Používáte vyhledávač Google jako přihlášený uživatel?
Co o nás ví Google?

Co jsem včera ráno hledal na Googlu? A co jsem v poslední době hledal na Google Mapách?
Google eviduje jak přesný čas, tak hledaný termín a dokonce stránku, kterou jsem si nakonec vybral
Mnohým z vás se již v mysli jistě rozblikal bezpečnostní majáček, nasbíraná data ale můžete kdykoliv vymazat v nastavení vašeho účtu a především jste to vy, kdo dostane přístup k docela zajímavým statistickým datům včetně nejrůznějších trendů, co hledáte nejčastěji a kdy to hledáte.
Pro koho je vlastně aplikace Webová historie určena? V prvé řadě pro fanoušky statistiky, kteří se rádi pídí po nejrůznějších datech. Osobně jsem ale v historii vyhledávání našel i mnohem praktičtější přínos. Mnohokrát se mi totiž stalo, že jsem něco vyhledával, Google to úspěšně našel, já však později zapomněl ten správný vyhledávací výraz a nové hledání mi zabralo celé odpoledne. To se vám nestane – prostě se podíváte do historie.

Historie hledání obrázků, videa
a knih
Při cestě zpět se dostanete až do roku 2006
Pokud se Googlu a jeho sběru dat nebojíte a neštítíte se ani lišty Google v prohlížeči, můžete zároveň historii vyhledávání rozšířit na kompletní historii navštívených stránek. Záleží ale samozřejmě pouze na vás a veškerá data lze především vždy promazat.

Google za vás zpracuje i pěknou statistiku
typických výrazů a cílových stránek a také sloupcové grafy
Webová historie Google není nikterak nová služba, součástí vyhledávače je totiž už několik let. Její význam
ale s časem přirozeně roste. Pokud jste tedy letitými uživateli Google vyhledávače, určitě ji navštivte, vypravíte se totiž na celkem detailní vyhledávací cestu časem až do roku 2006 – celé tři roky jako na talíři.