Jdi na obsah Jdi na menu
 


14 způsobů, jak v domácnosti využít pečící papír

Papír na pečení je skvělá pomůcka do kuchyně. Jak je již z názvu jasné, tak se primárně používá na pečení. No má ještě několik skvělých využití, o kterých ví jen málokdo.

V kuchyni

• Můžete jím vyčistit otvíráky na konzervy. Jednoduše vložte papír tam, kde vkládáte okraj konzervy a několikrát otočte. Kromě toho, že ho účinně vyčistíte, voskový povrch zabrání rychlému nahromadění dalších nečistot.

• Chcete uchovat sýr čerstvý, i když jste z něj právě odkrojily? Jednoduchá pomoc - zabalte ho do tohoto papíru. Udrží sýr čerstvý aniž by uschl.

• V případě nouze může posloužit jako jednorázový trychtýř. Složte kousek papíru na pečení do tvaru nálevky a vložte do hrdla láhve.

• Využijte ho v mikrovlnce jako náhradu krytu na misky a talíře. Zabráníte tak znečištění mikrovlnné trouby, kdyby ohřívané jídlo začalo prskat.

• Pokud jej před krájením masa položíte na desku na krájení, nemusíte si dělat starosti se zachycováním bakterií na dřevě.

• Chystáte se péct něco z lepivého těsta? I v tomto případě vám může pomoci šikovný papír na pečení. Položte ho na těsto a směle začněte válet s válečkem. Nebudete potřebovat ani mouku.

Na oblečení

• Při zaseknutém zipu se vám papír na pečení také může sejít. Jednoduše přejděte voskovaným povrchem po zipu z obou stran a zip se bude s lehkostí zavírat i otevírat.

• Pokud máte zvlášť drahý a jemný kus oděvu, můžete ho zabalit právě do tohoto papíru. Ochrání barvu i tkáň.
 

Ostatní využití

• Voskovaný papír na pečení se dá použít i na pročištění vodovodních baterií. Vosk na nich vytvoří ochrannou vrstvu, která odolá vodě.

• Podobně ochrání povrch před rezivěním.

• Voskovým papírem na pečení můžete také vyčistit starou žehličku. Stačí, když na papír aplikujete trochu soli a doslova tuto kombinaci přežehlíte. Zní to sice zvláštní, ale na staré modely tento způsob funguje.

• Pokud uzavíráte nádoby korkem a pak máte problém ho vytáhnout, zabalte ho do papíru na pečení a uzavřete nádobu. Následné otevírání bude mnohem snazší.

• Dá se využít i na vyčištění podlahy, zvlášť pokud jde o typ, který potřebujete současně vyleštit či navoskovat. Připevněte papír na pečení na suchý mop nebo koště a přejděte ním jemně po povrchu. Na papíře by se měly zachytit nečistoty.

• V případě nouze jej také můžete použít na založení ohně. Vydrží hořet déle, než obyčejný papír.

• Máte své vlastní triky, jak se dá pečící papír ještě využít? Prozraďte nám je v komentáři pod článkem.

Zdroj: https://www.salonnefertiti.cz/inpage/pecici-papir-14-zpusobu-vyuziti/pečící papír

Uložit

6 nápadů na netradiční využití pečicího papíru

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Už sám název pečicí papír jasně říká, k čemu asi tak bude určen, s trochou invence pro něj ale v domácnosti najdete i další využití. O tom, že pečicí papír nepatří jen do trouby, vás přesvědčí následují tipy na pěkně vypečené vychytávky do kuchyně i na stůl.

_papir7

Okouzlete návštěvu originálním menu

S tímhle menu na zdi oslníte své hosty ještě předtím, než se začne podávat první chod. Roli papíru navlékněte na tyč nebo kus provazu, přivrtejte a pak už jen stačí vymyslet, čím pohladíte chuťové buňky stolovníků.

Marmelády jako od babičky

Ať už si marmelády kupujete od sousedky, nebo si je připravujete poctivě doma, tyhle dekorativní papíry na víčka jim dodají ten správný domácí a starosvětský vzhled.

_Papir2

Zábavné servírování

Tenhle nápad je podle nás jednoduše geniální. Na tác nebo přímo na stůl položte kus pečicího papíru a rozložte na něj různé druhy sýrů či jiných pochoutek. Pak už jen k jednotlivým kouskům připište jejich názvy a celé to dozdobte detaily, které pobaví hosty.

_papir5

Nákupní seznam pěkně na očích

Otravuje vás psát si nákupní seznamy na útržky papíru, které pak doma beztak nemůžete najít? Vyrobte si doma jeden velký na zeď, kde budete mít všechny nákupy pěkně pohromadě. Stačit vám k tomu bude kus provázku, který protáhnete skrz roli papíru a zavěsíte na zeď v kuchyni.

Organické prostírání

Pečicí papír se dá skvěle využít i jako jednorázové eko prostírání. Nejenže má moderní rustikální říz, ale navíc je levné a po večeři je můžete hodit rovnou do recyklovaného odpadu. A máte-li chuť i obyčejné prostírání povýšit na designovou záležitost, pokreslete je bílým lihovým fixem.

1296x379Papir6

Prostřeno i s návodem na konzumaci

Zkuste i během prostírání stolu nechat volný průchod své tvořivosti a fantazii. Takový ubrus z papíru na pečení můžete pokreslit i popsat na sto způsobů, a vyladit tak večerní tabuli přímo na míru. Nám se líbil tenhle nápad, kdy hostitelka napsala na rautový stůl postup přípravy vaflí.

Foto: Veronicayem.wordpress.com, Nineandsixteen.com, Redbookmag.com, bistrounion.co.uk, TheKitchn.com, Apartmenttherapy.com, Nineandsixteen.com, Redbookmag.com

 
Izabela Nováková
Autor

Izabela Nováková:

https://www.tadyjemoje.cz/napady-z-peciciho-papiru_chytra-reseni/#.WPzajcakLDc

Alobal, papír a fólie na pečení: Jak je správně využít?

Alobal, papír a fólie na pečení: Jak je správně využít?

Jsou to nenápadné ruličky, ale kolik práce v kuchyni zastanou. Ano, alobal, papír na pečení či fólie – to jsou praktičtí pomocníci, kteří šetří čas i energii, minimalizují znečištění pracovní plochy, nádobí i celé kuchyně. Věnujme jim tedy pozornost!

Ať se koláč nepřipálí!

Velice dobrý a ekonomický (cena je opravdu lidová cca 17 až 25 Kč) pomocník pro jednoduché pečení všech moučníků ve formě nebo na plechu bez jejich znečištění a zbytečného vysypávání. Je skvělý k přípravě všech moučníků, ať už závinů, dortů, koláčů, šátečků, buchet, sušenek, ale také masa, těstovin či brambor. Prostě všech zapékaných a pečených dobrot, které jsou pak rovnoměrně hnědé nahoře stejně jako dole a mají křupavý povrch. A to vše bez použití tuku a připálení, nebo nějakého oškrabávání zbytků těsta.

Jak na pečící papír?

Jednoduše! Pečící papír po dohotovení a vyjmutí pokrmu či moučníku z formy nebo plechu odstraníte a pod ním zůstává čisto. A je-li téměř čistý, vysypete drobky a lze jej použít opakovaně. Nemalou výhodou je také mobilita a nepřilnavost pečeného pokrmu a moučníku na papíře – dobrota se z něj dá velmi dobře odlepit a cokoli s ním a na něm můžete přenášet. Před pokládáním na plech si jej změřte a ustřihněte trochu větší a delší, aby vám potraviny nebo těsto nepřetékaly.

Náš tip: Existuje jedlý pečící papír, který se při pečení spojí s těstem. Je vyroben z lisované bramborové a kukuřičné směsi. Ten však není tak ekonomický, nelze jej použít opakovaně, ani upečené přenášet. Forma a nádoba však zůstanou čisté. Kromě pečícího jedlého papíru jej lze koupit ve formě obrázků na dorty, dortových růží a lístků, velikonoční trávy nebo konfet.

Na maso použijte folii

Pečící folie je novodobý pomocník v kuchyni, ideální k pečení masa, chleba a housek, nebo zapékání ovoce a moučníků, které by se neměly vysušit. Podstatou pečící folie totiž je vytvoření páry, která šetří energii a zachovává vlhkost a šťávu moučníku, masu či jinému pokrmu. Všechno zůstává voňavé a šťavnaté. K masu přidejte trochu vody, koření a ostatní přísady jako bylinky atd. Pro kůrku na mase cca 30 minut před koncem pečení folii nařízněte. Pečete-li chléb a chlebové pečivo, určitě s folií neprohloupíte. Pod ní si dobře udrží svoji formu a tvar. Ale ve folii lze i zapékat mražené pečivo, které nebude vysušené. Ovoce pečené ve folii je labužnická záležitost. Například banány nebo jablka jsou skvělá a šťavnatá.

Náš tip: Kousky jablek (přibližně stejně velké) zbavené jádřince a namočené v troše rumu, pokapané medem, posypané skořicovým cukrem, rozinkami nebo i sekanými oříšky zapečte pod folií cca 15 minut v předehřáté troubě. To nemá chybu!

Zabalte to do alobalu

Hliníkovou folii alias alobal známe už dlouhá léta. Obdobně jako s oběma předchozími pomocníky i s alobalem se dá při přípravě pokrmů zajímavě kouzlit. Můžete jej využít při pečení moučníků a masa i při grilování. Klademe jej na plech, do zapékací misky či formy stejně jako pečících papír. Kuře, ryba nebo jakékoli maso zůstane křehké a šťavnaté, peče-li se zabalené v alobalu. Na grilu máte jistotu, že v alobalu bude vše pěkně rovnoměrně propečené a nevysušené.

Jak na alobal?

Třeba to, že tato hliníková folie do tloušťky 30-50 mikronů je na jedné straně matná a na druhé lesklá. Proč? Lesklá strana odráží teplo, matná strana jej propouští. Proto chcete-li udržet pokrm v troubě dlouho teplý, lesklá strana směřuje ven. Naopak, potřebujete-li upéct a uvařit rychle, pokrm upravujte s matnou stranou alobalu směřující ven. U silnějších folií (nad 50 mikronů) jsou obě strany lesklé, čili je nelze použít nesprávně.

Nejlepší tip pro dietáře

Další možností jsou pečící sáčky nebo rukávy (ty lze upravovat na požadovanou velikost). Využít se dají podobně jako předchozí tři jmenovaní, jen ještě optimálněji jednodušeji a specifičtěji. Pro dietáře jsou ideální sáčky k účelné přípravě drůbeže a ryb. Prostě ochucenou porci uložíte do sáčku a uzavřete přiloženou sponou či drátkem, a necháte péct v jeho atmosféře uvnitř. Sáček se v troubě nafoukne, pak mírně zhnědne, ale kuře získá barvu i kůrku, přebytečný tuk stečený na dno sáčku pak jednoduše vylijete. Tyto sáčky se dají velmi prakticky využít při grilování na stolním domácím ale i klasickém venkovním grilu.

Text: Pavla Zigová
Foto: mm-obaly.cz; ehow.com

Zdroj: http://kuchyne.dumazahrada.cz/clanky/vareni-a-stolovani/alobal-papir-a-folie-na-peceni-jak-je-spravne-vyuzit-20693.aspx.html

  •  

 

Uložit

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář