Jdi na obsah Jdi na menu
 


NEJLEVNĚJŠÍ MIKROVLNKA DOKÁŽE KROMĚ OHŘÍVÁNÍ JÍDLA I TUTO GENIÁLNÍ VĚC!

 

 

Je těžké najít rodinu, v níž by nebyla mikrovlnná trouba. Přestože ji většinou používáme na ohřívání jídla nebo rozmrazování potravin, dokáže mnohem víc…

Dokonce, i když mikrovnku používáte jen sporadicky, může vám být velmi nápomocná. 

1. Na uchovávání hub

Díky tomuto budou krásně voňavé a nenapadnou jejich škůdci.

Potřebujeme:

10 kuliček nového koření
2-4 bobkové listy
sušené houby

Postup:

Do čisté sklenice na zavařování dáme na dno 5 kuliček pepře a 1-2 bobkové listy. Naplníme houbami a na vrch uložíme zbývající koření. Sklenice na pár vteřin vložíme do mikrovlnky (stačí opravdu jen pár sekund). Případně můžete sklenice na chvilku vložit i do vyhřáté trouby (vyhřejeme asi na 70-80 stupňů a necháme v troubě 10 minut), postup v mikrovlnce je však mnohem rychlejší. Pak stačí sklenice zavřít a je to.

2. Pěna jako z kavárny

Chtěli byste si dát šálek kávy jako z kavárny? Nepotřebujete kávovar, stačí vám jen mít doma mikrovlnku. Nalijte do skleněné nádoby s víkem trochu mléka a protřepejte. Potom vložte na 30 vteřin do mikrovnky a máte perfektní pěnu na kávu. Stačí do každého šálku přidat jednu lžičku a budete se divit, že se to dá takto ejdnoducho.

3. Utěrky nemusíte vyvářet
 
 

Vše, co potřebujete je mikrovlnka, plastové kapsa a kousek jaderného mýdla na praní. O vše ostatní se postará vysoká teplota v mikrovlnné troubě.

Utěrky, hadříky nebo ručníky, které potřebujete zbavit skvrn jednoduše namočte do vody, vyždímejte a důkladně potřete mýdlem na praní. Potom vložte do uzavíratelného plastového sáčku (odolného vůči vyšším teplotám) a vložte do mikrovlnky. Nastavte na střední výkon a nechte 1,5 minuty v troubě.

Pak vyberte pomocí kuchyňských klíšťat (kapsa bude horká), opláchněte a můžete se těšit z čistých utěrek.

4. Česnek oloupete zcela jednoduše

Vložte celou hlávku do mikrovnka a zapněte na 15 sekund při plném výkonu. Celou slupku pak odstraníte jedním pohybem. Slupka se bude od česneku oddělovat sama.

5. Sterilní nádoby za 2 minuty

Tento trik ocení všichni ti, kteří rádi zavařují a potřebují množství perfektně čistých / sterilních nádob. Stačí, když sklenice jednoduše opláchnete a neutrál, vložíte je do mikrovlnky a nastavte na 1,5 – 2 minuty. Když se voda odpaří, sklenice jsou perfektně sterilizovány.

Stejným způsobem můžete vydezinfikovat i houbičku na nádobí, stačí, když ji vložíte do mikrovlnky na pár vteřin.

6. V okamžiku se zbavíte zápachu

Pokud potřebujete rychle naplnit místnost příjemnou vůní, vložte do mikrovonky talířek se skořicí, vanilkou nebo jinou aromatickou kořením. Zapněte na 15 sekund a budete překvapeni, jak rychle se celá vaše kuchyň naplní krásnou vůní.

7. Nápady na servírování

Z obyčejných tortil můžete vykouzlit originální misky na salát, pokud je vložíte došálky a dáte na pár sekund a máte originální nápad na servírování.

8. Rajčata oloupete raz dva

Narežte paradaky do kříže a vložte na dvě minuty do mikrovlnky. Slupka se bude oddělovat jedna radost. A nemusíte ztrácet čas s vařením vody a obarovaním rajčat.

 
 

9. Chipsy bez kapky tuku

Nařízněte tence, rozložte na talířek, osolte, opepřete a vložte na 3 minuty do mikrovnky. Obraťte a vložte do mikrovnky ještě na 3 minuty. Chipsy jsou hotové.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář