Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nové programy (zdarma) vám pomohou stáhnout HD video z YouTube

26. 2. 2010

Nové programy vám pomohou stáhnout HD video z YouTube

26. února 2010
Zbrusu nový doplněk pro Firefox pomůže i se synchronizací uživatelských dat. Program pro stahování videa z YouTube umí uložit na pevný disk i ty ve vysokém rozlišení. Jednoduchá aplikace pro fakturaci pomůže podnikatelům, naopak nástroj pro schování složek na pevném disku není příliš užitečný. 
 
Klipy z YouTube můžete mít i ve svém PC

Klipy z YouTube můžete mít i ve svém PC

Weave Sync 1.0 – open source
Zbrusu nový doplněk pro Firefox umí synchronizovat a zálohovat tento prohlížeč. Poté, co s podobným programem kvůli uvedení vlastního prohlížeče skončil Google, přichází nástupce.

Weave Sync pochází přímo od tvůrců Firefoxu, tedy Mozilla Foundation. Díky němu již nemusíte složitě zálohovat uživatelské nastavení browseru.

Kromě toho však synchronizuje i záložky, historii navštívených stránek, hesla a dokonce i otevřené panely. Data odesílá v šifrované podobě na servery Mozilla. Zde čekají na vaše vyzvednutí. Lze je pak použít pro synchronizaci Firefoxu na více PC apod.

Práce s doplňkem je jednoduchá. Po instalaci a restartu Firefoxu se ve spodním řádku objeví nová funkce. Klikněte na ni a vyberte Preferences. Zobrazí se okno s nastavením a pokud ještě nemáte, tak si vytvořte svůj účet na Mozilla Weave Serveru.

Heslo musí mít minimálně 8 znaků. Pak si definujte, co všechno chcete synchronizovat a klikněte na Start Syncing. Pro synchronizaci na dalších PC proveďte tento samý proces s výjimkou registrace - pouze se přihlaste k již vytvořenému účtu.

Weave Sync
 
Operační systém: Linux, Mac OS X a Windows
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ záloha nastavení
+ synchronizace i panelů
+ lze použít i vlastní prostor s WebDAVem
- nezálohuje vše (např. doplňky)
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (385 KB).


YouTube HD Transfer 1.0 - freeware

Narazíte-li na YouTube na video ve vysokém rozlišení a rádi byste si ho stáhli, pak zkuste použít tento program. Po spuštění do něj stačí zadat URL adresu na video přímo z Youtube. Program načte detaily videa a umožní výběr stažení ze všech dostupných formátů.

Je tedy jen na vás, zda si video stáhnete v nízké, střední či vysoké kvalitě ve formátu FLV či MP4. Záleží samozřejmě na tom, zda je video v tomto rozlišení na server uloženo.

V programu je vestavěný prohlížeč pro náhled videa. Také obsahuje funkci pro hledání videí dle klíčových slov a po straně je lišta podobných videí.

YouTube HD Transfer

 
Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ stažení v požadovaném rozlišení
+ zobrazuje informace i popis u vloženého videa
+ dávkové zpracování
+ možnost hledat dle klíčových slov
- neumožňuje ukládat z videa pouze audiostopu
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,3 MB).


Free Hide Folder 2.5 - freeware
Pro rychlé skrytí vybraných dat na datovém úložišti můžete využít pomocníka Free Hide Folder.

Je to rychlé, avšak pro uživatele s počítačovými znalostmi odhalitelné řešení. I přesto si však můžete zvolit, jaké složky mají být skryté a ty navíc opatřit heslem, které si zvolíte při prvním spuštění programu. Teprve po jeho zadání je možné složky zobrazit a nahlédnout do nich.

Složek můžete vybrat neomezené množství. Integrované možnosti ukládání umožňují zálohovat i nastavení složek, ale ne dat, do souboru.

Co však dělá program téměř nepoužitelný je to, že složkám přidělí pouze skrytý atribut. Pokud si tedy uživatel dá zobrazit skryté složky, jsou vidět a přístup k nim kdokoliv jiný i bez zadání hesla. Proto před tímto programem varujeme a spíše doporučujeme léta ověřené řešení v produktu Truecrypt.com.

Free Hide Folder

 
Operační systém: Windows 98 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ lze skrýt všechny složky najednou či po jedné
- lze jednoduše odhalit
- bez šifrování
- při každém spuštění se objeví hlášení o přispění na vývoj
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (875 KB).


ProFact Free 3.0 – freeware
ProFact Free.je zdarma dostupné řešení pro fakturování, dodací listy, výdajové a příjmové doklady a skladové hospodářství.

V tomto programu naleznete řadu užitečných nástrojů pro práci s doklady, které při podnikání potřebujete. Zdarma dostupná verze však obsahuje jen zlomek funkcí, které umí plná placená verze.

Zvládne vystavovat faktury, dodací listy, příjmové a výdajové doklady. Dále umí evidovat vystavené faktury, má dynamický adresář firem s přechody na psaní e-mailu a odkazy na web. Vhod jistě přijde i export do PDF, HTML, XLS, JPG, RTF, DOC atd.

 
Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ první fakturu vystavíte za pár minut
+ řada užitečných funkcí
- jen základní funkce
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (6,7 MB).

ProFact Free

Autoři:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář