Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak se projevuje otrava metylalkoholem?
Příznaky jsou nespecifické. V první fázi se může projevit jako běžná opilost, poté se udělá špatně, může bolet hlava, převládat pocit na zvracení, může nastat porucha vidění, konkrétně barvocitu.

Jak nejlépe zareagovat při podezření na otravu, když mám v sobě několik panáků jedovaté vodky a udělá se mi abnormálně zle? Poradil byste nějakou první pomoc?
Je obecně známo, že nejvíce toxický je formaldehyd a kyselina mravenčí. První pomocí je 1 až 2 dcl 40 % alkoholu, který urychluje vylučování toxického metylalkoholu. Poté je nutné samozřejmě volat záchrannou službu.

Je možné vyváznout z otravy metylalkoholem bez následků? Co vlastně v těle jed způsobuje?
Formaldehyd a kyselina mravenčí mají na orgány devastující vliv. Může nastat metabolická acidóza (překyselení organismu), a v takovém stavu nemůže člověk dlouhodobě přežít. Následkem otravy bývá poškození zraku, centrálního nervového systému, bazální ganglia čili neurologické postižení. Objevují se příznaky Parkinsonovy choroby.

 

Zdroj: http://www.denik.cz/stredocesky-kraj/primar-aro-prvni-pomoci-pri-otrave-metylalkoholem-je-panak-alkoholu-20120912.html

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář