Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rekreační zařízení Počta a další v kraji

30. 1. 2010

– pobyty pro děti i dospělé

Hledáte místa pro školy v přírodě, školní výlety, dětské tábory, rodinnou rekreaci a další? Zkuste rekreační zařízení Počta v malebné krajině jižních Čech, uprostřed lesů a nedotčené přírody. 
 

 

letecký pohledfoto: ahr

letecký pohled

Oblíbenou turistickou a rekreační oblastí v České republice je bezesporu Jihočeský kraj, kde se na území Písecka a Strakonicka nacházejí všechna čtyři rekreační zařízení Počta.

Hlavními přednostmi tohoto kraje je malebná krajina plná lesů, luk a rybníků, ale jedná se i o místo mnoha historických památek jako je například novogotický zámek Orlík či hrad Zvíkov na břehu Orlické přehrady.

A právě zde, na břehu Orlické přehrady v blízkosti hradu Zvíkov, se nachází rekreační středisko Štědronín, areál obklopený zčásti rozlehlými lesy, zčásti poklidnou hladinou řeky Otavy. Středisko je přizpůsobeno celoročnímu provozu. V jarních a podzimní měsících je vhodným místem pro školy v přírodě, ozdravné pobyty, školní výlety, firemní a sportovní akce. V létě je ideální pro dětské tábory či rodinnou dovolenou.

V této době návštěvníci jistě uvítají možnost osvěžení v areálovém bazénu. Pro aktivnější odpočinek si můžete vypůjčit loďky či horská kola nebo využít volejbalové hřiště či hřiště na malou kopanou. Areál je také vybaven přípojkou pro karavany a je zde vyhrazené místo na stanování.

V zimních měsících je zde možné sáňkovat, bobovat, bruslit nebo lyžovat na svahu v areálu (bez vleku, délka cca 200 m) či pořádat sportovní soustředění a silvestrovské pobyty.

koupání

V malebné krajině mezi městy Mirotice a Blatná, uprostřed nedotčené přírody, lesů, luk a rybníků najdete rekreační středisko Lučkovice. I toto středisko je v jarních a podzimních měsících vhodným místem pro školy v přírodě, ozdravné pobyty, firemní akce a sportovní soustředění.

V podzimních termínech je středisko velmi vyhledávané kvůli možnostem houbaření, rybaření, kvůli víkendovým pobytů s možností tance nebo opékání kuřat. Jedná se také o velice populární místo pro pobyty seniorů. V létě je středisko využíváno zejména pro rodinnou rekreaci, letní tábory a v poslední době také jako základna pro výcviky psů.

Uprostřed lesů, na břehu rybníka Ostrý, mezi obcemi Lažánky a Blatenka, nedaleko města Blatná se nachází chatová osada Ostrý. Tato osada je využívána zejména pro školní výlety, sportovní soustředění, zájmová setkání a pro letní dětské tábory.

Nespornou výhodou je jistě koupání v rybníce přímo v areálu, kde se nachází i skluzavka. K příjemné plavbě po rybníce lze využít areálové loďky. Sportovně založené skupiny jistě uvítají volejbalové hřiště a stolní tenis. Na své si přijdou i milovníci táborových posezení u tábořiště v centru osady.

ubytování

Mezi obcemi Lažánky a Blatenka se nachází i další uzavřená chatová osada Lažánky. I ji lze využít zejména pro školní výlety, sportovní soustředění, zájmová setkání a pro letní dětské tábory. Přímo v areálu je možné využívat hřiště na košíkovou a volejbal, ohniště a stolní tenis. Okolní lesy se hodí k táborovým hrám.

Uvidíte, že oblast jižních Čech je jednou z nejkrásnějších u nás a my se těšíme se, že si k jejímu prozkoumávání vyberete některé z rekreačních středisek Počta.

Více informací najdete na webových stránkách www.pocta.cz.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář