Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tipy na zajímavé weby:

25. 1. 2010

Kofeinová kalkulačka smrti. Kolik vydržíte?

Dokázalo by mě zabít 120 kafí, nebo 150 redbulů. Spočítala to speciální kalkulačka DeathByCoffeine. Na základě vaší hmotnosti a zvoleného nápoje určí jeho smrtelné množství. Jiný web nabídne obrázky, které se ukáží spojením očíslovaných bodů, další doporučí tu správnou knihu. 
 
Kávovarfoto: Siemens

Kávovar

Kofeinová kalkulačka
Energyfiend.com – www.energyfiend.com

Kolik kofeinu obsahuje jaký nápoj? A kolik jich musíte v krátkém čase vypít, aby vás to zabilo? Odpoví vám server Energyfiend.com.

Dokáže totiž orientačně podle vaší váhy vypočítat počet nápojů, které by pro vás mohl být smrtelný. Takže pokud vám někdo říká, že vás to kafe či energetický nápoj jednou zabije, můžete mu ukázat, po kolika nápojích v krátkém čase by se tak mohlo opravdu stát. Množství je ale většinou tak obrovské, že je téměř nereálné umřít na přepití se například kávou. Rychleji byste se utopili. Jediné, co vás může potkat, je kofeinový šok, který se dostavuje už po několika šálcích.

Například šedesátikilový člověk by musel vypít 84 šálků kávy, aby umřel na předávkování kofeinem. Na serveru dále najdete i tabulky, kolik kofeinu jaký druh nápoje obsahuje.

Energyfiend.com

Podobné stránky
Zdravi.idnes.cz - BMI kalkulačka

Obrázek z číslovaných bodů
Picturedots.com – www.picturedots.com
Vytvářet obrázek spojováním bodů může být zábavné nejen pro děti, ale možná i pro vás. Jistě si chcete obrázek sami tvořit, zde je služba, která to umí.

Picturedots.com slouží k přeměně libovolného obrázku, stačí zadat jeho URL adresu, po nahrání pomocí myši určité body ke spojování. Ty se automaticky očíslují. Samozřejmě máte v případě potřeby možnost vytvořené body mazat jeden po druhém, či všechny naráz. Díky tlačítku náhled si lze dílko kdykoliv prohlédnout.

Pak už je jen na vás, zda ho exportujete do PDF souboru či budete sdílet s přáteli on-line. Musíte se však zaregistrovat. Jestliže se vám nechce obrázky bodovat, můžete sáhnout po nějakém už vytvořeném, který vytvořili návštěvníci před vámi.

Picturedots.com

Podobné stránky
Dětskéomalováky.cz – on-line vymalování
Alík.cz – internet pro děti

Co mám číst dál?
Comamcitatdalej.sk – www.comamcitatdalej.sk

Na webu Comamcitatdalej.sk http://www.comamcitatdalej.sk zadejte knihu, kterou jste právě přečetli, nebo se vám líbila a odešlete. Během chvilky se objeví seznam knih, které by se vám také mohli líbit.

Stránka totiž sleduje, jaké knihy lidi kupují a čtou. Jestliže tedy vyhledáte nějakou knihu, systém najde lidi, co ji již četli a doporučí vám knihy, které četli dále, nebo si je koupili. Ještě zajímavější to může být, pokud si vytvoříte své uživatelské konto. Knihy budete moci sami hodnotit hvězdičkami a pomoci tak sobě, ale i ostatním s výběrem. Databáze přitom obsahuje přes 24 tisíc knih. Hodnotí je více než 10 tisíc lidí.

Comamcitatdalej.sk

Podobné stránky
Databázeknih.cz – databáze spisovatelů a knih
Čtenáři.cz – nechte si doporučit nějakou knihu

Uwwwízlo v síti
Na webu Nejprávník.cz najdete databází právníků v ČR. Potřebujete-li tedy pomoci s nějakým konkrétním případem, pak si můžete najít právníka specializujícího se právě na konkrétní oblast.

Pokud ve vašich Windows běží nějaký proces, který neznáte, zkuste ho zadat do databáze na webu Processlibrary.com. Po odeslání se o něm za chvilku dozvíte jeho popis, případně výrobce a další podrobnosti.

Jak by asi tak vypadal váš portrét na dolarovce, na zdi či dokonce břichu Angeliny Jolie? Zkuste to a uvidíte. Server Photofunia.com totiž nabízí možnost umístit vybranou fotografii tváře člověka na různé fotografie.

Photofunia.com

Autoři:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář