Jdi na obsah Jdi na menu
 


Miniaplikace Jak na počítač pro Windows Vista zdarma

7. 2. 2010

Miniaplikace Jak na počítač pro Windows Vista zdarma

Autor: Ondřej BittoOndřej Bitto

JNP.cz pro Windows Vista ( stáhnout zdarma ). Můžete s ní tipy pročítat v Postranním panelu, listovat jimi a objevovat postupy. Jak miniaplikaci nainstalovat a používat?

Miniaplikaci Jak na počítače stáhnete zde

Pokud patříte mezi uživatele nového systému Windows Vista, s miniaplikacemi jste se již zcela jistě setkali. Jedná se o užitečné programy
, které můžete znát z jiných aplikací pod ozančením „gadget“ a jež se ve Window Vista umísťují do Postranního panelu. Odtud je máte kdykoliv k dispozici, což je právě u našich tipů více než praktické. Takhle miniaplikace Jak na počítač vypadá:

 

Stažení a instalace miniaplikace JNP.cz

Naši unikátní miniaplikaci si můžete zdarma stáhnout
z této webové adresy, jedná se o speciální soubor Windows Vista s koncovkou .gadget. Internet Explorer sedmé verze ve výchozím nastavení zobrazí dialog, ve kterém stiskněte tlačítko Otevřít nebo Uložit. Nyní již můžete miniaplikaci přidat do Postranního panelu prostřednictvím tlačítka Nainstalovat:

 

Miniaplikace Jak na počítač se automaticky umístí do Postranního panelu, přitom zobrazí poslední vydaný tip na domovských stránkách www.jnp.cz.

Jak s miniaplikací pracovat?

Jednoduše. Její hlavní obsah po přidání tvoří aktuální tip, průběžně se však zobrazují také další. Co je nejdůležitější, u každého tipu můžete v nadpisu vidět jeho jasný název, tedy například Word
a text ve sloupcích
, doplněný o stručný popis obsahu tipu. Jakmile na tento úvod klepnete levým tlačítkem myši, zobrazí se v celé své kráse a v kompletním znění na webu JNP.cz.

 

Pokud v miniaplikaci klepnete na odkaz Další, přejdete k dalšímu tipu
v pořadí, obdobně také následováním odkazu Vše zobrazíte hlavní stránku JNP.cz. Pokud bude k dispozici nová verze naší miniaplikace, doplní se trojlístek odkazů díky možnosti Aktualizovat.

 

Nejlepší tipy nejen pro naši miniaplikaci

Miniaplikace ve Windows Vista s sebou již díky základním možnostem přinášejí celou řadu výhod, ačkoli o nich řada uživatelů trestuhodně neví. Jelikož chceme, abyste s naší miniaplikací byli zcela spokojeni a získali z ní maximum, přinášíme několik praktických tipů:

Stálé zobrazení Postranního panelu. Především pokud máte dnes již běžný širokoúhlý displej
 
, doporučujeme zapnout stálé zobrazení postranního panelu – veškerá okna se mu pak přizpůsobí. Tuto možnost zapněte po klepnutí na příkaz Vlastnosti v kontextové nabídce Postranního panelu aktivací položky Postranní panel vždy umístit nad ostatními okny:

 

Vytažení miniaplikace z Postranního panelu. Uchopte naši miniaplikaci za modrý titulek a technikou táhni a pusť ji vytáhněte kamkoliv na pracovní plochu.

Rychlé zobrazení miniaplikací. Pro okamžité zobrazení Postranního panelu a miniaplikací můžete kdykoliv stisknotu klávesovou zkratku Win + Mezerník, čímž se zmíněné objekty umístí nad veškerý obsah pracovní plochy.

Listování miniaplikacemi. Podobně jako přepínáte běžící programy, můžete přepínat také miniaplikace. Stačí, abyste mačkali klávesovou zkratku Win + G.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář