemek a ještě naopak  napadají nás. Mají zastání u starostky i u kývajících zastupitelů, proto je nebezpečné s nimi jednat, ani tak nečiníme.

Sloupek je odstěhován a teď si po skoro šesti letech slušného, neúspěšného dohadování odplotíme naší část pozemku. Obec se nás nezastala a nezastane, starostku to "nezajímá".

Stejně tak starostka a zastupitelé nepomohli dalšímu sousedovi Englmajerů, Dr. Michálkovi. Tomu také Englmajerovi zabrali část pozemku vč. studny a řízení o tomto trvalo také roky.

Nevíme, čím jsou Englmajerovi z Prahy pro strostku VIP, ale my se nedáme.

 

Všechny uvedené doklady ke stažení: ZDE udání sousedů a dokumenty k tomu

3.-zari-2012-008.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.-zari-2012-001.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po více jak 5tilet dohadování jsme "odplotili" sousedů z naší parcely. Samozřejmě čekáme tvrdé "protiakce", ale na to se dokonce těšíme. Doufáme, že nás dá k soudu. Konečně by došlo na "lámání chleba".

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář