Na internetu lze v dnešní době najít již mnoho různých portálů, které nabízejí poslech hudby zcela zdarma, či za velmi nízký poplatek. Díky tomu si můžete užít svoji oblíbenou hudbu a v mnoha případech ji lze také stáhnout k sobě do počítače. Jedním z nejrozsáhlejších úložišť hudby je populární server YouTube. Právě z něj dokáže stahovat hudbu z videosouborů aplikace MP3jam.

Pozor při instalaci

Aplikace MP3jam je zdarma, ovšem při instalaci si dejte dobrý pozor, protože během ní nabízí instalaci dalších nástrojů. Jejich instalaci lze přeskočit tlačítkem Skip. Po dokončení lze aplikaci ihned spustit. Na první pohled si jistě všimnete, že aplikace bohužel nenabízí češtinu. I bez znalosti některého ze světových jazyků si však s aplikací jistě poradíte. Obsahuje velmi málo ovládacích prvků, téměř žádné nastavení a její ovládání je vskutku intuitivní. Autoři dokonce na svém webu uvádějí, že je aplikace natolik jednoduchá, že i vaše babička s ní bude moci stahovat hudbu.

V průběhu instalace jsou nabízeny hned dva produkty třetí strany, doporučujeme je odmítnout

V průběhu instalace jsou nabízeny hned dva další produkty, doporučujeme je odmítnout

Přehled žánrů a autorů pro snadný výběr

Abyste měli poslech hudby co nejjednodušší, nabízí aplikace po spuštění přehled hudebních žánrů spolu s výběrem nejoblíbenějších interpretů. Díky tomu nemusíte nic složitě hledat, stačí pouze zvolit žánr a ihned poslouchat ty nejznámější skladby.

Po prvním spuštění nabízí aplikace přehled známých umělců pro rychlejší přístup k jejich hudbě

Po prvním spuštění nabízí aplikace přehled známých umělců pro rychlejší přístup k jejich hudbě

Kromě této možnosti nabízí aplikace také vyhledávací pole. Jeho pomocí lze hledat umělce, alba nebo i konkrétní písničky. Vysokou přesnost zajišťuje vlastní vyhledávací algoritmus. Výsledky vyhledávání jsou pak řazeny podle alb. U každého je k dispozici jeho interpret, název a také nalezené skladby, které do alba patří a vyhovují zadanému dotazu. Pro snadné rozpoznání nechybí u většiny známých interpretů také obrázek alba a rok vydání.

Přímo z výsledků vyhledávání můžete hudbu poslouchat. Aplikace totiž funguje i jako přehrávač. Přehrávání můžete pozastavit nebo se posunout a stopu zpět či vpřed. Více možností bohužel chybí, hlavně možnost tvorby playlistu.

Stahování hudby

Nalezenou hudbu můžete velmi jednoduše stahovat. Můžete stáhnout rovnou celé album nebo jen jednotlivé skladby. V případě stažení celého alba se stažené skladby umístí do patřičně pojmenované složky i s obrázkem obalu alba, pokud je k dispozici.

V bezplatné verzi můžete stahovat jednotlivé skladby zcela neomezeně, ovšem možnost stažení kompletního alba je omezena na jediné. Pokud tuto funkci bude chtít dále používat, je nutné zaplatit jednorázový poplatek 5 dolarů, což ovšem není mnoho. Bez něj budete moci i dále stahovat kompletní obsah alb, ovšem jen po jednotlivých skladbách a ty nebudou umístěny v jedné složce, což celý proces dělá mírně složitější. Platit tedy nic nemusíte, jen si budete muset provádět správu alb sami.

Ukázka stahování alba

Ukázka stahování alba

Stahování probíhá ve více vláknech a díky tomu lze stahovat více skladeb najednou. To celý proces velmi urychluje. Rychlost stahování je tak velmi dobrá a s rychlým připojením je stažení celého alba otázkou ani ne minuty.

Stažení probíhá v nejvyšší možné kvalitě, která je na serveru nalezena. Výsledný soubor je po stažení převeden do formátu mp3. Tyto stažené soubory bez problémů v dnešní době přehrajete také ve vašem telefonu či jiném přenosném zařízení.

Pokud se chcete pochlubit zajímavou hudbou svým přátelům, můžete tak učinit klasickým sdílením na Facebooku nebo Twitteru přímo z prostředí aplikace.

Historie a nastavení

Abyste měli přehled o svých stažených souborech, nabízí aplikace také jejich historii. V ní lze vidět všechny stažené skladby opět seřazené podle alb. Zde lze rovněž hudbu přehrávat. Můžete přímo otevřít složku s daným souborem, abyste jej rychleji našli. Bohužel tím možnosti končí. Zcela chybí možnosti správy stažených souborů a alb a také možnost řazení či jejich filtrování. Zkrátka je to jen výpis historie.

K dispozici je také historie stažené hudby, kde lze písničky rovnou přehrávat

K dispozici je také historie stažené hudby, kde lze písničky rovnou přehrávat

Nastavení aplikace není nijak složité. Můžete v něm změnit složku, do které jsou soubory ukládány a případně vybrat jiný jazyk rozhraní.

V nastavení lze změnit složku, do které bude hudba ukládána

V nastavení lze změnit složku, do které bude hudba ukládána

Bezplatné a rychlé vytvoření hudební sbírky

Kouzlo aplikace MP3jam je v její jednoduchosti. Stačí vyhledat oblíbenou hudbu a ihned si ji můžete poslechnout nebo stáhnout. Za menší poplatek nabízí dokonce stahování celých alb. Aplikace využívá hudbu uloženou na YouTube a v současné době indexuje více jak 20 milionů skladeb, takže jistě najdete i svého oblíbeného interpreta. Bohužel aplikaci chybí pokročilé možnosti správy stažené hudby, ovšem to jistě zvládnete i pomocí svého oblíbeného přehrávače. MP3jam je primárně určen ke stahování hudby a to zvládá na jedničku.