Jdi na obsah Jdi na menu
 


Překvapivá využití mikrovlnky

Batika? Jedině s mikrovlnkou.


Ohříváte jídlo v mikrovlnce a nedovedete si bez ní svůj život představit? Což teprv, až zjistíte, k čemu všemu se dá obyčejná mikrovlnka použít!
Už roky mi zabírá místo na lince. Zpočátku jsem velmi, velmi zvažovala, jestli si ji mám koupit, protože jsme bydleli v 2+1 a rozměry pracovní plochy odpovídaly rozměrům bytu. Prostě jsem si úplně nedovedla představit, kam ji vlastně dám.
Ovšem za ty roky se z nás staly nerozlučné kamarádky. Pravda, ani jedna z nás nejsme dokonalá: v troubě už nesvítí světlo a já ji zase čistím pouze v pudu sebezáchovy. Až donedávna jsme se potkávaly jen u ohřívání kdečeho.
Pak jsem zjistila, že se v mikrovlnce dá vařit rýže. Pak jsme se synem zkoušeli zapékat jeho umělecké výtvory. Pak….má úcta k tomuto výdobytku techniky dosáhla nových výšin. Podívejte se, k čemu ještě jde mikrovlnku použít. Rychle, čistě s s minimálním množstvím potřeb. Prostě mikrovlnně.

1. Vaření rýže

Pro mnoho z vás to určitně nebude nijak zvláštní objev. Ale jestli pořád nadáváte na připalující se zrnka, drahotu a blbé rozměry sáčků, zkuste to takhle:
Do vhodné nádoby (např. z varného skla) odměřte jeden hrnek rýže. Několikrát propláchněte studenou vodou a vodu slijte. Přilejte dva hrnky vody. Přidejte sůl, eventuálně rozdrobte bujón. Nechte nádobu odkrytou, ať nepřekypí. Zapněte mikrovlnku na nejvyšší výkon na 15 minut.
Po vypnutí promíchejte a nechte tak dvě minuty ustát. Nelepí se, nádobí se bez potíží umývá.

2. Knedlíky z hrnečků

3 žloutky, z 3 bílků vyšlehejte sníh
3 starší housky nebo rohlíky nakrájet na kostičky
1 1/2 hrnku polohrubé mouky
1 1/2 hrnku mléka
špetka prášku do pečiva
tuk a strouhanka nebo hrubá mouka na vymaštění a vysypání hrnečků
dvě špetky soli
4 čtvrtlitrové hrnečky

Čtyři čtvrtlitrové hrnečky pečlivě vymažte tukem a vysypte strouhankou. Rohlíky nakrájejte na kostičky a vložte do mísy. Osolte, přimíchejte žloutky, mléko, mouku, prášek do pečiva. Promíchejte, nakonec přidejte tuhý sníh. Těsto vlijte do hrnečků tak, aby sahalo maximálně do dvou třetin.

Vložte do mikrovlnné trouby a vařte při nejvyšším výkonu osm až devět minut. Během vaření můžete vpichem špejle zkoušet, jestli jsou knedlíky už hotové. Pak je vyndejte z mikrovlnky, vyklepněte z hrnečků a rozkrájejte nití.

Jakékoliv knedlíky ohřejete nejlíp tak, že je nakrájíte na plátky, vložíte do sáčku a ohříváte 20-30 sec na nejvyšší výkon.

3. Dezinfekce kuchyňských houbiček a plastových prkének

Včera jste rozbalila novou houbičku a dneska smrdí jak leklá ryba? Namočte ji do čisté vody s jarem nebo octem, velmi nahrubo vymáčkněte (jen tak, aby moc nekapala). Vložte do mikrovlnky, vlňte asi minutu na nejvyšší výkon. Pozor, vyjímejte rukavicí nebo kleštěmi, strašně pálí, ale je naprosto baciluprostá.
Prkénka dezinfikujete stejně, před vložením do trouby je potřete octem nebo rozkrojeným citrónem.

4. Sypaná batika

Mám ráda batiku, ale ten bordel kolem vaření barev mě ničí. V létě jsem zkoušela úspěšně tento postup:

Tričko namočím a pořádně vyždímám. Jde i silně navlhčit rozprašovačem s vodou. Pod tričko a dovnitř trička vložím igelit, aby se mi přední část neotiskla na záda. Na tričko můžu položit nějakou šablonu, pod ní zůstane původní barva trička. Otevřu různé sáčky s různými barvami a volně je sypu na mokré tričko. Spíš používám barvy světlé, obzvláště s hnědou a černou enormně šetřím. Celý výtvor překryju igelitem a opatrně otočím zády nahoru. Sejmu igelit, který byl až doteď na stole, a nabatikuju druhou stranu. I se všemi igelity sroluju do úhledného válečku, který ještě trochu navlhčím rozprašovačem a šupnu do mikrotenového sáčku, abych nemusela čistit troubu.

Mikrovlním na nejvyšší výkon dvě minuty. Vyjmu (bacha, pálí), rozbalím, pořádně vyperu v tekoucí a nakonec v octové vodě.

5. Sušení kytek a bylinek

Možná jste právě dospěli k rozhodnutí založit si alespoň bylinkovou zahrádku na parapetu u okna. Hodně bylinek je jednoletých, případně jdou sklízet jen určitou dobu. Takže asi měsíc se topíte v bazalce a zbytek roku ji kupujete. Jisté řešení je bylinky v ideální době sklizně nasušit. Protože jich budete mít omezené množství, vystačíte si s mikrovlnkou. Tato metoda navíc brání zaprášení, zhnědnutí nebo zežloutnutí rostlin během sušení.

Otrhejte lístečky ze stonků, opláchněte je pod tekoucí vodou a trochu vysušte papírovou utěrkou. Na talíř v mikrovlnce dejte jednu papírovou utěrku, na ni položte bylinky, překryjte druhou utěrkou. Nepoužívejte utěrky, které obsahují recyklovaný materiál. Mohou obsahovat zbytky kovů a plastů. Mikrovlňte asi minutu na nejvyšší výkon. Musíte to hlídat, jakmile ucítíte spáleninu, stopněte to. Po minutě zkontrolujte, lístky by se měly lámat. V případě potřeby přidejte dalších 30 sec. až do dokonalého vysušení.

Skladujte v papírových nebo plátěných sáčcích. Skleničky jsou efektní, ale pokud to nevysušíte na 100%, tak celý obsah rychlostí blesku zplesniví.

6. Džem z malého množství surovin

Vytahovat a roztápět velký zavařovací hrnec kvůli troše rybízu? Nehrozí. Nastupuje mikrovlnná finta.

500g ovoce nakrájeného na malé kousky, hrubě rozdrcené vidličkou
2 hrnky cukru, případně odpovídající množství želírovacího cukru
kyselina citronová nebo citrónová šťáva dle zkušeností, zvyklostí a chuti
2-3 skleničky od přesnídávek

Nejdřív si připravte malé skleničky (od přesnídávek). Pořádně je propařte vřelou vodou, totéž udělejte s víčky. Razantně tak zvýšíte trvanlivost.

Nakrájené ovoce nasypejte do velké nádoby vhodné do mikrovlnky. Ohřívejte na nejvyšší výkon 4-5 minut, takže ovoce změkne. Přidejte cukr a citrón. Vařte na nejvyšší výkon 20 minut. Co 5 minut stopněte a promíchejte. Proveďte nějakou želírovací zkoušku. Většinou kapu džem na talířek, nechám schládnout. Neměl by na nakloněném talířku téct. V případě potřeby vařte dalších 5 minut až do požadované konzistence. Nechte pět minut odstát. Naplňte do skleniček. Trvanlivost dále můžte zvýšit kápnutím rumu nebo jiného silného alkoholu na povrch horkého džemu. Alkohol se odpaří, vůbec tam ve finále cítit není.

7. Tekutý med

Jestli vám med zkrystalizoval, můžete ho opět uvést do tekutého stavu pomocí mikrovlnky. Skleničku bez víčka dejte vařit na poloviční výkon po dobu 30 sec. až 1 minuty. Stejným způsobem rozpustíte tuk do těsta, polevy, čokoládu…

8. 3D barva na kreslení

Kdysi jsem ji viděla v papírnictví, ale vzhledem k její ceně jsem vůbec neuvažovala, že bych ji koupila. Pak jsem objevila tenhle recept:

2 polévkové lžíce hladké mouky
2 polévkové lžíce soli
4 polévkové lžíce vody
potravinářská barva

Všechno smícháte, rozdělíte do kalíšků, obarvíte potravinářskou barvou. Malujete normálně štětcem na kartón nebo tvrdý papír. Osvědčilo se mi dát do každé barvy jeden štětec, nemusí se máchat ve vodě a ředit barvu. Obyčejný papír nepoužívejte, v mikrovlnce shoří. Až domalujete, zapečte obrázek na 20 – 30 sec nejvyšší výkon v mikrovlnce. Dílko získá zajímavý 3D efekt.

9. Kynuté těsto

Normálně při pokojové teplotě vykyne tak za hodinu i více. V mikrovlnce už za 15 minut. Vymíchané těsto dejte do velké nádoby nastavte nejnižší možný výkon a mikrovlňte 3 minuty. 3 minuty nechejte odstát. Opět zapněte na 3 minuty na nejnižší výkon. Po odpípání překryjte těsto potravinářskou fólií a nechte asi 8 minut odpočívat. Za tak krátkou dobu vám nabude asi dvakrát.

10. Vařená brambora

V některých receptech vyžadují suroviny jako jeden vařený brambor. Nevím jak vy, ale já takové věci normálně v ledničce nemám. Nicméně pár brambor jde celkem snadno uvařit za 5 minut. Brambor umyjte a na několika místech propíchejte slupku vidličkou. Dejte do mikrovlnky vařit na dvě minuty na nejvyšší výkon. Pak brambor obraťte a vařte další 2 – 3 minuty. Nechte vychladnout, oloupejte.

Zdroj: http://zena007.cz/prekvapiva-vyuziti-mikrovlnky/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář