Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak ušít pelíšek - návody z netu


pelíšek
[1.3.2014]na netu jsem narazila na tenhle pelech, ještě jsem ho nezkoušela , ale podle toho návodu se to snad povede a určitě tady rády poradí zdejší šikulky, musela jsem to trochu zmenšit tak kdybyste měly zájem tak pošlu originál - rozměry jsou titěrné ale myslím že jsem je rozluštila dobře takhle
nahoře - 100cm
na boku 90cm
vystřižený čtverec na všech rozích 25 x 25 cm
a pak na nákresu dole ( tedy přední strana se vstupem) 10cm a pak vystřižený vstup 10cm x 30cm to by mělo vyjít , radši si to spočítejte

ZOBRAZIT POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY

.......
....
3ZOBRAZIT POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY

Zdroj: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=13243

Seznam kroků: Klepnutím na obrázek se dostanete přímo do příslušné části návodu.

Pelíšek pro domácí mazlíčky

Pelíšek pro domácí mazlíčky si můžete vyrobit sami. Můžete si zvolit nejen barvu, ale také přesný tvar a velikost podle toho, kam chcete pelíšek umístit.

 

Potřebujeme:

  • Látku
  • Molitan široký cca 1,5 cm
  • Noviny
  • Nůžky
  • Fixy
  • Šicí stroj a šicí potřeby

 

Zdroj: http://mojedilo.ireceptar.cz/navody/pelisek-pro-domaci-mazlicky

Pelíšek pro pejsky


Doba přípravy:
2hod
Potřeby:

zbytky pevnější látky \\\\\\\\já měla samet\\\\\\\\,molitan ,lepidlo chemoprén

 

Postup:

Nejdřív si sešijeme dvě látky k sobě tak ,že mezi nimi je oválný molitan-máme připravené dno.Změříme si obvod a nastřihneme molitan dle délky obvodu výška asi 18cm.máme-li molitan kratší lze ho nastavovat a to pak lepíme k sobě lepidlem.Nastřihneme si podle něj 2x látku,musíme přidat na krajích podle toho jak je molitan silný.Látku sešijem lícem k líci otočíme a pak do toho vložíme molitanový pruh.Já molitan ještě upravuji aby jakoby vchod byl nižší,ale to si pak musíte vyhrát i s látkovým pruhem.Všijeme pruh do obvodu dna,patku při šití hodně tlačíme k molitanu,širší okraj se odstřihne .Otočíme a dáme pejskům ke krbu at můžou lebedit

Autor: jollka
       

Fotografie

Pelíšek pro pejsky
 
nahoru

Pelíšek pro pejsky Pelíšek pro pejsky Pelíšek pro pejsky Pelíšek pro pejsky

Zdroj: http://www.topkonicek.cz/rucni-prace/332-pelisek-pro-pejsky/

Návod na ušití pelíškuTento pelíšek není těžký na ušití, hezky vypadá a pesanům se v něm moc dobře spinká. Pokud se vám líbí a po přečtení tohoto návodu usoudíte, že byste ho zvládli ušít, zkuste to. Pesani budou určitě rádi a vaši snahu ocení.

Pelíšek je zhotoven z dvou dílů a to:
- pelechu – spodní část, na které pejsek leží
- opěradla – oddělitelná část pelíšku, která se k pelechu přivazuje

Výhodou je, že pokud vám pejsek pelech zašpiní, opěradlo odstraníte a vyperete pouze pelech. Po usušení pelechu přiložíte opěradlo zpátky k pelechu a přivážete.


Materiál
- pevnější látka, nejlépe bavlněné plátno, se kterým se vám bude nejlépe pracovat a taky ho následně udržovat čistý. Můžete použít i manšestr, či chlupatinu, ušití pelíšku však bude pracnější.
- drcený molitan pro vycpání pelíšku, který koupíte např. v OBI
- tkaloun, pro svázání pelechu s opěradlem. Tkaloun můžete nahradit tkanicemi, které si sami ušijete


Ustřižení dílů
- rozložte si noviny a nakreslete si na ně tvar pelechu ve skutečné velikosti, následně střih vystřihněte
- střih přiložte na látku, kterou budete mít rozloženou na podlaze dvojmo lícem k líci a díly vystřihněte s přidáním 1cm švového přídavku na sešití
- poté si změřte obvod vystřihnutého dílu pelechu. Získaný obvod je míra pro další díl, středový, který budete pak všívat mezi vrchní a spodní díl pelechu. Ke změřené míře přičtete 2cm na švy. Šířka středového dílu je cca. 15 cm. Může být míň i víc, podle toho, jak vysoký chcete, aby pelíšek byl. Vystřihněte si středový díl 1x. Pokud máte málo látky, můžete tento díl vytvořit s více dílů. Nezapomeňte však vždy přidat 2cm na šev, abyste díly sešily.
- nyní si ustřihněte díl pro opěradlo. Délku dílu tvoří polovina obvodu pelechu plus cca. 15cm na každou stranu, pro volánek. Šířka se opět odvíjí podle toho, jak široké opěradlo chcete mít. Opět přidáme po 1cm kolem dokola na šev.
- pro ušití tkanic na svázání volánku ustřihněte proužek cca. 2cm široký a cca. 50cm dlouhý. Tento proužek si ustřihněte dvakrát.


Postup

Ušití pelechu
- vezměte si středový díl pelechu, sešpendlete a sešijte ho po krátkých stranách lícem k líci za 1cm šev
- tento díl pak přiložte lícem k líci ke spodnímu dílu pelechu a sešijte za 1cm šev kolem dokola s vynecháním cca. 20cm otvoru pro následné vyplňování molitanem
- poté přiložte ke středovému dílu horní díl pelechu lícem k líci a sešpendlete je. Mezi šev vložte tři tkalouny podle obrázku a šev sešijte kolem dokola. V místech, kde budete prošívat i tkaloun, vraťte se a tkaloun prošijte ještě jednou pro zpevnění.
- následně pelech otočte vytvořeným otvorem do lícu
- pelech vyplňte molitanovou drtí. Množství molitanu záleží na velikosti vámi ušitého pelechu. Pelech by neměl být poloprázdný ani příliš plný.
- po vyplnění pelechu díru zašijte


Ušití opěradla
- díl opěradla přeložte na polovinu po delší straně a přiložte ho na ušitý pelech. Podle tkalounů, všitých do pelechu, si na opěradle vyznačte místa, kde budete všívat tkalouny do opěradla. Hotové opěradlo totiž pak přiložíte na ušitý pelech, tkalouny by měli jít proti sobě a vy je tak budete moct svázat k sobě
- po naznačení umístění tkalounů na opěradlo, vložte tkalouny mezi šev a díl po celé jeho délce sešijte. V místě, kde budete prošívat tkaloun se opět vraťte a prošijte ho ještě jednou pro zpevnění.
- díl otočte do lícu
- obě krátké strany opěradla zahněte 0,5cm a ještě jednou 0,5cm a prošijte. Tak kraje začistíte. Na jedné straně pak díl prošijte skrz, čímž se vám vytvoří volánek a z druhé strany tak budete moct díl vyplnit molitanovou drtí viz. obrázek
- vyplňte opěradlo molitanovou drtí
- nyní prošijte díl i z druhé strany, pro vytvoření volánku, čímž zároveň opěradlo uzavřete

Ušití tkanic
- položte si ustřižený pruh látky na žehlící prkno lícem dolů a podél dlouhé strany zahněte 0,5cm z každé strany a zažehlete
- po zažehlení přehněte pruh na polovinu a opět zažehlete
- zažehlenou tkanici prošijte
- po prošití na obou koncích vytvořte uzel


Kompletace
- položte pelech spodním dílem dolů, horním dílem s tkalounama nahoru.
- k pelechu přiložte opěradlo tak, aby jste mohli tkanice pelechu a opěradla svázat
- na každé straně stáhněte opěradlo v místě prošití a svažte tkalounem, čímž vytvoříte volánek na každé straně opěradla.


TIP
Pelíšek můžete ušít bez opěradla s tím, že pelech ušijete v menší velikosti jak na šířku tak na výšku. Pak ho můžete skrz naskrz i přes molitan buď prošít strojem (pokud máte silnější stroj) nebo na pár místech ručně udělat pár stehů, jako když přišíváte knoflík.Pokud jste se k ušití pelíšku odhodlali, přeji vám hodně trpělivosti při šití. Poprvé vám to třeba nepůjde až tak dobře a snadno, ale žádný učený z nebe nespadl, tak neházejte flintu do žita a vydržte až do konce.


Protože je pelíšek vycpaný molitanem, po jeho ušít si nevšimnete ani jednoho křivého šití, či nechtěného záhybu, který se vytvořil při sešívání dílů. Při šití vydržte do konce i přes chybičky o kterých víte, že jste je udělali a svoje dílo si zhodnoťte až pak.


Váš pejsek vámi ušitý pelíšek určitě ocení.


Mandau

Zdroj: http://www.chihuahuatym.cz/ostatni/sitipelechu/sitipelechu.php

 

Pomůcky:

* šikovné ruce
* nůžky
* šicí stroj (pro trpělivé jehla a nit )
* izolepa

Co je potřeba:

* papírová pevná krabice
* látka (flanel, krep, bavlna)
* výplň polštářků nebo vatu

Postup:

KONSTRUKCE: Nejdříve si vytvoříme papírovou konstrukci jakékoliv velikosti a tvaru, já jsem zvolila ovál.

 

POTAH A POLŠTÁŘEK: Z látky vystřihneme 3x o 1cm větší tvar který jsme si zvolili, ze dvou kousků ušijeme polštářek který vycpeme vatou a poslouží na dno pelíšku a třetí kousek patří na spodek potahu na konstrukci. Pak ještě z látky vystřihneme pruh delší než je obvod papírové konstrukce a 2,5x širší než je výška konstrukce.

 

Když tyto dva díly sešijeme vznikne potah na konstrukci.

 

Pak už jen stačí vložit polštářek a pelíšek je hotov.

 

Přeji vašim kočičkám mnoho pohodlí!

Šárka Skopalová

Zdroj: http://www.mazlicci.cz/kocky/vyrobte-kocicce-peli-ek


Jaký pelíšek pro čivavu?
-já si ušila z molitanu - jestli jsi šikovná a máš šicí stroj,tak to není žádná věda.Chce to jen nějaké proužky z molitanu (třeba z nějakého provozu,kde mají odstřižky-já je měla ješte z Řempa),látku (doporučuji pevnou,aby vydržela déle a nejdříve vyprat).Vystřihneš 2 díly: jeden elipsa- jaký chceš mít půdorys a druhý boční pruh.Obojí obšiješ a spodní část pruhu (obšitá látka) našiješ na obvod elipsy(taky na látku) a je hotovo.Na to ušiju pár potahů - ten má o nějaký cm větší velikost-tzn. ovál s našitým bočním pruhem,který je široký tak,že se podsune cca 3 cm pod spodek elipsy.Do okraje potahu ušiju tunýlek,provleču gumu a je to.V případe "nehody" (hlavně u štěňátek-"loužičková" :o) nacpu celý oválek do pračky a vyperu.Suším na šňůře nebo na topení (dle ročního období).
(2003)

Ještě jednodušeji a levněji se dá ušít pelíšek /polštářek pro čivavky z již nepotřebné, třeba dětské, mikiny. Inspirovala jsem se na italském tvořivém webu Paciuga, Brega e Imbelina a návodem chihuahua-týmu. Potřeby: mikina, zbytky vatelínu, malý polštářek, 1 cm suchého zipu, 4 tkalouny, nůžky, niť, šicí stroj.
Pelíšek Modro-červeno-zelený
Na další typ pelíšku / polštářku nepotřebujete ani tkalouny - zespodu je část na polštář přišita k okrajům opěradla
Pelíšek Modrý
Zdroj:http://chihuahua.euweb.cz/civavidotaz.htmlpelíšek za babku
[13.4.2010]v obchodě se mi zdál ten větší pelíšek co jsem chtěla dost drahý.prohlídla jsem si ho a doma sama ušila opravdu za pár korun.

ZOBRAZIT POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY

požadovanou velikost nakreslit na papír,vystříhnout,obkreslit na molitan,vystříhnout a na potažení posloužila vyřazená cícha,kterou taky vystříhnem o pár cm větší než je šablona.oba díly jsem šila na stroji a díly k sobě ručně.ZOBRAZIT POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY

Zdroj: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3830


Pelíšek pro pejska
[15.3.2011]Pelíšek jsem ušila pro naši malou 2 letou jorkšírku z již vyřazeného županu po dítěti. Vyšlo to levně a nezabralo to moc času. Naše malá po ušití si hned zalezla do pelíšku a nechtěla ven.
- z županu jsem odpárala kapsu
-přeložila po délce na půl
-z přední části županu jsem vystřihla oválné dno ( rozměr bude záviset na velikosti pejska) v mém případě 48x33cm) - obě části vystřiženého dna jsem sešila kromě jedné delší strany -v užší části na dvou místech prošila. Tím se vytvořily 3 tzv.kapsy, které jsem naplnila hmotou na výplň polštářů- lze koupit v obchodě s látkami ( měla jsem doma z polštáře) sešpendlíme ( aby nevypadla hmota a po té dokončíme sešití dna. Máme hotové dno
- teď budeme tvořit mantinel -ustřihla jsem rukávy až u ramene ( následně jsem musela povolit mažety -modrá barva) a z obou rukávů sešila manžety k sobě -vytvořil se tunel. Ze zad županu jsem opět dvojmo po délce vystřila pruh ( počáteční a konečná šířka musí odpovídat té části na který budete našívat) a nastavila již ušitý tunel tak, aby délkově vyšel po obvodě již ušitého dna. Nyní si rozměříme mantinel pro následné prošití a plnění ( tak jako u dna). Pokud máte tunel tzn sešitý i ve spodní části ( nepárali jste rukávy) musíte prošívat a plnit kapsy postupně než dojdete k části, kdy máte jednu stranu volnou ( z ustřižených zad). Můžeme hned po naplnění kapsu sešít, nebo sešpendlit a následně sešít, nebo rovnou přišívat ke dnu. Záleží jak komu vyhovuje .
Máme hotovo, ještě jsem odpárala postranní poutka ( na uchycení pásku) a našila jako ozdobu do modré části mantinelu.
Pokud se rozhodnete pro ušití, přeju ,ať se dílko podaří.

ZOBRAZIT POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY

tady je už spokojený uživatelZOBRAZIT POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY

Zdroj: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6476

Pelíšek pro Crise

 

Nemám na úžasný nápad se stahovacím pelíškem, který po rozložení vytvoří polštář, patent a evidentně ho nemá ani nikdo jiný, koho bych znala, našla jsem podobných několik od různých výrobců a tak mi nebylo blbé ho už před časem našemu kocourkovi ušít. Moc se mu v něm líbí :-) a já ho všem opravdu doporučuji.

A jako bonus dostal "repas" vysokého obalu na květináč...na dně je všitý měkoučký polštářek :-).

Krásný večer.

Zdroj: http://mujzlodejcasu.blogspot.cz/2012/11/pelisek-pro-crise.html

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

erectile function

(hydroxychloroquine meaning, 2. 8. 2021 16:57)

hydroxycloquin https://plaquenilx.com/# where can i get hydroxychloroquine

cialis sex story

(petsdrext, 14. 3. 2021 11:42)

https://vslevitrav.com/ - levitra price per pill

Pelechy

(Ivča, 29. 5. 2017 16:32)

Ahojky, já kupovala pelíšek tady: https://www.elektro-obojky.cz/pelisky-boudy-tasky/. Mam od nich i potah do auta :) Fakt nejlepší :)

Re: Pelechy

(Vašek, 15. 6. 2017 12:20)

náhodou sou dobrý :D Jako některý lepší než moje postel :D Chvilku jsem tam brouzdal a našel třeba tohle https://www.elektro-obojky.cz/nahubky-pro-psy/nahubek-pro-psy-reedog-design-vlkodlak To sem chcípnul smíchy málem! Škoda že už nejsou ty jiný velikosti ...

Re: Re: Pelechy

(Katka, 22. 3. 2019 10:57)

Náhubek za 6 litrů? To jako vážně? Na ebay asi 30 dolarů. Tomu říkám parádní zlodějina :((((((

Re: Pelechy

(Lopata, 19. 6. 2017 10:07)

No to je úlet ..... jak tohle někdo vymyslí? Fakt dobrej nápad =D

fuj

(banana, 29. 7. 2016 19:15)

mě se to nelíbí je to moc levné a nudné

Pelíšky pro psy

(Terka, 5. 4. 2016 13:41)

Dobré návody na ušití pelíšku, to samozřejmě uznávám. :) Ale kdo má v dnešní době na toto čas.. Navíc látky jsou drahé, a to nepočítám práci kterou nad tím stráví člověk, který nemá s šitím zkušenost, aby to nějak vypadalo. Na kolik Vás ušití pelíšku vyšlo, mohu se zeptat?
My máme pelíšek pro pejska, značky Reedog.
https://www.elektro-obojky.cz/Tema/Novinky/pelisky-od-reedog-pro-sladke-spani-vaseho-psa
Doporučuji, velký výběr za rozumné ceny..

Pelíšek č.1

(Lenka, 20. 1. 2016 16:54)

Dobrý den, poslala by jste mi prosím na email podrobný postup návodu k prvnímu pelíšku? zockova.l@seznam.cz

dobré

(karolina, 10. 4. 2015 19:31)

výborné věci :D