Jdi na obsah Jdi na menu
 


znamky-popelnice.jpg

 

Odvoz odpadů v obci Hajany


 

V Hajanech, dne 3. července 2013

 

Stížnost na postup starostky

 

Podnět pro jednání zastupitelů obce Hajany

 

 

Dnešního dne při odvozu odpadů nebyl odvezen odpad z naší popelnice a popelnice sousedů. Na dotaz nám bylo zaměstnanci Technických služeb Blatná s.r.o., kteří svoz prováděli, sděleno, že starostka jim nařídila (???!!!!) vyvážet jen obsah popelnic označených „známkami“.

 

My i sousedé máme řádně zaplacen odvoz popelnic na celý rok 2013. Ve vyhlášce obce:

Obecně závazná vyhláška č. 1/2012 - o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů


 

je stanoveno kolik a kdo má zaplatit za odvoz odpadů, vč. dalších ustanovení, ale nikde jsme nenalezli povinnost občanů obce Hajany a majitelů rekreačních nemovitostí v obci Hajany vyzvedávat tzv. „známky“ a vyvěšovat je na popelnici. Pokud to ve vyhlášce schválené obecním zastupitelstvím není stanoveno, taková povinnost nám občanům nevzniká.


 

Jedna možnost: platit za rok, jak tomu nyní je, nebo se platit za odvoz jedné popelnice, s tím, že se bude nakupovat známka pro každou nádobu. Tak je tomu v sousední obci Chlum.

Je to ponižující buzerace starostky. Také jsme jí nějaký čas absolvovali. Sice zaplatíte na celý rok, ale pak v intervalech, jak potřebujete musíte hlídat, abyste nepromeškali úřední hodiny v pátek.

Jste tam vyslechnuti, kolik máte popelnic, zapsáni, poté následuje dotaz kolik chcete známek. Logicky chcete počet na celý rok (tolik máte zaplaceno), je vám sděleno, že nejvýše 6 kusů (proč se tedy pracovnice OU ptá??!!).


 

Žádáme zastupitele obce, aby projednali tuto situaci a pokud trvají na „známkách“, změnili systém placení odvozu odpadů, tak aby se platili známky na počet vyvezených popenic.

Pokud zůstane v platnosti stávající vyhláška, která nám nevadí a nadále bude me nuceni k vyzvedávání známek pro vyvezení našeho odpadu, obsah popelnice vysypeme na obecní parcelu vedle našeho domu. Vzhledem k tomu máme zaplaceno, je povinností obce zajistit likvidaci domovního odpadu.

Jen na okraj, velmi nás zaráží, že starostka úkoluje zaměstnance soukromé společnosti. Měla by zveřejnit text smlouvy s touto firmou. Pokud starostka neví, jak zjistit počet odvezených popelnic tak může, za peníze, které bere za výkon funkce, jednou za 14 dní obejít obec a spočítat je.

Žádáme o písemné vyjádření k našemu podnětu.


 

Manželé Beranovi, Hajany č. p. 47

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář