I když se zdá doména Outlook.com subjektivně poněkud staršího data, směřuje na zcela novou službu Microsoftu, která chce pravděpodobně masivně konkurovat Gmailu a dalším účtům. Celé prostředí je svěží, ne nepodobné designu Office 2013 a nabízí i mnohé nové funkce a rychlejší správu pošty. Nový je i systém zobrazování kontextových reklam. Na zmíněné adrese se může každý zaregistrovat a nový e-mail vyzkoušet. Dosavadní uživatelé účtů na Live.com nebo Hotmail.com majé rovněž možnost upgrade na "Outlook" přímo v nastavení svých schránek. Přihlašovací údaje jsou navíc součástí nového univerzálního Microsoft Account.

Služba Outlook.com

Služba Outlook.com

Spuštění nové e-mailové domény je pro Microsoft rozhodně velký krok kupředu, který může přilákat značné množství nových uživatelů. Kromě inovativního vzhledu umožňuje nový "e-mail" např. propojení s účtem Skype, a to včetně videohovorů přímo z prostředí webového prohlížeče. Kromě toho prostředí disponuje i mnoha dalšími zajímavými funkcemi. Samozřejmá bude jistě i spolupráce s desktopovou verzí budoucího Outlooku a zřejmě nejenom ním.

Služba Outlook.com - integrovaný Skype

Pravdou je, že Hotmail.com dnes nepatří mezi nejčastěji zmiňovanou e-mailovou schránku a v porovnání se vzhledem a technickou vyspělostí Gmailu se tomu ani nedá příliš divit. Nejvíce používaná schránka Microsoftu totiž začala již velmi dávno zastarávat a navíc již svým názvem nevyhovuje trendu sjednocování a zpřehledňování služeb, které přišlo spolu s vývojem Windows 8. Tomu padne za oběť i Windows Live. Outlook.com tak možná může pro Google začít konečně představovat důstojnou konkurenci.

Zdroj: neowin.net