Jdi na obsah Jdi na menu
 


Picnik neskončil, funguje dál jako Ribbet!

19. dubna 2012 skončila pravděpodobně nejdokonalejší online služba pro úpravu fotografií Picnik.com. Picnik vzal pod svá křídla v roce 2010 Google a nyní je tento dříve vynikající editor dostupný v upravené podobě v Google+. Bez Google účtu tak již není možné službu využívat. Google účet vlastním, ale i tak je pro mne tento editor v Google+ nepoužitelný, jelikož nyní podporuje pouze tuto službu. Přímo můžete pracovat jen s fotografiemi, které máte nahrané v Google účtu. Přímá editace fotografií z počítače, či Facebooku nebo Flickru možná není.

Internetová veřejnost tuto skutečnost nesla velice těžce. Picnik se stal skutečnou jedničkou díky široké paletě funkcí, integrací služeb jako jsou Flickr nebo Facebook a skvělému uživatelskému rozhraní. Vznikla dokonce i internetová petice za jeho záchranu, ovšem těžko mohla něco změnit, karty již byly rozdány a kostky vrženy. Pokud tedy nechcete využívat prostředí Google+, musíte se podívat po jiných alternativách.

Existuje však mnoho jiných on-line editorů, například:

fotoflexer.com
pixenate.com
www.picmonkey.com

Ale žádný není jako Picnik. Tedy vlastně až na jeden. Zcela náhodou se mi podařilo na internetu nalézt stránku www.ribbet.com a to těsně před tím, než bych propadl zoufalství, že editor odpovídající vzhledem a ovládáním Picniku nenajdu. Google možná z jasného důvodu moc odkazů nenabízí…

Jakmile však otevřete tuto stránku, nebudete věřit vlastním očím. Ribbet.com vypadá naprosto stejně jako Picnik a dokonce nabízí zcela totožné funkce. Hurá, Picnik žije dál, jsem zachráněn!

Picnik neskončil, funguje dál jako Ribbet!

Picnik neskončil, funguje dál jako Ribbet!

Google dal po uzavření Picniku k dispozici zdrojové kódy, s jejichž pomocí byl Picnik vytvořen. Ribbet je tedy postaven na základě původního Picniku. Jeho tvůrcům se dokonce podařilo získat legendární fotografii žáby od Igora Siwanowicze, která byla v Picniku použita pro ilustraci fotografických efektů.

Prostředí online editoru Ribbet

Prostředí online editoru Ribbet

Aktuálně je použití Ribbetu zcela zdarma, pouze pro přístup k rozšířené nabídce funkcí je nutná registrace. Otázkou je, jak dlouho to takto zůstane. Jelikož se jedná o novou službu, je přístup zdarma do odvolání pravděpodobně jakási marketingová kampaň pro získání uživatelů. Později dojde určitě ke zpoplatnění služby, jako tomu bylo i v případě Picniku. Tak neváhejte a registrujte se. Je možné, že po zpoplatnění služby, dostanou již registrovaní uživatelé nějakou slevu.

I bez registrace však Ribbet poskytuje mnoho nástrojů a efektů pro vylepšení vašich fotografií, a stojí i za nezávazné vyzkoušení. Dle mého názoru strčí do kapsy i některé běžné fotografické editory, které máte nainstalované ve svých počítačích.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář