Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Macronovo hnutí je infiltrováno islamisty, udeřil francouzský novinář. A to není vše, co napsal

16. 7. 2017 8:57

Nad osobou francouzského prezidenta Emmanuela Macrona se ve svém textu zamýšlí francouzský novinář a spisovatel Yves Mamou. Píše o něm jako o „užitečném bezvěrci“.

Macronovo hnutí je infiltrováno islamisty, udeřil francouzský novinář. A to není vše, co napsal
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Hlasovací lístky pro druhé kolo prezidentských voleb ve Francii

V textu, který vyšel i na stránkách Gatestone institute píše, že Macron „užitečný bezvěrec“, není podporovatel terorismu nebo islamismu. Je prý něčím ještě horším. Podle novináře nepřipouští z této strany žádnou hrozbu.

Novinář také poukazuje na to, že během studené války se Sovětských svazem se těmto lidem říkalo „užiteční idioti“. „Tihle lidé nebyli členy komunistické strany, ale podporovali a pracovali pro ideje Lenina a Stalina,“ píše novinář a dodává, že ve 21. století je komunismus konečně mrtvý, ale islamismus narostl do té míry, že nahradil komunismus jako globální hrozbu.

Novinář také cituje některé Macronovy výroky, které se týkají právě i teroristických útoků a islámu. „Po útocích z listopadu 2015 v Paříži, Macron řekl, že francouzská společnost musí převzít „část zodpovědnosti“ za „hrozné podmínky, ve kterých džihádisté žijí“,“ píše novinář s tím, že Macron také obviňuje Francouze, že jsou rasisté a „islamofobové“.

Mamou také píše, že v čase své prezidentské kampaně Macron vždycky říkal to, co lidé chtěli slyšet. „Francouzi pravděpodobně za chvíli zjistí, že pro Macrona příslušnost k vlasti, přemýšlení o hranicích a identifikace někoho k mateřskému jazyku, ke specifické kultuře nebo umění, není nic jiného než zastaralý odpad,“ uvádí novinář. 

  • Původní text ZDE

Kromě toho ale také připomíná i případ z doby předvolebního klání, kdy byl v týmu Macrona odhalen jako jeho manažer volebního týmu údajně radikální islamista Mohamed Saou. Ten na twitteru propagoval islamistickou větu "Nejsem Charlie". Macron ho vyhodil a týden poté vystoupil ve francouzském muslimském rádiu Beur FM, kde Saoua hájil slovy, že „jen něco radikálně říkal“. Dodal pak ale, že „Mohamed je dobrý člověk, velice dobrý člověk“.

A francouzský novinář v závěru uvádí i další příklad, který má dokazovat provázanost francouzského prezidenta s muslimskými radikály. „Mohamed Louizi, autor knihy Proč jsem opustil muslimské bratrstvo, zveřejnil detailní článek na facebooku, kde obviňoval Macrona, že se stal „rukojmím islámských voličů“. Přetisknutý Dreuzem, křesťanským anti-islamistickým webem, Luiziho článek zveřejnil jména a datumy, vysvětlující, jak bylo Macronovo politické hnutí do velké míry infiltrováno militanty z muslimského bratrstva. Bude zajímavé vidět, kolik z nich bude kandidovat v jeho hnutí v následujících parlamentních volbách.“

 

autor: David Hora

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář