Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rybář chytil největšího kapra na světě. Ryba vážila 43 kilogramů

13. 1. 2010

 

12. ledna 2010 
BORDEAUX - Na jezeru Lac de Curton poblíž francouzského Bordeaux se podařil britskému rybáři Martinu Lockovi neuvěřitelný úlovek. Chytil kapra, který je se svou váhou téměř 43 kilogramů největší v historii. Ryba váží přibližně stejně jako slavná australská zpěvačka Kylie Minugue, píše britský Daily Telegraph.

Kapr dostal přezdívku Lockey's Lump. 47letý Locke se k jezeru Rainbow vydal s partou dalších rybářů. Ze začátku se jim moc nedařilo, chytili jen několik menších kaprů. Až pak ho v časných ranních hodinách upozornil tzv. pípák, že ryba zabrala.

Locke jen v tričku a tenkých kalhotách skočil do pronajaté lodě a zamířil asi 170 metrů na vodu, kde začal pomalu navíjet. Vzhledem k obrovské hmotnosti si nejprve myslel, že chytil potopený kmen stromu, ale když poprvé spatřil svůj úlovek, nestačil se divit.

Hubená Kylie Minogue
Kylie Minogue

"Dostat ho do sítě bylo jako zkoušet chytit malého hrocha pomocí tenisové rakety," popisuje Locke. Nakonec se to mu však podařilo a odtáhnul kapra na břeh.

Navzdory mrazivým teplotám (bylo kolem minus tří stupňů) a časným ranním hodinám se na místo dostavila řada rybářů, kteří chtěli s novým rekordmanem oslavovat jeho úlovek. Locke kapra zvážil, vyfotil se s ním a poté ho vypustil zpět do vody.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář