Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aplikace zdarma vám bleskově změní rozměry hromady fotografií


stránky autora programu: http://software.macek.cc/resamplercz.php 

Nová verze českého nástroje zvládne editaci, zpracování a zmenšování mnoha fotografií najednou. Podstatné údaje o RAM modulech zjistíte z programu RaMMon. Na světě je i novinka v podobě českého bezpečnostního balíku aplikací a třináctá verze oblíbeného programu pro úpravu fotografií. 

 
 

Jpeg Resampler 2010 – freeware pro nekomerční použití
David Macek koncem srpna vydal novou verzi svého programu pro změnu velikosti fotografií. JPEG Resampler 2010 oproti předchozím verzím byl přepracován a doplněn o další funkce. Nyní je napsán v jazyce Delphi 2009.

Při jeho vývoji byl kladen velký důraz na jednoduchost, uživatelskou přívětivost a snadnou ovladatelnost. Může se hodit například tehdy, pokud chcete fotografie odeslat elektronickou poštou, či je umístit na webové stránky – stačí vybrat rozměry či počet Mpix a metodu resamplingu.

Dále umí převádět soubory mezi různými obrazovými formáty (podporuje JPEG, JP2, PNG, GIF, BMP, JNG, TGA, TIFF), nastavit ořez, pracovat s metadaty, vytvářet fotogalerie, vkládat text či logo do snímků, automaticky je otáčet podle metadat a ještě více. Potěšující je jistě i to, že aplikace umí pracovat s více vlákny najednou (vhodné pro vícejádrové CPU), přidávat GPS souřadnice do metadat (podle GPX souboru) a uživatelské rozhraní lze přepínat mezi rozšířeným a pokročilým režimem.

Jpeg Resampler 2010
 
Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: NE
+ dávkové zpracování
+ obsahuje základní funkce pro práci s fotografiemi
+ vodotisk a konverze mezi formáty
+ kontextové menu
- neodstraňuje červené oči
- chybí tlačítko pro minimalizaci okna
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,3 MB).


 

Zdroj: http://technet.idnes.cz/aplikace-zdarma-vam-bleskove-zmeni-rozmery-hromady-fotografii-p7m-/software.asp?c=A101005_165227_software_dvr

Kladivo na hromadnou úpravu fotografií: JPEG Resampler

Jáchym Krasek Chcete poslat fotografie po e-mailu, ale jejich datový objem je moc veliký? Nechce se vám každou fotografii jednotlivě zmenšovat a hledáte snadnější způsob? Řešením vašich potíží by mohl být program JPEG Resampler, šikovný pomocník určený prakticky pro každého.

Moderní digitální fotoaparáty dokáží fotit v opravdu vysokém rozlišení, tím ale narůstá také datový objem jedné fotografie a posílání fotografií v e-mailu se stává problémem, protože většina českých e-mailových služeb umožňuje zasílat přílohy o maximální velikosti cca 10 - 15 MB. Zmenšovat každou fotografii zvlášť je příliš zdlouhavé a namáhavé. Lepší je použít program, který umožňuje hromadné zmenšení fotografií. Jedním takovým je právě JPEG Resampler.

O programu

JPEG Resampler

JPEG Resampler je malý freewarový program, který usnadňuje úpravy většího počtu fotografií. Je celý v češtině, jeho autorem je totiž také Čech. Stažení tohoto nástroje vám zabere pouhých pár sekund, velikost instalačního souboru je pouze 600 KB. Po instalaci zabírá aplikace na pevném disku jen 1 MB místa.

Základní funkce

Základní a nejdůležitější funkcí programu je hromadná úprava fotografií. Program nám dává na výběr celkem z osmi metod. Mezi ty nejlepší patří změna rozlišení a úprava datového objemu (ta nám umožňuje přesně navolit datový objem, jež mají výsledné fotografie mít). Díky těmto funkcím již nemusíme každou fotografii jednotlivě upravovat a zmenšovat, JPEG Resampler to zvládne za nás dle přesně zvolených parametrů. Umí toho také však ještě mnohem více!

Jednotlivé nastavení fotografií

JPEG Resampler

Pokud chceme některé fotografie nastavit samostatně, není to problém. V dolní části programu klikneme na tlačítko „prohlížeč“. Ten nám umožní procházet jednotlivé fotografie v dané složce a některé parametry jim nastavit samostatně. Můžeme si například vytvořit výřez z fotografie o daném poměru (například 15:10 pro obyčejnou fotografii), otočit obraz, upravit barvy, jas, kontrast či zvolit některý z filtrů (zaostřit, zjemnit, rozmazat). Program má i několik dalších funkcí, mezi které patří např. vložení textu (loga) do každé fotografie, změna názvu souborů a přímá tvorba webové stránky.

Praktický test

V tomto malém testu si ověříme, jak je program schopen zmenšit datový objem fotografií. Máme 38 fotografií o celkové velikosti 108 MB, každá fotografie má tedy téměř 3 MB. Zvolíme metodu „maximální velikost na“ a nastavíme rozlišení 1200x1024 bodů. Klikneme na tlačítko „start“ a zhruba po třech minutách máme výsledek, 38 fotografií se nám z 108 MB zmenšilo na krásných 7,4 MB, tedy velikost, kterou lze bez problémů zaslat e-mailem. Ztráta kvality fotografií není, díky kvalitnímu zdrojovému souboru, na první pohled znát, což je vynikající.

Závěrem

JPEG Resampler je kvalitním programem pro hromadné zmenšování a úpravy fotografií, posíláte-li často obrázky e-mailem, stane se pro vás tento program neocenitelným pomocníkem. Malým testem prošel program na výbornou, 108 MB dokázal zmenšit na pouhých 7,4 MB. Lepšího a kvalitnějšího pomocníka pro hromadnou úpravu fotografií budete hledat jen stěží.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář