Jdi na obsah Jdi na menu
 


Typ na velikonoční zdobení vajec -převzato z www.decoupageshop.cz

26. 3. 2010
TIP NA VELIKONOČNÍ ZDOBENÍ VAJEC
Vejce polystyrén a technika "artyčok"
1) MATERIÁL
Budeme potřebovat:
  • polystyrénové vejce
  • ozdobné stuhy
  • nůžky
  • špendlíky
 
2) ZÁKLAD TECHNIKY
 
Základem jsou nastříhané čtverečky z ozdobných stuh. Z těchto čtverečků se poté dělají stříšky, které se zapíchávají do polystyrénového vejce.    
     
 
 
 3) TVORBA STŘÍŠKY
Čtvereček ze stuhy se ohne v polovině a horní střed se napíchne velkým špendlíkem k vejci (pouze provizorně, špendlík se nezapíchává celý!). Poté se přehne pravá a levá strana a obě strany i spodní střed se špendlíkem (menším) připevní napevno k vejci, tedy špendlíky se zapíchnou celé.
  
4) ZAČÍNÁME
Polystyrénové vejce si nalinkujeme - stačí fixem, propiskou. Tyto linie slouží jako vodítko, jak se budou jednotlivé stříšky přidávat. Aby vše bylo krásně rovné, prostředek stříšky by měl být umístěný v nakreslené linii. Základ tvoří 4 linie (z každé strany jedna) a znamená to, že na jednom řádku budou 4 stříšky. Počet linií záleží čistě na Vás. Na horní část vejce přišpendlíme kousek stuhy - to proto, až se bude artyčok otvírat, aby nešel vidět polystyrén.
 

5) PRVNÍ ŘADA

Nyní už stačí přidávat stříšky kolem dokola podle nakreslených linií. První stříšky přikládáme tak, aby vrch stříšky začínal na vrchu vajíčka. Rohy stříšek překládáme přes sebe (tak se stuha ještě více upevní) s tím, že vrch stříšky je jen provizorně upevněn, ale ostatní části jsou napevno přišpendlené.

 

 
 
 
7) FINÁLNÍ PODOBA
Nakonec se odstraní všechny provizorní špendlíky a Vejce ala artyčok je hotové. Finální podobu můžete taky přizdobit stuhou, za kterou se pak vejce pověsí. Tato ozdoba může být použitá i jako vánoční ozdoba, při troše zručnosti můžete doprostřed vyhotovit díru na svíčku a ozdobené vejce může sloužit jako svícínek....
 
 

 

 
 
6) DALŠÍ ŘADY + KONEC 
Jak budete postupovat záleží již čistě na Vás. Čím více stříšku utáhnete, tím menší budou "oka" (záleží také na druhu stuhy!). Totéž platí i na hustotě stříšek - čím větší odstupy, tím bude artyčok vzdušnější a naopak. Konec (dno vajíčka) zalátujeme kouskem stuhy a pořádně přišpendlíme. 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář