Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

   

Z Historie MO ČRS
Sportovní rybaření na Blatensku má již osmdesátiletou tradici – první sportovní Rybářský klub byl založen v roce 1922.
Již v prvopočátcích existence postupně získal do pronájmu a převzal do vlastní péče úseky toků Smoliveckého a Závišínského potoka i řeky Lomnice. V dalších letech došlo k poklesu zájmu o fungování rybářského spolku, až vše vyvrcholilo v roce 1931 zastavením činnosti klubu. Rybolov na zdejších vodách přišel opět do rukou soukromých zájemců. Obrat k lepšímu nastal v roce 1937, kdy byla činnost klubu obnovena. Podařilo se i zvětšit rybářské revíry, takže celková délka povodí obhospodařovaného sportovními rybáři, činila již více než 17 km.
Členská základna se rozrostla z původních 35 členů v roce 1922 na téměř 330 členů v roce 2001 včetně 60 dětí zapojených ve 3 rybářských kroužcích.
Za jedno z nejdůležitějších období života místní organizace českého rybářského svazu v Blatné lze považovat stavbu komplexu sádek, vybudování rybníka Naděje v zámeckém parku či rybníka Řečického, jehož stavba byla v roce 1980 narušena povodní, která protrhla hráz. Přesto byl rybník dokončen již v roce 1983.
Místní organizace obhospodařuje dnes přibližně 20 hektarů vodních ploch, a to i přesto, že od roku 1990 navrátila v rámci probíhajících restitučních řízení 12 rybníků jejich původním majitelům. Tento plošný potenciál umožnil přejít z dvouletého produkčního cyklu chovu ryb na cyklus tříletý, což se nutně pozitivně odráží v kvalitě a velikosti ryb nasazovaných do sportovních revírů.
V popisu revíru můžeme nalézt celkem 3 sportovní revíry, které obhospodařuje MO ČRS Blatná: pod číslem 421031 – Lomnice 2 – vlastní úsek řeky Lomnice, 421032 – Lomnice 3 – rybník Parkový v k.ú. Blatná a 423025P – Lomnice 2 pstruhová.
V rámci společného hospodaření Jihočeského územního svazu nepatří mezi největší místní organizace počtem svých členů, ale bezesporu mezi nejaktivnější a nejproduktivnější. Příkladem i důkazem budiž členství členů v krajských orgánech (Jihočeský územní výbor, Dozorčí komise JčÚS), stejně jako hodnocení delegátů JčÚV na výročních členských schůzích a na každoročních závěrečných prověrkách hospodaření. Organizace má dobré kontakty i se sousedními MO Mirotice, Mirovice, Strakonice, Vimperk, Milevsko atd., kam pravidelně dodává kvalitní a oblíbenou rybí násadu.
Rybářské kroužky navštěvuje každoročně přibližně 60 dětí do 15 let a 20 mladých rybářů do 18 let.
K bohatému zarybnění a dosahování dobrých úlovků bylo nutno postupně také zvyšovat produkci kvalitní rybí násady založením skutečného hospodaření se zaměřením na převážnou produkci kapra. Do rybářských revírů obhospodařovaných MO ČRS Blatná je nyní každoročně prakticky pravidelně nasazováno minimálně 15.000 ks rybí násady.

GPS souřadnice:
Loc: 49°25’20.176″N, 13°52’32.565″E (odkaz na mapy.cz)


Zvětšit mapu

Adresa: 388 01 Blatná (pošta Blatná)
okres Strakonice
E-mail: crs-mo.blatna[zavináč]email.cz
www: http://www.mocrsblatna.cz

 

MO ČRS Blatná

Český rybářský svaz, místní organizace Blatná

RSS - odebírejte novinky z tohoto webu! RSS - odebírejte novinky z tohoto webu! RSS - odebírejte novinky z tohoto webu!
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář