Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kontakt

Formulář na zprávy a připomínky mi nějak zkolaboval, pište tedy do formuláře dole.

Děkuji.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...budete moci předat na Slapy ?

(Vladimír Procházka, 23. 7. 2013 8:44)

…protože jsem ni k d e nezjistil mailovou adresu na středisko rybářské stráže v revíru: Slapská přehrada, proto zasílám na několik adres a Vás proto prosím o předání tam, kam by měla následující tato zpráva směřovat. Děkuji!

V á ž e n í ,

Dovolte mi, abych Vám sdělil počínání si „rybářské stráže 00719 ( č. průkazu)že ve středu) , kterého bylo provedeno dne 13. července 2013 a to mez 15,00-16,00 hod. na 122 km řeky Vltavě (Slapská údolní nádrž) na levém břehu Vltavy a to v následujícím popisu. Když byla vykonána kontrola motorovým člunem touto dvoučlennou osádkou (muž+ žena) u souseda p. Jasanského, přejeli pak ku kontrole do míst, kde mám mnoho let postaven srub s pronájmem. Protože jsem v dopoledních (toho dne) odjel do Dobříše pro dokoupení potravin a vyřízení pošty ( mé trvalé bydliště), provedli kontrolu a jistě zjistili, že na břehu bylo zanecháno 5 ks rybářských prutů, 2 ks podběráků, vezírek a i další drobné rybářské potřeby pod přístřeškem. Jak mi bylo také sděleno, tak vyšli od břehu nahoru k mému srubu a tam mohli také zjistit, že srub je otevřen ! (jsem znám tím, že jej nezamykám již mnoho let a je ku přístupu a i k možnému občerstvení a službám ostatních) Přesto, zřejmě s návratem si také povšimli, že na břehu leží 6m dlouhý prut bez navijáku, opatřen 6m dlouhou imitací 0,10 mm , miniaturním splávkem a s min. háčkem (tzv. „polykáček“). Tento prut mi slouží k chytání malých rybek (plotiček) pro návnadu. Je to jednak dárek od přítele z Finska a pro jeho vhodnou délku jej rád používám k snadnější technice přehazování ( podobnost „proutkaření“) nad hladinou řeky. Když jsem přijel druhého dne (18.7.2013) zpět, zjistil jsem že někdo zde byl a prut mi odcizil! A když jsem se ptal okolních rybářů, dospěl jsem k tomu názoru, že mi byl zřejmě včerejší kontrolou odebrán ! Ani mi byl zanechán protokol o zákroku a proto pak u mé strany tohoto mailu !

Rád bych proto, aby jste zjistili té osádky „rybí stráže“, kdož takovouto kontrolu činili a proč chodí někam, kde je prakticky soukromý pozemek a proč vůbec něco odebírají…? I kdyby tvrdili, že prut byl nahozen, tak přece je n a p r o s t o logické(?), proč by na vlasci ( dlouhém 6m) opatřeného háčkem ( pro akvarijní rybky) chtěl někdo v nepřítomnosti pytlačit….. ??? Nelogické, že ? Tak mu ještě také vyřiďte , že jsem důchodcem (ZTP) 72 let starým a že do těchto míst již jezdím od r. 1959. Pokud budete mít zájem, můžete se přeptat v samotných Hříměždicích na mou osobu. Jak se chovám , jak jsem známým už i snad populární jako tramp-šerif osady Modrý Kruh, jak jsem byl nápomocen obci, tak i Lesům ( zdarma) při různých brigádách, že jsem se i zde i ženil a byl proto známým svoji svatbou (1965 – natáčeno i ČTV- Praha) , prostě nechť ta kontrola ví proč se tohoto zákroku dopustili i pod vztyčenou osadní vlajkou na srubu (postaven 1969). Jsem také křesťan a pracuji se siderickým kyvadélkem a tak mi bylo sděleno, že tato krádež je kletbou a tím i tato osoba se dočká ztráty nad tím, co provedla. Vím sice, že byť se jedná o haléřovou záležitost, tak je namístě varování nad takovýmto počínáním! Kletba může pominout, pokud odcizené vrátí. Nakonec i mezi námi je přece logické, že zloděj má krádeže (úsměvně řečeno) i v popisu „práce“, ale přece policajt , ten to již n e s m í !

Děkuji za vyslyšení a tím věnování času nad tímto sdělením a tak jak s pozdravem a h o j , tak i s pozdravem: Petrův zdar

Vladimír Procházka
2.7.1941
Boženy Němcové 1064
263 01 – Dobříš
607 672 464

Vracím se

(Eva, 7. 6. 2013 20:40)

Vážení Beranovi ( málem jsem napsala Hajanovi :-) ),zdravím Vás ze severozápadu naší vlasti. Děkuji za pestrý web a moc Vás chválím.Vracím se na Vaše stránky už nějaký ten rok. Ani nevím, kdy jsem si Vás objevila, ale vím, že Vás neopustím. Moje oblíbené rubriky jsou: aktuality-komentáře, recepty, zajímavé z internetu. Vaše názory jsou mi blízké, tak i proto sem ráda chodím. Přeji Vám hodně úspěchů v tvůrčím i osobním životě .

Re: Vracím se

(Beranová, 7. 6. 2013 21:04)

Dobrý večer, děkujeme za přízeň a navštěvy u "nás". Také přejeme vše nej..., hlavně hodně zdraví. Beranovi Hajany

Prosím o radu

(Koloušek, 12. 5. 2013 23:13)

Vážený !
Zdravím Vás a prosím o radu.Slepice nám žerou vejce nevíme si
rady Prosíme poradte co s tím případně kde seženeme hnízdo s
odkulováním vajec.Děkuji Koloušek. jarkolousek@seznam.cz

Re: Prosím o radu

(Beranová, 13. 5. 2013 13:02)

Snášková hnízda: http://www.driml-napajecky.cz/cz/drubez-holubi/snaskove-hnizda/ - poslala jsem Vám odkaz i na mail. Zdravím. Beranová Hajany

Prosím o radu

(Koloušek, 12. 5. 2013 23:09)

Vážený !
Zdravím Vás a prosím o radu.Slepice nám žerou vejce nevíme si
rady Prosíme poradte co s tím případně kde seženeme hnízdo s
odkulováním vajec.Děkuji Koloušek.

Re: Prosím o radu

(Beranová, 13. 5. 2013 13:00)

snášková hnízda seženete v e-shopu na této adrese: http://www.driml-napajecky.cz/cz/drubez-holubi/snaskove-hnizda/, nebo v obchodě s potřebami pro chovatele. Zdravím Beranová

Luxusní stránka

(Senziska, 11. 3. 2013 10:47)

Zcela náhodou jsem narazila na vaše stránky a jsou úžasné!!! Prohlédla jsem si i všechny fotky, nádhera! Jako kdybych se vrátila do první třídy ke slabikáři a básničkám Františka Hrubína :-) Sice jsem městský typ a nedokážu si představit, že bych měla bydlet na vesnici, ale v takové vesničce bych nejspíš žít dokázala. Ty stránky vás musely stát spoustu práce a času, ale výsledek stojí za to. S dovolením dávám do oblíbených a pozdravujte ode mě vaše čičinky :-) Senziska z Prahy

Re: Luxusní stránka

(Beranová, 11. 3. 2013 21:19)

Dobrý večer, díky za sympatie. Nikdy neříkejte nemohla bych žít tam či tam. Nevíme, co nás v životě potká.
My jsme oba prážáci křtění Vltavou - jeden z Jindřišské ulice, druhý z ulice na Poříčí. Děti jsme vychovali na sídlišti v Bohnicích. Po revoluci jsme měli živnost v Letňanech. Řízením OSUDU, jsme to vše hodily za sebe a odstěhovali se na chalupu v lese pod Milešovkou. Prožili jsme tam nádherných více jak deset let. České Středohoří je zázrak, ale pražáci jej ještě neobjevili.
Jak jsme stárli, hledali jsme "lepší terén" a koupili jsme po výběru z desítek nabídek tento dům. Ještě jednou díky za zprávu, zachovejte nám přízeň a přejeme samé dobré dny. Beranová

Poděkování

(Štěrba Jiří , 19. 2. 2013 17:52)

Dobrý den , nějakým zajímavým způsobem jsem se dostal k Vám na stránky a jsem zaskočen množstvím informací ,které zde máte k přečtení . Pokud je pravdivá návštěvnost podle počitadla tak je to až neskutečné . Ale nedivím se stojí Vás to asi hodně času a námahy . Jako strosta jiné obce jsem i schopen posoudit kritiku starosty obce . Není to práce jednoduchá a v dnešní době ,kdy se Vás snaží každý obrat nebo získat alespoň výhody pro sebe to není jednoduché .Osobně jsem se kritice nikdy nevbránil a vše se dá vysvětlit pokud člověk má čisté svědomí . Děkuji za skvělou inspiraci a přeji hodně zdraví a úspěchů .

Re: Poděkování

(Beranová, 19. 2. 2013 18:10)

Dobrý den pane Štěrbo, děkuji vám za návštěvu našich stránek a těši mě Vaše pochvala. Zdravím Vás a přeji také zdraví, úspěch v úřadu a přízeň Vašich občanů. Beranová - Hajany u Blatné

dotaz

(Dan, 22. 1. 2013 23:12)

Dobrý den
proč se furt musíte do někoho navážet!!! Poslední dobou je to pan Schwarzenberg nebo paní starostka . Co jste v životě dokázala vy? Je vidět že jste sama se sebou nespokojená a vylejváte si zlost na někom jiném a pořád někoho ztrapňujete.Mohla jste kandidovat na prezidentku sama abyste nám to ukázala jak se to dělá.Když jsou všichni špatní.

Re: dotaz

(Beranová, 23. 1. 2013 14:03)

Dobrý den,
děkuji Vám za názor a budu nad ním přemýšlet. Ráda Vám odpovím.
Do starostky se nenavážím, starostku kritizuji a nejen já jsem přesvědčena, že právem. Paní Vohryzková není dobrá starostka. Chová se jako vlastník Hajan, lže a neváhá ani přestoupit zákon, když se jí to hodí. Kritizovat zastupitele je, chvála bohu, v demokracii právem občana.
Myslím si dokonce, že jsem ve své kritice "měkká", všechno jsem nenapsala, chyba. Myslím, že je na čase, vše zveřejnit, tak jak to je. Každé slovo, které jsem na stránkách o starostce, bývalém starostovi Vohryzkovi (nikdo jiný zde ostatně nikdy nestarostoval), byla pravda a pod tím se vždy podepisuji svým jménem - Beranová. Jestli Vám to připadá jako ztrapňování starostky, tak se svými "akcemi" a stylem vládnutím v Hajanech ztrapňuje sama.
Ptáte se, co já jsem dokázala?
Myslím, že mohu být ve svých 63 letech spokojena. Spolu s mým manželem jsme vychovali dvě děti. Pracovali jsme, po revoluci podnikali a odešli do důchodu bez DLUHŮ A EXEKUCÍ. Žijeme mravně a věrně spolu už 44 let.Nezadali jsme si nikdy s bolševiky a nikdy jsme neváhali říci nahlas, co si myslíme. Jsme pravicoví voliči a uznáváme pana Václava Klause. Tím se dostávám k Vaší "politické" výtce - kritika "knížete".
Ano, tento kandidát na prezidenta je pro mě nepřijatelný. Ač pravicový volič, budu volit Miloše Zemana a budu se snažit v tomto smyslu ovlivnit i své okolí. Jedna z forem mého snažení je to, že sdílím na svých stránkách informace z veřejných zdrojů . "Kníže" je zřejmě zase Váš favorit, já vám ho neberu.
Nevím, jak jste nabyl/a dojmu, že si myslím nebo tvrdím, že všichni jsou špatní? Vohryzkovi a pan Schwarzenberg snad nejsou všichni.
Kandidovat na prezidenta, či cokoliv jiného nehodlám, to přenechám mladším a vzdělanějším, ale promiňte, tento argument mi připomíná situaci, kdy Vás například naštve prodavačka, číšník, opravář, starostka a pod. a reakce na konkrétní kritiku je: ....tak si to zkuste dělat vy....
Závěrem - jsem ráda, že moje stránky navštěvujete a jak vidím ne jen povšechně. Jestli Vás něčím iritují, nebo dokonce uráží, není nic jednoduššího, než neklikat na adresu www.hajany.com.
Přeji dobrý den - Beranová Hajany 47

Přejeme vše nej...

(Beranovi, 30. 12. 2012 16:56)

do roku 2013, hlavně zdraví. Mějte se fajn. Beranovi - www.hajany.com

Krásné Vánoce

(Beranovi - Hajany, 23. 12. 2012 22:34)

Přejeme všem návštěvníkům našich stránek krásné a pohodové Vánoce, hodně pohody a radosti v tento čas. Užijte si to. Zdravíme.

háčkované ponožky

(Beďonka, 30. 10. 2012 16:37)

Dobrý den, moc se mi líbí vaše háčkované ponožky. Mohu vás poprosit o zaslání návodu? Děkuji zj.zapletal@seznam.cz


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15