Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chytrý kurzor - freeware pro notebook

26. 3. 2010
Vyměňte standardní kurzor Windows za ten s údajem o zbývající energii baterie notebooku. . 
 
Ilustrační foto

Ilustrační foto

BattCursor 1.2 – freeware pro nekomerční použití
Chcete-li mít naprostou kontrolu o stavu baterií vašeho notebooku, pak si pořiďte aplikaci BattCursor. Přehledným způsobem vás bude pomocí kurzoru myši informovat o zbývajících minutách provozu notebooku na baterie.

Po instalaci dojde k výměně kurzoru myši. V případě, že je notebook plně nabitý, je zelený. Postupným vybíjením červená. Celá řada nastavení programu pomáhá prodloužit běh notebooku na baterie – lze vypnout funkce požírající výkon jako Aero, postranní lištu, snížení jasu displeje apod. Kromě barvy máte možnost si ke kurzoru přidat i procentuální stav. Lehce vidíte, kolik procent energie ještě baterii zbývá.

Navíc při napájení ze sítě, nebo naopak při napájení z baterie dle vašeho nastavení, dokáže automaticky přepnout na jiný napájecí profil. Lze i zvolit speciální upozornění při dosažení kritického stavu baterie. Mezi další informace které aplikace podává, nechybí model baterie, celková a aktuální kapacita baterie, napětí apod. Tyto informace se zobrazují v postranním panelu.

BattCursor
 

Operační systém: Windows Vista a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ zajímavý způsob informace o stavu baterie
+ šetří baterie notebooku
+ celá řada možností zobrazení
- pouze pro Windows Vista a novější
- uvítali bychom u kurzoru možnost nastavení zbývajícího času do vybití

zdroj: Technet.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář