Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pracujte s dokumenty na internetu a dejte sbohem kanceláři v počítači

 
 

 

Microsoft Office Web Apps

Pro bezplatné používání online kancelářských aplikací od Microsoftu vám stačí pouze získat Windows Live ID. Jde o uživatelský účet, otevírající cestu ke všem online službám Microsoftu (Live Mesh, SkyDrive, Hotmail ad.).

Hned poté se můžete pustit do práce s online verzemi Wordu, Excelu, PowerPointu a OneNote. Drobnou nevýhodou je, že online verze kancelářských aplikací od Microsoftu jsou k dispozici zatím jen v angličtině.

Samozřejmě nečekejte podobně bohatou nabídku funkcí, jako v aplikacích Microsoft Office 2010, ale při běžných úlohách si s dostupnými funkcemi plně vystačíte.

Microsoft Office Web Apps

Microsoft Office Web Apps

Webový Word nabízí běžné funkce na práci s texty, jako je nastavení písma a stylu, vkládání obrázků nebo odkazů. Online verze Excelu zvládne běžnou práci s tabulkami a matematickými funkcemi i základní třídění dat. Naopak ale neumí pracovat s grafy.

Také webový PowerPoint nabídne to základní z funkcí svého protějšku pro instalaci do počítače. Můžete v něm vytvářet jednoduché prezentace, bez možnosti použití šablon, animací nebo přechodových efektů. Podobné funkce jako internetový Word nabízí i online verze poznámkového bloku OneNote.

Funkce na práci s textem zde doplňují nástroje na vytváření poznámkových bloků a jejich obsahu. Všechny vaše dokumenty, vytvořené pomocí nástrojů Microsoft Office Web Apps, se ukládají do internetového úložiště SkyDrive, kde máte k dispozici plných 25 GB prostoru.

Velkou výhodou oproti ostatním online kancelářským aplikacím je také možnost zpracovávat dokumenty pomocí aplikací z balíku Microsoft Office 2010 v počítači a jejich přímé nahrávání na internet.

Microsoft Office Web Apps můžete začít používat po registraci zde.

Microsoft Office Web Apps

Microsoft Office Web Apps

Dokumenty Google

Podstatně delší dobu než kancelářské aplikace Microsoftu jsou na internetu k dispozici nástroje na práci s dokumenty od Googlu. Také k práci a webovou aplikací Dokumenty Google vám stačí jediný uživatelský účet, stejný jako používáte například pro přístup k e-mailové schránce na serveru Gmail.

Dokumenty Google

Dokumenty Google

Webové aplikace Googlu si poradí s vytvářením, úpravami a sdílením textových dokumentů, tabulek, prezentací, kreseb a formulářů. Celkově nabízejí Dokumenty Google o něco bohatší funkční výbavu než webové kancelářské aplikace Microsoftu.

Do textových dokumentů můžete například vkládat i záhlaví a zápatí, záložky či obsah, editor tabulek umí pracovat i s grafy a formuláři a při tvorbě prezentací můžete používat grafické motivy snímků. Také u Dokumentů Google není problém společné práce více uživatelů a výhodou je i překlad všech nástrojů do češtiny.

Google Docs najdete na této adrese.

Dokumenty Google

Dokumenty Google

ThinkFree Office

Microsoft a Google samozřejmě nejsou jediní kdo nabízí internetové aplikace na práci s dokumenty, tabulkami a prezentacemi. Například ThinkFree Office umí vytvářet a dokumenty, tabulky i prezentace v uživatelském prostředí přeloženém do češtiny a vybaveném mnoha funkcemi, téměř jako kdybyste se soubory pracovali přímo v programu instalovaném v počítači.

ThinkFree Office využívá technologii Java, proto je nutné mít v počítači instalovanou patřičnou výbavu ( více zde ). Ke svým dokumentům se navíc dostanete i z iPhonu nebo z telefonů s operačními systémy Android a Windows Mobile. Použití nástrojů ThinkFree Office je samozřejmě zdarma, včetně 1 GB prostoru pro ukládání vašich dokumentů.

Nástroje ThinkFree Office najdete zde.

ThinkFree Office

ThinkFree Office

Zoho

Celou řadu online aplikací najdete na webu pod hlavičkou Zoho. Nabídka zahrnuje například textový editor, tabulkový kalkulátor, nástroj na vytváření prezentací, kalendář nebo e-mail.

Před použitím online aplikací Zoho se sice musíte registrovat, ale poté si již můžete zdarma užívat komfortní nástroje s přehledným uživatelským rozhraním. Součástí registrace je i získání 1 GB místa na serveru pro uložení vašich dokumentů.

Pro použití online aplikací Zoho se registrujte zde.

Zoho

Zoho

Nejlepší doplňky pro Microsoft Outlook, které byste neměli minout

Autoři:

Jak jsem zjistila u Zoho Vám program integruje přihlášení z Google.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář