Jdi na obsah Jdi na menu
 


Freeware - Tvorba koláží a Norton na 30 dnů

3. 4. 2010

Shape Collage 2.5 – freeware
Vytvořit koláž či snad mozaiku z fotografií není pro zkušeného fotografa či grafika žádný problém. Abyste to dokázali během chvilky i vy, zkuste pro tento účel využít speciální multiplatformní aplikaci.

Shape Collage totiž slouží k tvorbě automatických koláží z vybraných fotografií. Během chvilky je dáte dohromady. Stačí zadat tvar, do kterého mají být fotografie poskládány (obdélník, kruh, srdce, písmeno nebo vlastní nakreslený), určit rozestupy fotografií a jejich velikost. Program rozpozná tmavé a světlé barvy, čímž jsou výsledky opravdu na dobré úrovni.

Po upřesnění počtu fotografií, ze kterých se mozaika vytvořit, už jen určíte průhlednost, vyberete texturu na pozadí, případně rámeček, a necháte ji pracovat. Samozřejmě počítejte s tím, že z čím více obrázků bude koláž tvořena, tím bude proces náročnější na výpočetní úkon, respektive výkon PC.

Shape Collage

 
Operační systém: Mac OS X, Linux, Windows XP a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ fotografie lze přidávat přímo i z internetu
+ řada nastavení
+ náhled jak bude koláž vypadat
- nezjištěno
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (526 KB).

Symantec Norton 360 4.0 – 30denní trial
Symantec uvedl nový balík programů Norton 360, tentokrát ve verzi 4.0. Obsahuje řešení pro komplexní ochranu počítače s Windows.

Většina aplikací byla vylepšena a dočkali jsme se i pár novinek. Obsahuje technologii založenou na hodnocení, která byla uvedena na trh v září 2009 v aplikacích Norton Internet Security (NIS) a Norton AntiVirus 2010. Kromě NIS obsahuje i nástroje pro optimalizaci PC a nástroj pro zálohování.

Zajímavou novinkou je i možnost uložit a následně sdílet data přes speciální Symantec úložiště (k dispozici až 2 GB kapacity). Máte tak možnost poslat známým odkaz a ty si stáhnout vaše data. Lze nastavit počet stažení, životnost linku, oprávnění, aby data nebyly k dispozici stále a pro každého. Norton 360 verze je možno využít až na 3 PC v domácnosti i v kanceláři.

Norton 360 4.0

 
Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ bezpečnostní balík se zálohování dat
+ pro tři PC
- nezálohuje celý systém
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,4 MB).

Autoři:

 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář