Jdi na obsah Jdi na menu
 


VIDEO: Česká televize učí děti, že nikáby jsou skvělá věc. Sněhurka zřejmě nestačila. Ještě dnes odhlašte koncesionářské poplatky!

Redakce AE News byla upozorněna našim spolupracovníkem Petrem Cvalínem, že Česká televize si opravdu nedá pokoj. Po obrovském skandálu s multikulturní Sněhurkou, na kterou upozornil náš server před několika týdny, je tady další epizoda nekonečného seriálu na téma islamizace České republiky skrze manipulaci s myšlením a výchovou malých dětí. Česká televize v rámci svého vzdělávacího cyklu pro děti s názvem „Cestohrátky“ na stanici Déčko odvysílala politicky a multikulturně zabarvený díl o Saúdské Arábii. Pořad, který zpočátku a během prvních minut vypadá jako neutrálně informační, přechází zhruba v půlce do tvrdé pro-saudské režimní propagandy.

Oba průvodci pořadem, kteří se starají o narativní část (Saša Rašilov a Marie Žáková), se snaží dětem vysvětlit, proč ženy v Saúdské Arábii jsou od hlavy k patě zakryté. Marie Žáková (nezletilá) se snaží svým vrstevníkům vysvětlit, že nikáby jsou fajn, že ženy v nich vypadají tajemně. Říká to s takovým nadšením, že děti okamžitě získají pocit, že nošení nikábu je něco zcela výjimečného. Saša Rašilov potom vysvětlí, že nošení nikábu je v zemi tradicí, podobně jako když u nás se nosí šaty nebo plavky.

niqabAdvert_2549671b.jpg
Co je tajemného pod nikábem, milá ČT?

Závěrem pořadu je opět zopakováno, že ženy v nikábu vypadají tajemně (to znamená „cool“), aby nikdo nezůstal na pochybách, že nikáby jsou opravdu fajn jako z pohádky. Tyto podprahové manipulace s dětským myšlením jsou naprosto odporné. Není potřeba připomínat, že Česká televize a její zpravodajství je prostoupené lhaním do takové míry, že už i policisté odmítají chránit pracovníky ČT při demonstracích. Ale snaha o programování myšlení českých dětí je nebezpečným trendem, který nesmí rodiče ignorovat.

Je škoda, že se děti nedozví pravou historii nikábu. Tak alespoň zde. Nikáb je v Saúdské Arábii ochranou před znásilněním. Nikáb byl již ve středověku uzákoněn na arabském poloostrově jako oblečení pro ochranu žen a jako definice vlastnictví. Žena nemá v Saúdské Arábii prakticky žádná práva, u soudu má její výpověď jen 50% pravdivost a platnost,  protože žena není rozumným tvorem, ale je majetkem. Je věcí. Cena dospělé ženy ve věku 20 let je zhruba 30 koz. To je směnná hodnota, když se muž rozhodne ženu vyměnit. Nezletilé dívky, které ještě nepřišly o panenství, jsou však mnohem dražší, jejich cena je až 150 koz. Tradiční cena ženy se určuje pro případ, že by muž ženu musel zabít a rodina ženy by musela vyplatit muži odškodné za utrpěnou újmu na cti. Často se stává, že žena v arabském světě se dopustí milostného románku a v takovém případě má manžel právo ženu zabít a navíc rodina ženy musí zaplatit odškodné za toto zostuzení.

Muž se ale může obrátit na soud, pokud nemá žaludek na zabití své ženy a rozsudek potom vykoná soud. Trestem pro ženu je ukamenování v Saúdské Arábii. Nikáb nemá nic společného s tajemstvím, proboha, ale s pokořením ženy ve vlastnickém pojetí. Když má žena na sobě nikáb, nikdo se jí nesmí dotknout. Je tak chráněná. V okamžiku kdy se žena odkryje, obvykle se dočká znásilnění, protože v arabském světě je odhalená žena považována za „nevěstku“. Co je to nevěstka, to by asi ČT měla problém dětem vysvětlit. To lze spatřit nyní i v Evropě, kde uprchlíci hromadně znásilňují evropské ženy a dívky, protože nejsou zahalené. Pokud by měly na sobě nikáby, uprchlíci by se jich nesměli dotknout.

niqab04.jpg
Dvě ženy a jeden muž… v arabském světe.

Pokud se v Saúdské Arábii muž dotkne ženy v nikábu, začne jí obtěžovat, čeká ho bičování, pokud tak rozhodne její manžel a požádá soud o tento rozsudek. Často se ale tyto spory řeší penězi anebo zvířaty jako odškodnění, aby se muž vyhnul bičování. Pokud žena v Saúdské Arábii odloží nikáb a udělá to svévolně, je to považováno za výzvu k rozvodu s manželem. Rozvody v Saúdské Arábii probíhají výhradně na žádost manžela, žena se nemůže ze svazku vyvázat nijak. Pokud žena je rozvedena soudem, je odvržena vlastní rodinou, protože je potom už nečistá a žádný arabský muž si jí už nevezme. Takové odvržené ženy potom žijí do konce života na ulici se svými dětmi (manžel ve většině případů při rozvodu odvrhne nejen ženu, ale i její děti, kterých se zřekne) a žebrají. Žena ale musí žebrat v nikábu, protože představuje jedinou ochranu před znásilněním z pozice ženy, která nemá manžela, a tím pádem ochranu. Tu jí zajišťuje už jenom nikáb.

Nikáb není oděv, ale majetkový oděvní cejch. Je obdobou koloniálního oděvního cejchu v dobách viktoriánské Anglie, kdy např. pouliční zpěváci a muzikanti museli nosit zelené tuniky, aby nebyli označeni za žebráky. V dobách Rakousko-Uherska existovalo také „žebradlo“, což byla jutová brašna, která opravňovala žebráka k 1 polévce a krajíci chleba na městské útraty. Pokud žebrák na sobě neměl žebradlo, neměl na polévku nárok. Oděvní cejchy známe z dob Protektorátu, kdy Židé museli nosit našité žluté Davidovy hvězdy na kabátech. Ve středověku existovalo mnoho podob oděvních cejchů, které museli lidé nosit proti své vůli nebo jako projev podřízenosti, ale pouze v islámu zůstaly oděvní cejchy zachovány dodnes. A také v Indii, ale pouze v podobě kastovních značek na čele. I když to nejsou oděvní cejchy, ale pouze barvové cejchy.

Česká televize vykresluje dětem lživě arabský oděvní cejch jako tradici, což je skandál. Saúdská Arábie, kde nemají ženy žádná práva a jejich zabití a vražda se nijak netrestá, anebo se urovnává výplatou v penězích či zvířatech, není pohádkovou zemí a ženy pod nikábem nevypadají tajemně, ale zuboženě. Jako otroci, jako něčí majetky, jako nevolnice, jako směnná hodnota za kozy a peníze. Cejchovní oděvy arabského světa do Evropy nepatří a nechceme je tady. Nechceme lži České televize a její působení na děti!

Odhlašte Českou televizi, odhlašte Český rozhlas. Na každé poště můžete odhlásit koncesionářské poplatky. Není to mnoho, co lze udělat proti České televizi. Ale i to málo se počítá.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Zdroj videa: [1]

Stáhněte si článek v PDF
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář