Jdi na obsah Jdi na menu
 


Boilies - recept

4. 9. 2009

K tomu vídeu, jak se boilie koulí, ještě recept jak se vyrábí (aby tu nebyly pořád recepty jen na buchty). Vybrala jsem jeden, na který byly v komentářích nejlepší ohlasy, rybáři si to chválili.

Vše začíná v obchodě s rybářskými potřebami. Tady si vyberete základ své směsi. Je dobré si vzít o pytlík více. To abyste měli i do krmelce. Jelikož tyto koule mají největší účinek při kombinaci s krmítkem. Z toho vyplývá i velikost ryb. Nejčastějším úlovkem budou dorostenci do 60cm, ale splete se i kapřík větších velikostí. Nestavěl jsem koule na trofejní kapry, ale spíše na krátké lovy 2-4 hodinky.

 

krmítková směsZ vybrané směsi oddělíme hrubé částice. To proto, aby se nám koule při rolování nerozpadaly. Na to nám stačí kuchyňský cedník, nebo síto, co mají děti na pískoviště. Tyto hrubé částice nevyhazujte. Můžete je použít do krmítkové směsi, jako tzv. udržovací složku.

hrubé částiceZáklad máme. Teď stačí jen přidat vejce a uvařit. Pokud si ale chcete směs více zatraktivnit, nic Vám v tom nebrání. Stačí do vajec přidat aroma (Tady pozor! Některé směsi jsou již natolik aromatizované, že přidáním dalšího aroma by jste vše pokazili ). Zato takovou melasou nepokazíte nic. Spíše naopak. A nezapomeňte jí přidat i do směsi na krmení. To platí téměř o všem, co se rozhodnete dát do směsi. Zkrátka co do boilesu, to i do krmení. Dále můžete přidat tekuté potravy, různé moučky, oleje atd... Fantazii se meze nekladou.

moučkyTímto je směs téměř hotová. Teď už jen promíchat, pokud jste jí vylepšovali. A připravit si tekutou složku. Počet vajec závisí na počtu Vámi přidaných mouček. Na základní směs bez vylepšení stačí i 4 vejce. Pokud jste však přidávali další komponenty, počet vajec se tím samozřejmě násobí. Pro začátečníky připomenu, že tekuté složky jako jsou aromata, tekuté potravy atd. se přidávají do vajec! Zde se společně s vejci promíchají a postupně se do nich začne přidávat již namíchaná suchá směs. Jak dál asi už víte všichni. O výrobě boilies už toho bylo napsáno dosti.

směsNa závěr Vám chci popřát spoustu krásných úlovků na Vámi vyrobené boilies. A kaprům šťastný a bezúhonný návrat zpět do svého živlu.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář