Jdi na obsah Jdi na menu
 


Windows 7 - pár návodů z Technet.cz

25. 6. 2010

 

Tipy a triky pro Windows 7 - všechny články ZDE

 

Tipy pro začátečníky:

201. - Jak dostat ikony z plochy na hlavní panel
Zástupce aplikací a ikony na pracovní ploše zabírají místo, chcete-li si ji vyčistit a nevadí vám, že je budete spouštět z hlavního panelu, zde je postup. Klikněte pravým tlačítkem myši na hlavní panel a vyberte Panely nástrojů → Plocha.

Jakmile toto uděláte klikněte pravým tlačítkem myši na pracovní plochu a vyberete volbu Skrýt ikony. Nyní nejenže nebudete mít na pracovní ploše nepořádek, ale uvidíte tapetu a ikony si budete moci nadále přidávat pomocí tohoto nového panelu do hlavního panelu.

Tipy a triky pro Windows 7

202. - Jak vytvořit vlastní motiv vzhledu
Vytvořit, upravit nebo sdílet motiv vzhledu Windows 7 můžete lehce. Klikněte na pracovní ploše pravým tlačítkem myši a vyberte volbu Přizpůsobit. Zobrazí se okno Individuální nastavení. Motivy jsou tvořeny pozadím plochy, barvami oken a zvuky. Tyto možnosti můžete měnit zcela dole odkazy. Upravte si volby podle svých představ.

Chcete-li získat další motivy sytému Windows 7, klikněte na odkazu Získat další motivy online. Motiv uložíte tlačítkem Uložit. Chcete ho i na jiné PC, či snad poslat známému, pak klikněte na tlačítko Uložit motiv a sdílet jej. Objeví se okno, vy napište název motivu a Windows ho uloží do jednoho souboru. Instalace se pak provádí pouhým poklikáním na tento soubor.

Tipy a triky pro Windows 7

203. - Jak na Centrum akcí
Ve Windows 7 v Ovládacích panelech najdete novou funkci Centrum akcí, která pomáhá řešit více problémů se systémem. Je signalizováno vlaječkou v systémové části hlavního panelu. Pokud nastane nějaký problém, zobrazí se u ní červená ikonka s bílým křížkem. Z jednoho místa poskytuje přehled o úkolech a oznámeních souvisejících s používáním vašeho počítače a řešením problémů. Kliknete-li na ni, zobrazí se podrobnosti.

Tipy a triky pro Windows 7

Tipy pro pokročilé:

204. - Jak dostat odkaz síťové připojení do Průzkumníka Windows
Odkaz pro otevření funkce Síťové připojení si můžete sami a lehce pomocí systémového registru Windows přidat do Průzkumníka Windows. Klikněte na Start a do řádku Prohledat programy a soubory zadejte příkaz regedit, který odešlete. Přejděte na větev HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer\NameSpace. Vytvořte nový klíč a pojmenujte ho jako {7007ACC7-3202-11D1-AAD2-00805FC1270E}. Změny se projeví okamžitě.

Tipy a triky pro Windows 7

205. - Jak si vytvořit odkaz pro připnutí k nabídce Start
Chcete-li jednoduše přidávat objekty (zástupce, složky, soubory apod.) do Start menu prostřednictvím kontextové nabídky Windows, zde je postup. Otevřete registr Windows a najděte větev HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\ShellEx\ContextMenuHandlers. Vytvořte klíč {a2a9545d-a0c2-42b4-9708-a0b2badd77c8}. Když nyní po restartu systému stisknete klávesu Shift a kliknete pravým tlačítkem myši na jakýkoliv objekt můžete si vybrat volbu Pin to Start menu – přilepit do Start nabídky.

Tipy a triky pro Windows 7

206. - Jak nainstalovat češtinu do jiné jazykové mutace Windows 7 Home
Doinstalovat češtinu do Windows 7 Ultimate není problém, stačí si stáhnout jazykový balíček. Tato možnost však není ve verzích Windows 7 Home. To však neznamená, že i tuto edici v případě, že máte jinou, než českou jazykovou mutaci nemůžete počeštit. Musíte na to jít však trochu oklikou.

Nainstalujte verzi Ultimate (nezadávejte produktový klíč) a pak proveďte ve Windows Update stažení jazykového balíčku a nainstalujte ho. Poté klikněte na Start a do řádku zadejte cmd a odešlete. Nyní zadejte příkaz slmgr –upk a odešlete ho. Zadejte produktový klíč k Windows 7 Home.

Druhou možností je využít program Vistualizator. Stáhnete ho zde a zároveň zde najdete balíček s češtinou, který také stáhněte. Po instalaci a spuštění programu klikněte na Add languages a následně na Change language.

Tipy a triky pro Windows 7

Autoři:

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář