Jdi na obsah Jdi na menu
 


Římská roleta

17. 5. 2010

Římská roleta

Široké sklady římské rolety vytvářejí dřevěné tyčky, zasunuté v pravidelných rozestupech do oček našitých na rubu látky. Pomocí speciálních látkových pásů se šňůrkami můžeme roletu bez problémů vytahovat a zase spouštět. Z estetických důvodů lze vyrobit dvouvrstvou roletku s podšívkou, pod kterou se vloží zmiňované konstrukční prvky.Návod na výroby římské rolety
Velikost rolety přizpůsobte rozměrům oka - umístíte-li roletu vně okenního výklenku, musíte přidat min. 5 cm na každé straně na překrytí výklenku.

      Po kliknutí se objeví velký rozkres

Potřebujeme: pevné plátno nebo roletovou textilii, šroubovací očka, kroužky (počet dle délky rolety), šňůrky, dřevěné nebo plastové tyčky, suchý zip, laťka na zavěšení, širší šňůra na zpevnění.

Stahovací systém rolety tvoří šňůrky, které jsou připevněny v blízkosti spodního okraje a provlečeny kroužky přišitými na tunýlky s tyčkami. 
Na horním okraji jsou protaženy očky našroubovanými do horní laťky. Tato očka leží v linii svislých řad kroužků na zadní straně. Na straně je přišroubované další očko, na kterém bude šňůrka viset. Vzdálenost nejvyšší tyčky od horní hrany rolety je větší než pravidelné vzdálenosti (15 až 20 cm) mezi ostatními tyčkami. To proto, že se za ní zbytek rolety schová. Látku nastříháme s přídavky 6 cm na šířku i délku. K délce rolety je třeba připočítat materiál pro výšku (podle obvodu tyčky + 6 mm) x jejich počet.

 

Začistíme boční švy do rubu 1,5 cm širokou záložkou, dolní okraj začistíme 3 cm vysokou záložkou, pokud jej necháme volný nebo vypracujeme první tunýlek pro tyčku. 
V pravidelných rozestupech vyměříme další tunýlky, sešpendlíme, sestehujeme a prošijeme. Pracujeme přesně, aby se roleta pravidelně naskládala.

 
Tunýlky složíme jedním směrem, prostehujeme a těsně v okraji proštepujeme. Dále roletu z rubu zpevníme šňůrou, kterou našijeme vertikálně podle vyobrazení. Začistíme horní část rolety a pro upevnění na laťku našijeme do rubu pásek suchého zipu se smyčkami, zbytek zipu upevníme sešívačkou na nosnou laťku. Roletu lze také zavěsit na 2 háčky pomocí otvorů s kroužky. Tyčky vložíme do tunýlků a konce neznatelně zašijeme. Kroužky našijeme do vyznačených míst a dbáme na to, aby byly předně nad sebou.

Nastříháme vodící tkanice, každou ve dvojnásobné délce rolety, ke které připočítáme délku potřebnou k protažení tkanice podél horního okraje k jedné straně. Jeden konec tkanice uvážeme na nejspodnější kroužek, tkanici protáhneme svislou řadou kroužků k hornímu okraji a provlékneme našroubovaným očkem na nosné látce. Roletu spustíme dolů, tkanice nahoře svážeme - začneme 2,5 cm od posledního očka. Na spodní části tkanice úhledně odstřihneme a znovu zavážeme. Roletu vytáhneme, označíme si polohu držáku - dalšího očka - na uvazování šňůrek a připevníme jej na okenní rám.

 

Zdroj: RučníPráce.cz

Ještě jednou Římská roleta tentokrát z Rady kutilům.cz

Obrazek

Pro ty zručnější mám dnes přímo lahůdku – římskou roletu. Myslím, že potřebné komponenty k římské roletě, kterými jsou zejména profily na nahoru řasící se rolety, lze koupit i u nás a pokud ne, můžete velmi jednoduše podomácku vyrobit: laťka s našroubovanými háčky na spodní hraně, na čelní hraně je nalepen suchý zip. Druhá část suchého zipu je přišita k římské roletě. Háčky se provléknou jednotlivé nylonové šňůrky a všechny dohromady se spojí olivkou.

Jak vypočítat spotřebu materiálů?

Vycházíme z rozměru okna a ta mají různé rozměry. Nejprve si vezmeme papír, tužku a metr a měříme, kreslíme, počítáme. Dejme tomu, že okno je široké 150 cm a vysoké (počítáno od připevněné laťky) 200 cm. Rozhodli jsme se ušít římskou roletu z jednoho dílu. Pak potřebujeme:

150 cm dlouhou laťku s háčky – 1.háček je 5 cm od okraje, další v rozmezí po 35 cm, na konci jsou dva háčky vedle sebe – celkem 6 háčků, 2 vingly na připevnění laťky, vruty, stěnový držák (jako u žaluzií), kterým šňůru jež drží roletu vytaženou fixujeme hmoždinky, 150 cm suchého zipu, pásku s poutky na římskou roletu – počítáme: první a poslední bude 5 cm od okraje, další v rozestupech po 35 cm, tj. celkem 5 pásek s poutky délky cca 200 cm, a protože poutka musí být ve stejné rovině, počítáme s rezervou, tedy cca 11 m pásky s poutky, dekorační látku 160×210 cm,(počítáme 5 cm na záhyb po obou stranách a 2 cm na horní záhyb a 8 cm na tunýlek ve spodní části), 5 plastických kroužků o průměru 1 cm, cca 24 m nylonové šňůry, zatěžkávací tyčku do tunýlku dlouhou 150 cm, zakončující olivku na šňůry.

postup:

2. Na látce sežehlíme po stranách okraje v šíři 5 cm. Vyznačíme si středovou osu a od ní po 35 cm rozestupech rovnoběžné svislé čáry.

3. Na vyznačené čáry pečlivě přišpendlíme pásky s poutky. Poutka na páskách musí být všechny ve stejné rovině. Pásky pak dokonale rovnoběžné.

4. Okrajové pásky přišijeme na záhyb, čímž jej i začistíme, nejméně však 5 cm od okraje. Přišijeme ostatní pásky. Potom sežehlíme horní okraj v šíři cca 2 cm.

5. Přes sežehlený horní okraj přišijeme po celé délce druhý díl suchého zipu (tím okraj také začistíme), první díl zipu lepíme na laťku připevněnou na zeď.

6. Ve spodní části ušijeme tunýlek pro zatěžkávací tyč. (Na fotografii je na roletu přišitý pruh saténu, neboť barevně odpovídá dalším dekoracím v upravovaném bytě.)

7. Těsně nad tunýlkem přišijeme k páskám s poutky plastické kroužky o průměru cca 1 cm. K těm potom přivážeme konce nylonových šňůrek.

8. Nylonové šňůry přivázané ke kroužkům provlékneme všemi poutky. První šňůrka měří 5,5 m, druhá 5,1 m, třetí 4,75 m, čtvrtá 4,4 m a pátá 4,05 m.

9. Všechny konce šňůrek případně zarovnáme na stejnou délku a po protažení háčky na připravené konstrukci spojíme koncovkou na šňůry (olivkou).

10. Zatěžkávací tyč zasuneme do tunýlku tak, aby roletu ve spodní části lehce vypnula. Tyč musí mít oblé konce, aby neprotrhla látku.

11. Hotová římská roleta ze tří kusů.

12. Římská roleta z jednoho kusu.

Hotovou roletu vyžehlíme.Během našeho šití nám šikovný partner již zajisté podle nákresu zhotovil nad oknem konstrukci, na kterou roletu připevníme. Na nalepený díl suchého zipu připevníme roletu našitým druhým dílem suchého zipu. Všechny provlečené šňůrky navlékneme na háčky připevněné k laťce, vedeme je společně po pravém okraji rolety a všechny provlékneme koncovkou na šňůry (olivkou). Zatažením za olivku se římská roleta vytáhne vzhůru. Aby nám samovolně nesjela dolů, musíme na spodní rám okna nebo na stěnu připevnit kolečko, kolem kterého se šňůrky omotají (stejný princip jako u meziokenních žaluzií.

 

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

creera prambanan gedrag pintores evalley

(HenisDus, 9. 7. 2021 6:49)

https://cutt.us/otUPC https://clck.ru/Vvbhv https://cutt.us/yUKqY https://gee.su/s9iLQ - https://qps.ru/M1OJz https://clck.ru/VviG8 https://gee.su/J802L https://gee.su/9Tkbg https://clck.ru/VvgoV https://qps.ru/ze9sC - https://cutt.us/cXWuv https://qps.ru/0TjCk https://cutt.us/WxHgs https://clck.ru/VwNHt https://clck.ru/Vwbdw https://qps.ru/WiQLA - https://cutt.us/ydZCd https://clck.ru/VwoCA https://gee.su/V4Lt2 https://gee.su/30Mkbhttps://cutt.us/jvIeT https://cutt.us/tEGFw https://gee.su/GDwya https://qps.ru/bJfez - https://clck.ru/Vw4bG https://gee.su/SAkwo https://clck.ru/VvGwV https://qps.ru/NTdUu https://cutt.us/owATi https://cutt.us/iDEKD - https://cutt.us/PhAbA https://qps.ru/yiAhY https://gee.su/xyfpK https://cutt.us/Chafw https://qps.ru/dKA1j https://qps.ru/CjmXJ - https://gee.su/2DTVr https://clck.ru/VvL8p https://clck.ru/VwFvJ https://cutt.us/EtUyA

fullest chomik workdating cicadas rowena

(HenisDus, 8. 7. 2021 21:55)

https://cutt.us/xJAFO https://qps.ru/AWwds https://cutt.us/nWYpl https://qps.ru/Ad3hY - https://cutt.us/hEXhR https://gee.su/Tps7h https://gee.su/3VME1 https://qps.ru/kUSV9 https://clck.ru/Vvrpn https://gee.su/H82tc - https://clck.ru/VvKB2 https://clck.ru/VvMVa https://cutt.us/MUrEL https://qps.ru/eiXAG https://qps.ru/1OyFe https://clck.ru/VwDXw - https://clck.ru/VvmLB https://qps.ru/YpTGD https://gee.su/Dfn2J https://clck.ru/VvsyShttps://qps.ru/9nXhl https://clck.ru/Vw2cV https://gee.su/68j1G https://gee.su/bUdiR - https://cutt.us/hInMk https://cutt.us/wNtoY https://qps.ru/9gb8I https://cutt.us/IxdUQ https://gee.su/rVlvx https://gee.su/I6PDL - https://clck.ru/VvgHD https://clck.ru/VvK4m https://qps.ru/d1V4g https://clck.ru/Vvzt4 https://gee.su/JewBr https://qps.ru/Qc3dC - https://gee.su/Ffhgy https://cutt.us/stazM https://cutt.us/FMdBY https://cutt.us/OKYRD

cbd and cortisol

(RobertFip, 8. 7. 2021 20:15)

Switch Roles. https://chopot.org/cbd-oil-and-lexapro/ My soil / coco coir / growing medium seems to stay wet no matter what. Service selections for the print or email return label* include: https://chopot.org/healing-labs-cbd-oil/ I have fallen in love with this hole in the wall! First of all, if you’re planning on enjoying the live music (which you should), get there early so you can nab a table inside close to the band. Food wise you definitely must have the wet ribs. I’m usually a pulled pork person because I only like really tender ribs but these ribs were spectacular – literally just fell right off the bone when I tried to pick them up so I had to use a fork. Also get the coleslaw and BBQ bread to soak up any extra sauce… Even if you’re not 100% sure about every plant from looking at the pre-flowers, it’s nice to know which plants you need to watch closely and which are definitely female. However, if precision is very important… Buddha Seed Bank Seedbank Review. https://chopot.org/is-cbd-snake-oil/

speechwe ranem meiden pocitacovych edificante

(HenisDus, 8. 7. 2021 12:48)

https://qps.ru/qXDn7 https://clck.ru/Vvyji https://qps.ru/PXWkh https://qps.ru/2dirP - https://qps.ru/hDVnX https://cutt.us/DqkQo https://gee.su/o7SB9 https://clck.ru/VvbBY https://cutt.us/UMjeK https://qps.ru/4Lftq - https://qps.ru/R5lzs https://gee.su/YGf58 https://clck.ru/VvNmj https://gee.su/IXxvm https://clck.ru/Vx8St https://gee.su/w3zG9 - https://clck.ru/VwM3s https://qps.ru/4eWVS https://cutt.us/AoDzm https://qps.ru/tHYo3https://clck.ru/Vx4dd https://cutt.us/gxfrm https://gee.su/fL50J https://qps.ru/v9XBr - https://cutt.us/MoPyw https://gee.su/hfIEt https://clck.ru/Vwx9e https://qps.ru/uqnKl https://clck.ru/VvGte https://clck.ru/Vva7s - https://qps.ru/e8J7N https://qps.ru/3hWTp https://qps.ru/YyFbO https://qps.ru/c2OB3 https://clck.ru/Vw8pD https://clck.ru/Vvvap - https://qps.ru/hUfHT https://qps.ru/HADUd https://gee.su/E9UR5 https://clck.ru/VvXZv

aanstelling jarensinds jonge patriarcal vtak

(HenisDus, 8. 7. 2021 3:45)

https://clck.ru/VwwcC https://qps.ru/r209n https://gee.su/ZlMbF https://qps.ru/yai3e - https://qps.ru/EWC7i https://gee.su/OeRFx https://clck.ru/VvNve https://clck.ru/VvToE https://clck.ru/VvqCV https://cutt.us/gDMtR - https://cutt.us/YcbFK https://qps.ru/mRkjc https://qps.ru/n03Sq https://cutt.us/MpltL https://gee.su/u5OPH https://gee.su/DECKv - https://gee.su/0oy1k https://gee.su/AnO9l https://cutt.us/VkYYF https://gee.su/Ra3ndhttps://clck.ru/VwudP https://clck.ru/VvZ7E https://clck.ru/VwDta https://clck.ru/VvXrD - https://qps.ru/zurjy https://clck.ru/Vvqfk https://gee.su/6oeMz https://gee.su/BJtUG https://gee.su/MN3A7 https://gee.su/fIrLp - https://qps.ru/D8SQM https://clck.ru/VvpMh https://clck.ru/VvgiL https://clck.ru/VvYGz https://qps.ru/tnpDo https://clck.ru/VvLsT - https://qps.ru/d64CT https://gee.su/LOpko https://cutt.us/ulsqb https://clck.ru/Vw36t

putri lowe swknging longi takze

(HenisDus, 7. 7. 2021 18:39)

https://qps.ru/89Syx https://clck.ru/VwJC7 https://gee.su/9PlOG https://gee.su/Q1I64 - https://clck.ru/VvvBf https://qps.ru/nRKEo https://gee.su/eWori https://cutt.us/NyDiM https://qps.ru/C9y3q https://cutt.us/UKjQp - https://cutt.us/qvEiK https://gee.su/naADX https://qps.ru/oxEKI https://clck.ru/VvHm4 https://qps.ru/0BFeN https://clck.ru/VvrN6 - https://cutt.us/Zusbn https://cutt.us/jioUu https://gee.su/tmKuM https://gee.su/IKuJghttps://qps.ru/17tAU https://qps.ru/jvb2C https://gee.su/SED9k https://gee.su/W38cn - https://qps.ru/Exs5C https://clck.ru/VvbNw https://cutt.us/HMRRb https://cutt.us/LAUEQ https://gee.su/7iwKr https://cutt.us/iXbQc - https://qps.ru/bNy9L https://cutt.us/OLZaT https://clck.ru/VvXzX https://cutt.us/iWAow https://clck.ru/Vx8R3 https://clck.ru/VwTqh - https://qps.ru/ncBZe https://qps.ru/0dl23 https://clck.ru/Vx8ud https://qps.ru/gGPuS

https://vk.com/kupludom24

(BobbySnumb, 5. 7. 2021 11:32)

<a href=https://vk.com/kupludom24>Продам дом Красноярск

Women's Manufacture Backpack

(JasonUseni, 5. 7. 2021 3:09)

https://geni.us/qX4pKE leather backpack for ladies

Essay on goals for high school

(BuyEssayOnline, 3. 7. 2021 22:36)

Essay on goals for high school .


Order NOW!!! https://bookmarkspot.win/story.php?title=the-smart-trick-of-research-paper-that-no-one-is-discussing#discuss


UYhjhgTDkJHVy

Cool news

(Scottdak, 3. 7. 2021 3:32)


Play for free on cool tract https://www.myadultonlinegames.com/category/premium-adult-games in adult games

Авто с Японии б у

(Deals, 29. 6. 2021 15:14)

Автомобили, авторазбор, конструктора, распилы, спецтехника и мототехника со стоянок и аукционов Японии, срочная отправка из Отару, Фусики, Ниигата, таможенное оформление физ лиц и юр лиц, Тел +79910690694 WhatsApp

бурение на воду цена

(Robertisk, 24. 6. 2021 2:36)

Привет товарищи

Канализация
Наличие отопления и водоснабжения в загородном жилье составляет часть комфортного проживания, но довольно трудно представить благоустроенную жизнь за городом без автономной канализации. Нет, можно конечно и дальше изображать радость от походов в дождь и в снег на улицу до выгребной ямы. А можно провести систему канализации, и жить еще с большим удобством.

Канализация для загородных домов – это специальное очистное сооружение, куда попадают сточные или иные воды, проходят очистку за счёт технических или других механизмов.

Существует несколько вариантов канализационных систем:
Накопитель без дна с грунтовой фильтрацией;
Установка накопительной емкости;
Использование септика;
Сооружение станции биологической очистки.
Любая из этих систем состоит из внешних коммуникаций, подведенных к колодцу или септику, и разводки труб по дому.

Выбор сооружения для вашего участка зависит от многих факторов, наши специалисты помогут разобраться Вам в этих вопросах. Сложные инженерные системы требует тщательного расчета и четкого воплощения. Затраты на устранение аварий и реконструкцию обойдутся дороже, чем обращение к профессионалам нашей компании.

Наша компания оказывает услуги по монтажу канализационной системы, и они включают в себя
строительство переливных колодцев диаметром от 1 метра до 2 метров (подходит для участков, где до 3-5 метров под землю будет песок)
монтаж септика активного или неактивного (данный вариант удобен, если на участке глина)
Использование септика;
Прокладка канализационных труб от дома до приемных колодцев.
В любом случае сооружение канализационных систем - это очень индивидуально и нашим специалистам необходимо видеть участок, чтобы принять решение, какой вариант подойдет именно Вам.

Превосходные фильма

(PeterExono, 18. 6. 2021 17:51)

https://kino-teatr.ua/articles/chto-v-kino-premeryi-nedeli-12-18-dekabrya-4801.phtml - Великолепные кинофильмы

скважина на воду

(Donaldubt, 15. 6. 2021 5:57)

Приветствую Вас дамы и господа
Роторный и шнековый способы бурения. Их отличия.
В зависимости от глубины бурения и типа почвы компания “БухтехСервис” применяет 2 способа бурения.

Роторный способ бурения. Выполняем с помощью передвижной буровой установки УРБ–2а2 на шасси ЗИЛ–131. Применяемый инструмент – шарошечные долота с широким диапазоном диаметров 75–300мм. Благодаря универсальности этого способа с легкостью разрушаются мягкие и твердые горные грунтовые слои.rotornoe-burenie

Вращательную мощность ротор направляет долотом на рабочую колонну. Для удаления разрушенной породы делают промывку через буровой насос с помощью специальных полимеров. После того, как пройдена бурением первая часть скважины, опускают первую обсадную колонну (кондуктор), чтобы перекрыть слабые неустойчивые породы и верхние водоносные горизонты, производят гидроизоляцию затрубного пространства, закачивают в него приготовленную смесь с цементом. Бурение скважины продолжается долотом меньшего диаметра внутри обсадных труб до отмеченной глубины, затем в скважину опускают следующую обсадную колонну или эксплуатационную колонну, которая будет находиться в водоносном слое.

Роторный метод обладает высокой продуктивностью и способностью обрабатывать любой тип почвы, но также и более дорогостоящий нежели шнековый.

Шнековый способ бурения популярен среди населения по причине своей простоты и доступности. Его используют в рыхлой почве и грунте средней твердости. Отличительным в технологии пробуривания шнеком является то, что отсутствует необходимость в промывке водой, так как снятие набившихся разломанных слоев почвы осуществляет шнек. Все дело в скорости обрабатывания. Но если в почве попадутся камни, использование шнека станет проблематично. Рационально использовать этот метод при строительстве скважин малой глубины в почве.

Несомненный плюс в пользу способа с применением шнека – доступная стоимость.

Технология шнекового бурения позволяет добиваться глубины бурения до 40 метров, в том числе и зимой в сильные морозы. Гораздо более глубокие скважины бурят посредством роторного способа. Он справляется с любым грунтом, в то время как шнековый способ позволяет обрабатывать только сухие и не самые твердые виды почв.

У каждого способа свои плюсы и минусы. При выборе способа бурения для своего случая нужно учитывать тип почвы в своей местности, а также климатические условия.

Topic

(KOWAL40, 13. 6. 2021 20:29)

Всем доброго дня!!!

Информативный вебсайт https://prom-electric.ru/remont-promyshlennyh-invertorov/
Пока!

Hello

(DavedZHSG, 12. 6. 2021 14:55)

https://service.thecloud.net/service-platform/redirect/?url=https://yandex.lv/profile/1391629951

Caravan of love

(ChesterDup, 12. 6. 2021 8:17)

God I need a cigarette! I gasped as I collapsed, exhausted, at the top of the small mountain my team had just hiked up in the Lake District.
Youre supposed to be setting us a good example. Khalid laughed as he flopped down next to me quickly followed by his two schoolmates.
Fu…To Hell with that! I laughed, I deserve one after a walk like that.
Still laughing at me puffing and panting the boys whispered something, then Khalid turned to me and asked nervously; Do you really want a smoke?
https://www.tumblr.com/blog/view/siserary933043

Turning His Angel Into A Slut

(StephenRip, 12. 6. 2021 3:05)

I tried so hard to remember what had gotten me here.Could it have happened that first night in the movie theatre?Could it have been when he was fucking me?Could it have been in the theatre today?These are all questions that went through my head.
The first night we went to the movies turned out to be a most memorable one.My Daddy wanted a blow job.He didnt care who was around, or if they saw, he only wanted to release and release he did.He unzipped his pants and pulled them down away from his cock then took his hand and wrapped it around the back of my neck.
https://www.tumblr.com/blog/view/quidity5190842

Bright and Early

(Georgevox, 11. 6. 2021 22:12)

Anya lay on her bed, staring at the ceiling of her moderately-sized dorm room. Her digital alarm clocks LCD display burned a crisp 4:05 AM in the darkness. In two hours and a half she would have to go to class. Her music player was still operating, singing out Pink Floyds later, more ambient sounds. In her head, she went over all the homework she had and every project due withing the next three weeks. Everything was according to schedule. She continued to stare, thinking about how she would make the most of the first weekend her roommate, Tara, was gone.
https://www.tumblr.com/blog/view/arthur324017668

Quality products and drugs only here https://bit.ly/3rLBBis

(Zeday, 11. 6. 2021 17:33)


Follow the link and choose the products for your health

https://bit.ly/3oZOKnO


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65

následující »