Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nevěřící zabít nebo zmasakrovat – to je podstata islámu, žádná úchylka pomatenců. Vladimír Železný vzpomíná na paniku hlavounů EU, když někdo spustil nekorektně

22. 1. 2016

ROZHOVORY „Napadený dav žen v Kolíně nad Rýnem? To jsou ale pro muslimy otrokyně! Dlouhé blonďaté vlasy? No, a ještě jsou samy v noci na ulici? Tak jaképak copak! Musíme si uvědomit, že ty ženy přece nekonvertovaly na islám,“ tvrdí v rozhovoru ParlamentníchListů.cz bývalý generální ředitel televize Nova, exposlanec Evropského parlamentu, novinář a podnikatel Vladimír Železný. Podle něj byl rok 2015 zlomový. Kromě mnoha jiných věcí si totiž prý lidé začali uvědomovat, co je to islám.

Nevěřící zabít nebo zmasakrovat – to je podstata islámu, žádná úchylka pomatenců. Vladimír Železný vzpomíná na paniku hlavounů EU, když někdo spustil nekorektně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimír Železný

 

Anketa

Kdyby mi má dvacetiletá dcera přivedla domů muslima, ...

... pohovořil(a) bych si s ním a uviděl(a) bych, co je to za člověka
 
6%
... vyhodil(a) bych ho a dceru pokáral(a)
 
92%
... bylo by mi to jedno, je přeci dospělá
 
2%
hlasovalo: 19119 lidí

Před pár týdny jsme se rozloučili s rokem 2015, a tak se sluší bilancovat. Podle některých skeptiků byl rok 2015 nejsložitějším obdobím od sametové revoluce. Jen malým výčtem: masová nelegální migrace, občanská válka na Ukrajině, řecká krize, teroristické útoky a hrozba jejich pokračování… Co je podle vás z toho nejzávažnější?

Vždyť jste to všechno vypočítala! Myslím si, že rok 2015 byl zlomový a že na něj budeme hodně dlouho vzpomínat, protože nás naučil vnímat některé jevy, které byly předtím jenom naznačeny. Je to o tom, že si lidé začali uvědomovat, co je to islám, nikoliv radikální islám, islamisté, džihádisté... Víte, my jsme se v rámci politické korektnosti naučili opisovat celou řadu věcí, takže třeba nikdy neřekneme, že Němci vyvraždili Židy, ale říkáme, že to byli nacisté. Přitom to nebyli členové nacistické strany, kteří vraždili v koncentrácích, byli to obyčejní Němci a konali tehdy podle německých zákonů. Nám ale přijde nevhodné říkat, že to byli Němci. A stejně tak jsme se v rámci politické korektnosti naučili tvrdit, že islám je vlastně mírumilovné a kultivované náboženství – vždyť spadá do monoteistické trojice: křesťanství, judaismus, islám – a že vlastně tohle všechno, co se děje, jsou jen nějaká vychýlení, či nějaké úlety bláznivých, ztřeštěných, pomatených, či nábožensky vznícených příslušníků toho náboženství.

Zapomínáme přitom na vlastní podstatu islámu. Totiž, že kapitola (súra) 9:29 v Koránu přikazuje každému věřícímu v islámu, že musí zemi, do které přijel, konvertovat na islám a že nesmí připustit, aby kolem něj žili lidé, kteří nevěří v islám. A pak má jenom dvě možnosti. Buďto je smí zabít, anebo na ně uvalit speciální náboženskou daň, která je bude masakrovat. Jinou možnost Korán nepřipouští. To je i náboženství misijní, které se snaží ovládnout svět. A jakmile někdo nepatří k islámu, tak je to automaticky nepřítel. Není to tolerovaný soused a nikdy nebude. A jestliže si toto jednou neuvědomíme a jestliže islám nedokáže sám sebe uvést do nějakého kultivovanějšího stavu – nesmíme zapomínat na to, že se náboženství také vyvíjejí, byť vypadají navenek strnule – tak to bude špatné. Pokud by se objevila nějaká modernější interpretace Koránu, zejména súry 9:29, která nebude zavazovat věřícího, že musí křesťana nebo Žida zavraždit, nebo na něj uvalit daň, anebo ho donutit, aby konvertoval k islámu, pak by to bylo fajn. Vše je ale problém islámu, ničeho jiného. Tuto věc si začínají uvědomovat i islámští intelektuálové a objevují se velmi zajímavé teoretické příspěvky o tom, že je na půdorysu islámu s interpretací Koránu něco zapotřebí udělat. A že se náboženství vyvíjejí? Kromě jiného to dokládá i nedávná návštěva papeže Františka v římské synagoze, což je obrovský vývoj v porovnání se středověkem!

Jaký máte pocit z incidentů, které se v minulých dnech odehrály v některých městech v Německu, v Rakousku, ale i v dalších zemích, kde byly napadeny stovky žen?

Napadený dav žen v Kolíně nad Rýnem? To jsou pro ně formálně otrokyně! Musíme si uvědomit, že ty ženy přece nekonvertovaly na islám, proto jsou pro muslimy otrokyněmi. Vždyť každý věřící muslim má být zároveň bojovníkem za islám, což je jeho životní poslání a jeho povinností. A najednou jsou v jeho blízkosti nějaké nevěřící blondýny? No jéje! To jsou otrokyně a tak to bude vždy! Podobné věci ale přece probíhají hlavně na území Islámského státu (IS), kde ta, která se nestane manželkou a nepřijme islám, se stává sexuální otrokyní a je tam k použití pro bojovníky, co bojují za islám. To je pro ně naprosto normální, není to výchylka, není to úlet! Jde o standardní situaci islámu, který je nyní posazen do prostředí, se kterým si nikdy nebude vědět rady, protože mu to vlastně Korán zakazuje. Jenže ani ta druhá strana si s tím nebude vědět rady, protože se Evropa během posledních desítek, takřka stovek let, naučila mimořádné toleranci. Kdysi nejzuřivějšími bojovníky byli vikingové a podívejte se teď na sever Evropy; tam nyní vládne největší tolerance vůči jakémukoliv zásahu do civilizačních zvyklostí.

Ženy v Evropě běžně nechodí zahalené a nemají ani zahalenou tvář. Nemůže toto muslimy dráždit, přestože je nyní zima a každá žena je tak zabalená v kabátu či v bundě?

Ale jsou vidět minimálně jejich tvary, zatímco když vidíte muslimskou ženu, tak nesmíte její tvary vůbec ani odhadovat.

Sexuolog Radim Uzel v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ale říkal, že je jasné, že ty muže nezahalené ženy dráždí...

Neřekl bych, že to je úplně tak jasné, ale je to tím posílené, protože nezahalená žena je pro muslimy opravdu vnímána jako výzva. Dlouhé blonďaté vlasy? Tak jaképak copak! No a ještě jsou samy v noci na ulici bez doprovodu? Pak je to pro ně automaticky otrokyně. Proto se to dalo očekávat. Rozhodně se ale nedalo predikovat, že politická korektnost Evropy, politická korektnost Evropské unie a politická korektnost politiků, kteří se spojili s tou tolerantní, humanistickou, evropanskou idejí, že my jsme otevřená náruč civilizace, nakonec média dotlačí do kouta a ta se pak dopustí absolutní nehoráznosti, tedy neinformování veřejnosti. Vždyť ty informace o napadených ženách veřejnoprávní německá televize ZDF napřed neodvysílala. Jiná média pak pouze informovala o tom, že tam sice došlo k nějakým znásilněním, ale že to byli jen nějací opilci! Slovo migrant, který znásilnil – no tak toto spojení napřed vůbec nezaznělo, bylo totiž zakázáno. Dokonce i policie měla zakázáno, aby toto spojení „migrant, žadatel o azyl“ uváděla do protokolů! Totéž se stalo i ve Švédsku. I tam policie nesměla a nesmí hlásit případy znásilnění, pokud je násilníkem azylant neboli migrant. Navíc se nyní všichni zabývají tím, kdo je vlastně migrant a kdo je uprchlík, tedy, kdo prchá před válkou. Jenže tech, co prchají před válkou, je tak nepatrná část... a když už je řeč o válce, tak je třeba zdůraznit, že je to jejich válka a ne naše válka.

Nejprve se hovořilo o zhruba stovce napadených žen v Kolíně nad Rýnem, o týden později se ukázalo, že napadení nahlásily skoro čtyři stovky německých žen, teď už se hovoří o pěti stovkách a případy znásilnění se stále množí. Později i další státy přiznaly, že měly stejný problém – Finsko, Švédsko, Švýcarsko, Rakousko. Ten důvod, že se napřed mlčelo, tkví podle vás v oné politické korektnosti, anebo ještě v něčem jiném?

Podobné věci jsem zažil osobně v Evropském parlamentu. Tam se nesmělo tolik věcí říci nahlas, jako se to kdysi nesmělo říkat u nás za komunismu. To je ale v EU naprosto standardní, oni se panicky bojí vyřknout tu věc tak, jak je. Oni ji budou radši opisovat, vymýšlet k ní měkčí termíny a problém budou obíhat dokola. Raději běhají v kruhu, než aby do problému sáhli a vstoupili. Tam se užívá speciální slovník, který kdysi objevil Orwell. Ve své knize Nineteen Eighty-Four totiž predikoval budoucí vývoj civilizace směrem k západní totalitě a definoval tam i termín newspeak, tedy novou řeč. Kupříkladu ministerstvo, které je odpovědné za týrání lidí, by se podle tohoto newspeaku jmenovalo ministerstvo blaha. A EU tento „Orwellův newspeak“ převzala. Aniž si to uvědomujeme, tak my všichni mluvíme newspeakem! Prostě máme v hlavě blok, který nás nutí obíhat některé choulostivé termíny nebo choulostivé výroky. A proto je tak strašlivě úlevné poslouchat v USA Donalda Trumpa, který věci pojmenovává jednoduše, přímočaře, tady tak, jak jsou. My ale máme tuto výhodu v našem prezidentovi, který dělá totéž a který věc pojmenuje tak, jak je a jak ji cítí. A nevyhledává jemnější, měkčí, či méně nápadná slůvka, aby to tak nevypadalo, abychom byli hodní humanisté...

Jenže Miloš Zeman je právě kvůli tomuto svému přímému slovníku často terčem kritiky ostatních politiků, ba dokonce se proti hlavě státu před časem velmi výrazně ohradil i premiér Bohuslav Sobotka, který Zemana veřejně obvinil ze šíření nenávisti a z toho, že rozděluje národ a spolčuje se s extremisty...

To je ale standardní situace i ve světě. Kupříkladu podobné věci nyní zažívá Izrael, kde to mezi Netanjahou a Rivlinem také pěkně jiskří, neboť ti dva mají často velmi rozbíhavé názory. U nás je ta situace komplikovanější ještě o to, že prezident je přímo volený, takže cokoliv řekne on, tak to říká osoba s mandátem de facto stejným, možná o malinko silnějším, nežli má ministerský předseda. Byť mu ústavní uspořádání neposkytuje pravomoci, tak má zplnomocnění, které mu dali lidé, a proto, když něco řekne, tak je váha toho větší, než kdyby to řekl třeba německý prezident, jehož role je opravdu jen reprezentativní.

Premiér Sobotka má teď na krku nepříjemný skandál s uniklými e-maily. Jak to na vás působí?

Jako naprostá nešikovnost při nakládání s elektronikou.

Nemůže to být záměr?

Nejsem přítel konspiračních teorií. Těmto krátkodobým únikům ale nepřikládám příliš velký význam. Svůj vlastní počítač mám důsledně odstřižený od internetu. A i když tam něco vnáším, tak přes několik filtrů, aby se mi tam náhodou něco nedostalo. My si ale neuvědomujeme, že e-mail a celá elektronická komunikace je vlastně velmi snadno proniknutelná.

Premiérovi se ale kromě toho také často vyčítá, že je ve svých některých názorech velmi měkký. Myslíte si totéž?

Já jsem naopak překvapen, že občas z něj vypadne něco, co zní jako náznak zpevněnějšího postoje. Možná, že je to dané vědomím, že uvnitř EU vznikl neobyčejně razantní blok V4 (Polsko, Slovensko, Maďarsko a Česko) a že tento blok ve východní a střední Evropě najednou udělal absolutní hráz ze severu k jihu. Když ještě k tomu připočteme, že nedávno 53 procent Britů řeklo (v průzkumu), že nechtějí, aby Británie byla v EU, a na straně druhé je tady blok V4, který je naprosto vzdorovitý, tvrdý a jednoznačný a který nebude ochoten jen tak poslouchat hodnou tetu Merkelovou, pak je tady něco, z čeho má EU osypky. Protože to může Merkelové v budoucnu situaci pěkně zkomplikovat.

Jak se vlastně díváte na chování německé kancléřky Merkelové ve věci imigrantů? Najednou jako by totiž v této záležitosti otočila, neboť prohlásila, že pro letošek hodlá Německo přijmout výrazně méně migrantů. Proti ní jsou navíc v Německu velmi silné tlaky...

Ona je dcerou protestantského pastora, takže u ní možná zafungovala nějaká výchova k charitě a k soucitu s bližním. Jako politička ale selhala naprosto, protože nedohlédla, jaká stavidla spustila. To se ale politikovi stane, jenže potom by měl z toho vyvodit důsledky a odejít z politiky a měl by to přenechat někomu, kdo to dá zase do pořádku. Tady je mnohem nebezpečnější, že teď všichni začali vymýšlet způsoby, jak to zachránit a jak Merkelové dát nějaké prostředky k tomu, aby se o migranty, utečence a uprchlíky mohla postarat. Takže proto se uvažuje o dani z benzínu pro všechny členské země EU, kterou ovšem nemá vybírat členský stát, ale přímo EU! To je ovšem precedenční, neuvěřitelné prolomení! Protože to znamená, že poprvé bude EU vybírat přímé dávky od obyvatel členských zemí, a to jen kvůli tomu, aby vlastně byly zalátány díry, které způsobila hodná teta Merkelová. A je toho ještě víc. Například kvóty pro jednotlivé země. Čemu se razantně vzepřeli Poláci, Maďaři i Slováci, tak teď v tom začínají zlobit Rakušané, tedy ti nejhodnější spojenci Německa, kteří říkají, že již nedovolí volný tranzit. Já osobně si myslím, že Merkelová příští dva roky jako nejmocnější žena světa nepřežije.

Jenže podle některých médií je Merkelová prý stále jedničkou a stále má podporu většiny Němců i většiny obyvatel EU... Zdůrazňuji slovo prý...

Ano, média... To ona z ní udělala ženu roku. S výjimkou vašeho média jsou všechna ostatní média levicová, humanistická, hodná, politicky korektní, úžasná a objímající – to je prostě nemoc všech žurnalistů. Když vezmete zprůměrovaný názor, který se pak projevuje v politických volbách a vezmete průměr tohoto názoru a pak si vezmete média, tak vždycky média jsou nalevo od tohoto názoru. Vždycky! Všude ve světě.

Od některých komentátorů jsem ale naopak zaslechla, že se snad Angela Merkelová zbláznila...

Ona se podle mne nezbláznila, pravděpodobně jen špatně politicky vsadila. To byl kalkul, sázka na to, že když si sem přivedu milion lidí – a oni mně a mé straně CDU budou se svými rodinami zavázáni za to, že jsou tady – tak si vlastně zároveň s tím vytvořím obrovské pole budoucích voličů, protože jim mezitím dáme občanství a volební právo. Uvidíme, jak pak budou vypadat volby... To byl kalkul. Nikdo ale nepočítal s tím, že krátkodobě se to projeví takto brutálně. V tom ale není jenom Německo, je to i Švédsko a Finsko a další severské země, které díky své postvikingovské laskavosti objímají... Dnes je třeba z Malmö muslimské město, tam nemůže Žid v kipě ani projít. Některé kruhy ve Francii dokonce doporučily, aby tam Židé kipu nenosili. Faktem ale je, že se Francie trochu pochlapila a francouzští poslanci přišli na jednání svého parlamentu v kipě... Ten příliv je ale velmi drastický a čeká nás další vlna a ta bude ještě mnohem větší.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Olga Böhmová

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Neverici-zabit-nebo-zmasakrovat-to-je-podstata-islamu-zadna-uchylka-pomatencu-Vladimir-Zelezny-vzpomina-na-paniku-hlavounu-EU-kdyz-nekdo-spustil-nekorektne-418266

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář