Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sdělení rybáře ze Slap pro rybářskou stráž - má-li někdo jejich e-mail,pošlete jim to

23. 7. 2013

...budete moci předat na Slapy ?

(Vladimír Procházka, 23. 7. 2013 8:44)

…protože jsem ni k d e nezjistil mailovou adresu na středisko rybářské stráže v revíru: Slapská přehrada, proto zasílám na několik adres a Vás proto prosím o předání tam, kam by měla následující tato zpráva směřovat. Děkuji!

V á ž e n í ,

Dovolte mi, abych Vám sdělil počínání si „rybářské stráže 00719 ( č. průkazu)že ve středu) , kterého bylo provedeno dne 13. července 2013 a to mez 15,00-16,00 hod. na 122 km řeky Vltavě (Slapská údolní nádrž) na levém břehu Vltavy a to v následujícím popisu. Když byla vykonána kontrola motorovým člunem touto dvoučlennou osádkou (muž+ žena) u souseda p. Jasanského, přejeli pak ku kontrole do míst, kde mám mnoho let postaven srub s pronájmem. Protože jsem v dopoledních (toho dne) odjel do Dobříše pro dokoupení potravin a vyřízení pošty ( mé trvalé bydliště), provedli kontrolu a jistě zjistili, že na břehu bylo zanecháno 5 ks rybářských prutů, 2 ks podběráků, vezírek a i další drobné rybářské potřeby pod přístřeškem. Jak mi bylo také sděleno, tak vyšli od břehu nahoru k mému srubu a tam mohli také zjistit, že srub je otevřen ! (jsem znám tím, že jej nezamykám již mnoho let a je ku přístupu a i k možnému občerstvení a službám ostatních) Přesto, zřejmě s návratem si také povšimli, že na břehu leží 6m dlouhý prut bez navijáku, opatřen 6m dlouhou imitací 0,10 mm , miniaturním splávkem a s min. háčkem (tzv. „polykáček“). Tento prut mi slouží k chytání malých rybek (plotiček) pro návnadu. Je to jednak dárek od přítele z Finska a pro jeho vhodnou délku jej rád používám k snadnější technice přehazování ( podobnost „proutkaření“) nad hladinou řeky. Když jsem přijel druhého dne (18.7.2013) zpět, zjistil jsem že někdo zde byl a prut mi odcizil! A když jsem se ptal okolních rybářů, dospěl jsem k tomu názoru, že mi byl zřejmě včerejší kontrolou odebrán ! Ani mi byl zanechán protokol o zákroku a proto pak u mé strany tohoto mailu !

Rád bych proto, aby jste zjistili té osádky „rybí stráže“, kdož takovouto kontrolu činili a proč chodí někam, kde je prakticky soukromý pozemek a proč vůbec něco odebírají…? I kdyby tvrdili, že prut byl nahozen, tak přece je n a p r o s t o logické(?), proč by na vlasci ( dlouhém 6m) opatřeného háčkem ( pro akvarijní rybky) chtěl někdo v nepřítomnosti pytlačit….. ??? Nelogické, že ? Tak mu ještě také vyřiďte , že jsem důchodcem (ZTP) 72 let starým a že do těchto míst již jezdím od r. 1959. Pokud budete mít zájem, můžete se přeptat v samotných Hříměždicích na mou osobu. Jak se chovám , jak jsem známým už i snad populární jako tramp-šerif osady Modrý Kruh, jak jsem byl nápomocen obci, tak i Lesům ( zdarma) při různých brigádách, že jsem se i zde i ženil a byl proto známým svoji svatbou (1965 – natáčeno i ČTV- Praha) , prostě nechť ta kontrola ví proč se tohoto zákroku dopustili i pod vztyčenou osadní vlajkou na srubu (postaven 1969). Jsem také křesťan a pracuji se siderickým kyvadélkem a tak mi bylo sděleno, že tato krádež je kletbou a tím i tato osoba se dočká ztráty nad tím, co provedla. Vím sice, že byť se jedná o haléřovou záležitost, tak je namístě varování nad takovýmto počínáním! Kletba může pominout, pokud odcizené vrátí. Nakonec i mezi námi je přece logické, že zloděj má krádeže (úsměvně řečeno) i v popisu „práce“, ale přece policajt , ten to již n e s m í !

Děkuji za vyslyšení a tím věnování času nad tímto sdělením a tak jak s pozdravem a h o j , tak i s pozdravem: Petrův zdar

Vladimír Procházka
2.7.1941
Boženy Němcové 1064
263 01 – Dobříš
607 672 464

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

komentář k příspěvku o rybářské stráži

(VeŠ, 7. 8. 2013 12:29)

Vážený pane Procházko,
Především Vás lituji za toho co, se Vám přihodilo. Bohužel, ale i takový je dnešní život, který mnozí z nás starších ani někdy nechápeme (nebo nechceme chápat, natož se mu přizpůsobovat). Tragedií je, že podobná oprávnění a pravomoci dostanou i takoví lidé, kteří by je neměli nikdy obdržet. Pro vystavení řidičáku se mnohdy vyžaduje posudek od psychologa, zatímco se některá oprávnění (a nejen pro rybářskou stráž (vydávají naprosto nevhodným jedincům. Jsem rovněž tak stár jako vy a sám jsem se s tím již několikrát u vody setkal. Zvláště na Moravě, kam každoročně jezdím (Brňáci to je teda něco!). Bohužel jiné to již asi nebude. Ze srdce Vám přeji, aby se Vám prut vrátil. Ten kdo jej zcizil si patrně neuvědomil, že nebere věc určité ceny, ale co je daleko horší, že to může být i dar od blízkého, který se cenou nedá nahradit. S pozdravem a přáním kladného vyřešení přeje VeŠ.

pro pana Procházku

(Beranovi, 23. 7. 2013 11:43)

Dobrý den, pane Procházko. Zveřejnili jsme Váš příběh a doporučujeme odeslat na:
www: http://www.rybaripraha.cz/
Středočeský ÚS
Adresa: K Novým domkům 82
159 00 Praha - Lahovice

Telefon: 224 934 984
Fax: 224 934 196
E-mail: crs_sus@volny.cz
www: http://www.crs-sus.cz/

Zdravíme z Hajan a z Orlíku. Beranovi