Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cukroví - 23 receptů s obrázky

7. 12. 2016

 Zdroj: http://www.sladkosti.net/

Soubor s recepty mi přišel před rokem emailem od kamarádky, až teď jsem se z komentáře dozvěděla, že pochází z výše uvedené stránky.

 

ObrazekDvoubarevné slepované hřebínky

Suroviny : 300 g hladké mouky, 180 g másla nebo Hery, 90 g moučkového cukru, špetka soli, půl lžičky citrónové kůry, 3 žloutky, půl balíčku vanilkového cukru, 1 lžička kakaa.
Broskvový džem na slepení.

Z uvedených surovin bez kakaa vypracujeme těsto, asi pětinu oddělíme a zapracujeme do ní kakao. Obě těsta zabalíme a necháme v chladnu odpočinout. Potom těsta (každé zvlášť) rozválíme na sílu 2 mm a z tmavého nařežeme proužky, které rozložíme (nejlépe rovnoběžně) na světlé těsto tak, aby mezery byly zhruba stejně široké, jako nařezané proužky. Potom plát opatrně přejedeme válečkem, aby se obě těsta spojila. Z plátu vykrájíme hřebínky a pečeme je na plechu s papírem na pečení při 170°C asi 7 minut. Upečené zchladlé hřebínky po dvou slepíme broskvovým džemem.

Odkrojky těsta znovu zpracujeme a použijeme na jiné cukroví - tyto odkrojky byly použity na mramorové rohlíčky s karamelovým krémem.

 

 

 

ObrazekKávová esíčka s nugátovým krémem

Suroviny : 375 g hladké mouky, 250 g másla nebo Hery, 125 g moučkového cukru, 1 rov-ná lžička mleté zrnkové kávy, 50 g strouhaných vlašských ořechů, špetka soli, 1 lžíce kakaa, 4 žloutky.
Nugátový krém Carla, čokoládová poleva (čokoláda na vaření a 100% tuk v poměru 3:1), bílá cukrářská poleva, zrnka pražené kávy.

Z uvedených surovin vypracujeme těsto, necháme je odpočinout a rozválíme na sílu asi 3 mm. Vykrájíme esíčka a pečeme je asi 7 minut při 170°C. Esíčka slepujeme po dvou nugátovým krémem a horní namáčíme do čokoládové polevy.  Do tekuté čokolády kápne-me bílou polevu, libovolně ji roztáhneme párátkem a ozdobíme zrnkem kávy.

 

 

ObrazekKokosové dortíčky s mandlovou náplní

Suroviny: 300 g hladké mouky, 200 g másla, citrónová kůra a šťáva, 100 g moučkového cukru, špetka soli, 60 g strouhaného kokosu, 1 vejce, 1 balíček vanilkového cukru.
Mandlová náplň: 250 ml kokosového mléka, 100 g krupicového cukru a 200 g strou-haných oloupaných mandlí, 150 g změklé bílé čokolády a mandlový likér podle chuti.
Poleva: moučkový cukr, 1 lžíce horké vody, 2 lžíce mandlového likéru, kousek bílku.
Proužky mandlí a rozpuštěná tmavá čokoláda na ozdobu.

Na náplň vaříme kokosové mléko s krupicovým cukrem a mandlemi tak dlouho, až se od-paří většina tekutiny a hmota zhoustne. Odstavíme, necháme vychladnout a vmícháme změklou bílou čokoládu a mandlový likér. Uložíme do chladničky a necháme mírně ztuhnout.

Z uvedených surovin vypracujeme na válu těsto, zabalíme je do fólie a necháme v chladnu odpočinout. Těsto pak rozválíme na sílu 3 mm a vykrájíme malá kolečka. Pečeme je při 170°C po dobu asi 7 minut na plechu s pečícím papírem. Upečená zchladlá kolečka potřeme náplní a po dvou slepíme. Slepené dortíčky přelijeme likérovou polevou a ozdobíme proužky mandlí. Po zaschnutí polevy ještě dortíčky přestříkáme rozpuštěnou čokoládou.

 

 

ObrazekLimetkové koláčky s ořechy

Suroviny : 300 g hladké mouky, 200 g másla nebo Hery, 100 g moučkového cukru, limet-ková kůra a šťáva, špetka soli, 2-3 žloutky, 2 balíčky vanilkového cukru.
Ořechová hmota: 200 g strouhaných vlašských ořechů, 100 g meruňkové marmelády, 50 g moučkového cukru, 50 g piškotových drobečků, 1 bílek.
Půlky vlašských ořechů na ozdobení.

Nejdříve si připravíme ořechovou náplň. Z uvedených surovin umícháme tužší hmotu.

Na válu vypracujeme obvyklým způsobem linecké těsto, necháme je odpočinout, rozválíme na sílu 4 mm a vykrájíme ozoubkovaná kolečka. Na střed každého kolečka dáme trochu ořechové hmoty a do ní přitiskneme půlku vlašského ořechu. Koláčky rozložíme na plech s papírem na pečení a pečeme je při 160°C asi 10 minut. Dále již nezdobíme.

ObrazekMramorové rohlíčky s karamelovým krémem

Suroviny : odkrojky těsta z dvoubarevných slepovaných hřebínků.

Karamelový krém: 1 plechovka Salka uvařeného na karamel, 1 karamelový pudink, 100 ml mléka, 2 žloutky, podle chuti rum.
Rozpuštěná čokoláda na vaření.

Salko nalijeme do kastrolku a přivedeme k varu. Pudink a žloutky rozšleháme v mléce a směs vlijeme do vařícího Salka. Za stálého míchání vaříme do zhoustnutí. Odstavíme, necháme vychladnout a přidáme rum.

Odřezky z dvoubarevného těsta zpracujeme tak, aby vzniklo mramorové těsto. Zabalíme je a necháme v chladnu odpočinout. Odleželé těsto pak rozválíme na sílu 2-3 mm a vykrájíme rohlíčky. Pečeme je na plechu s papírem na pečení při 170°C asi 7 minut. Upečené zchladlé rohlíčky po dvou spojíme karamelovým krémem a na závěr oba konce rohlíčků namočíme do rozpuštěné čokolády. Necháme okapat a ztuhnout na kuchyňské mřížce.

 

ObrazekLinecké kostky ořechové

Suroviny - linecké těsto: 150 g polohrubé mouky, 150 g hladké mouky, špetka soli, 200 g másla, 100 g moučkového cukru, citrónová kůra, 1 vejce.

Suroviny - ořechové těsto: 250 g másla, 250 g moučkového cukru, citrónová kůra, 150 g strouhaných vlašských ořechů, 150 g polohrubé mouky, 2 lžíce rumu, sníh ze 7 bílků se špetkou soli.

Suroviny - poleva: 7 žloutků, 300 g moučkového cukru, 2 lžíce rumu.

Další suroviny: 50 g rozpuštěné čokolády na vaření, 70 g půlek vlašských ořechů

Linecké těsto - postup: Z uvedených surovin vypracujeme na válu měkké těsto, zabalíme je do fólie a uložíme asi na 2 hodiny do chladničky.

Ořechové těsto - postup: Máslo s moučkovým cukrem umícháme do pěny, přidáme rum, citrónovou kůru a po částech mouku promíchanou s ořechy a tuhý sníh z bílků.

Z vychlazeného lineckého těsta vyválíme plát a přeneseme jej na plech vyložený papírem na pečení (nebo přímo na papíru rozválíme). Povrch těsta propícháme vidličkou a na celý plát rovnoměrně rozetřeme ořechové těsto. Pečeme při 150°C asi 40 minut. Mezitím si připravíme polevu. Žloutky vyšleháme s moučkovým cukrem do hustého krému a přimícháme rum. Polevu rozetřeme na upečený teplý moučník a necháme mírně zaschnout. Řezy nakrájíme, dokud je moučník ještě vlažný. Po zaschnutí polevy nastříkáme na kostky mřížku z rozpuštěné čokolády a ozdobíme půlkou vlašského ořechu.

 

 

ObrazekDvoubarevné spirálky

Světlé těsto: 210 g hladké mouky, 70 g moučkového cukru, 2 žloutky, 140 g Hery, špetka soli, citrónová kůra a lžička citrónové šťávy, 1 balíček vanilkového cukru.
Tmavé těsto: 210 g hladké mouky, 70 g moučkového cukru, 2-3 žloutky, 140 g Hery, špetka soli, 1 lžíce kakaa, 1 balíček vanilkového cukru.
Bílek na potření těsta.

Obě těsta vypracujeme, necháme odpočinout a pak z každého zvlášť vyválíme slabší obdélníkový plát. Spodní plát potřeme rozšlehaným bílkem, nahoru položíme druhý plát a válečkem vytlačíme případné vzduchové bubliny. Horní plát rovněž potřeme bílkem a svineme pevnou roládu, kterou zatočíme do alobalu a necháme v chladničce ztuhnout. Potom ostrým nožem rovně nakrájíme asi 5 mm silné plátky, které přendáme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme při 170°C 8-10 minut. Dále už nezdobíme ani necukrujeme.

 

 

ObrazekOříškové věnečky s vínem

Suroviny : 250 g Hery, 250 g hladké mouky, 100 g strouhaných lískových oříšků, špetka soli, půl lžičky skořice, 1 lžička pomerančové kůry a šťávy, 1 vejce, 5 lžic bílého vína a moučkový cukr se skořicí a vanilkou na obalení.

Suroviny zpracujeme na válu, rozválíme na sílu 3-4 mm a vykrájíme ozoubkované kroužky. Pečeme na suchém nebo pečícím papírem vyloženém plechu při 180°C asi 6-7 minut dorůžova. Upečené horké cukroví obalujeme v moučkovém cukru se skořicí a vanilkou.

ObrazekKošíčky piña colada

Suroviny : 400 g hladké mouky, 150 g moučkového cukru, 150 g strouhaného kokosu, 1 vejce, 250 g Hery, špetka soli, citrónová kůra a šťáva z 1 citronu, vanilkový cukr.
Ananasový krém: 125 g másla, 100 g moučkového cukru, 2 žloutky, 3 lžíce kompo-tovaného ananasu, podle chuti likér Piña Colada.
Rozpuštěná bílá čokoláda, proužky barevného sušeného ananasu na ozdobení a barevné papírové košíčky.

Z uvedených surovin vypracujeme kokosové těsto, zabalíme je do fólie a necháme v chladničce odležet. Potom těsto rozválíme na sílu 2 mm, vykrájíme kolečka, vložíme je do suchých formiček na košíčky a pečeme po dobu 8 minut při 170°C. Upečené zchladlé košíčky vyklepneme z formiček a vnitřek vytřeme rozpuštěnou bílou čokoládou. Necháme ztuhnout a mezitím si připravíme krém. Změklé máslo, moučkový cukr a žloutky vyšleháme do pěny, přidáme okapaný, nadrobno nasekaný ananas a podle chuti likér. Krémem naplníme připravené košíčky, uhladíme povrch, dáme do chladničky ztuhnout a potom je přelijeme rozpuštěnou bílou čokoládou a ozdobíme proužky ananasu. Nakonec cukrovinky vložíme do barevných papírových košíčků.

 

 

ObrazekKrémové košíčky s malinovým džemem

Suroviny : 400 g hladké mouky, 120 g moučkového cukru, 4 žloutky, 250 g Hery, špetka soli, vanilkový cukr.
Máslový krém: 125 g másla, 100 g moučkového cukru, 2 žloutky, 1 lžíce propasíro-vaného malinového džemu, podle chuti rum.
Rozpuštěná bílá čokoláda, malinový džem a růžový cukrový máček.

Z uvedených surovin vypracujeme těsto, zabalíme je do fólie a necháme v chladničce odležet. Potom těsto rozválíme na sílu 2-3 mm a vykrájíme pětilisté kytičky. Polovinu upečeme na plechu s papírem na pečení a druhou polovinu vložíme do suchých formiček na košíčky. Obojí pečeme po dobu 7-8 minut při 170°C. Upečené zchladlé košíčky vyklepneme z formiček a vnitřek vytřeme rozpuštěnou bílou čokoládou. Necháme ztuhnout a mezitím si připravíme krém. Změklé máslo, moučkový cukr a žloutky vyšleháme do pěny, zašleháme propasírovaný džem a nakonec vmícháme podle chuti rum. Rovné kytičky potřeme bílou čokoládou a přilepíme na ně kytičky z košíčků. Do každého košíčku dáme kousek malinového džemu, nahoru stříkneme hvězdičku krému a posypeme cukrovým máčkem.

ObrazekČokoládové košíčky s krémem

Suroviny na těsto: 400 g hladké mouky, 4 žloutky, špetka soli, 250 g Hery, 120 g moučkového cukru, 1 balíček vanilkového cukru, 70 g strouhaných vlašských ořechů, lžička kakaa.
Dále: rozpuštěná čokoláda, rybízová marmeláda, nastavovaný máslový krém, sekané pistácie a papírové košíčky.

Z uvedených surovin vypracujeme na válu těsto, rozválíme na slabší plát a vykrájíme z něj ozoubkovaná kolečka, která vložíme do moukou vysypaných formiček na košíčky. Pečeme při 160-170°C asi 8 minut. Upečené zchladlé košíčky vytřeme rozpuštěnou čokoládou, necháme ji ztuhnout a na dno košíčků položíme kousek rybízové marmelády. Potom do košíčků nastříkáme krém a uložíme je do chladna. Jakmile krém ztuhne, máčíme košíčky v rozpuštěné čokoládě, sypeme je sekanými pistáciemi a vkládáme do papírových košíčků.

Obrazek Čokoládové rohlíčky

Suroviny 350 g strouhaných vlašských ořechů, 300 g moučkového cukru, 50 g hladké mouky, 100 g strouhaných piškotů, 3 vejce, kůra a šťáva z poloviny citronu.
Nastavovaný máslový krém s kakaem, rozpuštěná čokoláda, bílá cukrářská poleva.

Na válu vypracujeme těsto, rozválíme je na sílu asi 5 mm a vykrájíme rohlíčky. Pečeme je na plechu s papírem při 160-170°C 8-10 minut. Na upečené zchladlé rohlíčky nastříkáme ozdobnou trubičkou kakaový krém a dáme do chladničky ztuhnout. Potom máčíme rohlíčky v rozpuštěné čokoládě a po ztuhnutí je ozdobíme proužky bílé polevy.

Obrazek Citrónové čtyřhránky s jahodovým džemem

Suroviny : 400 g hladké mouky, 120 g moučkového cukru, 3 žloutky, 250 g Hery, špetka soli, vanilkový cukr, citrónová kůra a šťáva.
Jahodový džem na slepení, růžová citrónová poleva a koupené cukrové zdobení.

Z uvedených surovin vypracujeme těsto, zabalíme je do fólie a necháme v chladničce odležet. Potom těsto rozválíme na sílu 2-3 mm a formičkou vykrájíme kosočtverce. Pečeme je na plechu s papírem na pečení po dobu 6-7 minut při 170°C. Upečené zchladlé kosočtverce slepíme po dvou džemem, potřeme citrónovou polevou a ozdobíme cukrovým zdobením.

 

ObrazekČokoládové trojhránky s mátovým likérem

Suroviny : 300 g hladké mouky, 100 g moučkového cukru, 3 žloutky, 200 g másla, 50 g strouhané hořké čokolády, špetka soli, špetka mleté skořice, 1 balíček vanilkového cukru.
Krém: 125 g změklého másla, 100 g moučkového cukru, 2 žloutky, podle chuti mátový likér.
Rozpuštěná bílá a tmavá čokoláda a pistáciové oříšky na ozdobení.

Na krém vyšleháme máslo s cukrem a žloutky do pěny. Přidáme mátový likér a krém uložíme na chladné místo.

Z uvedených surovin vypracujeme na válu těsto, zabalíme je do fólie a necháme v chladničce alespoň hodinu odpočinout. Potom těsto rozválíme na sílu 2-3 mm a vykrájíme trojúhelníčky. Pečeme je na plechu s papírem na pečení při 170°C asi 7 minut. Upečené zchladlé trojúhelníčky po dvou spojíme máslovým krémem, přelijeme rozpuštěnou bílou čokoládou a ozdobíme motivem z rozpuštěné tmavé čokolády a rozpůleným pistáciovým oříškem.

 

ObrazekGranko dortíčky s čokoládovými kamínky

Suroviny : 400 g hladké mouky, 120 g moučkového cukru, 2 vejce, 250 g másla, 30 g Granka, špetka soli, půl lžičky mleté skořice.

Náplň: 200 g nugátového krému Carla, 200 g strouhaných lískových oříšků, 50 g granka, podle chuti rum.
Rozpuštěná tmavá čokoláda a čokoládové kamínky na ozdobení.

Na náplň smícháme nugátový krém se strouhanými oříšky, grankem a rumem. Uložíme na chladné místo.

Z uvedených surovin vypracujeme těsto, zabalíme je do fólie a necháme v chladničce odležet. Potom těsto rozválíme na sílu 2-3 mm a vykrájíme ozoubkovaná kolečka. Pečeme je na plechu s papírem na pečení při 170°C po dobu asi 7 minut. Upečená zchladlá kolečka po dvou spojíme náplní a přelijeme rozpuštěnou čokoládou. Doprostřed položíme čokoládový kamínek.

 

 

ObrazekIšlské kytičky s čokoládovou polevou

Suroviny : 400 g hladké mouky, 150 g moučkového cukru, 75 g strouhaných vlašských ořechů, 75 g strouhaných oloupaných mandlí, 2 menší vejce, 250 g másla, špetka soli, půl lžičky mleté skořice, citrónová kůra.
Jahodový džem, čokoládová poleva a sušené třešně na ozdobení.

Z uvedených surovin vypracujeme na válu těsto, zabalíme je do potravinářské fólie, uložíme do chladničky a necháme alespoň dvě hodiny odležet. Potom těsto rozválíme na sílu 2-3 mm a formičkou vykrájíme dvě velikosti pětilistých kytiček. Upečeme je na plechu vyloženém papírem na pečení při 170°C. Doba pečení asi 7 minut. Upečené zchladlé kytičky po dvou (větší a menší) slepíme jahodovým džemem, horní kytičky potřeme čokoládovou polevou a ozdobíme kousky sušených třešní.

 

ObrazekKaramelové dortíčky s čokoládovou polevou

Suroviny : 400 g hladké mouky, 120 g moučkového cukru, 2 vejce, 250 g másla, špetka soli, 1 balíček vanilkového cukru, 2 lžíce karamelové polevy v tubě a 1 karamelový pudink.
Krém: 100 g másla, 1 lžíce moučkového cukru, půl plechovky salka uvařeného na karamel, 200 g strouhaných vlašských ořechů, podle chuti rum.
Rozpuštěná tmavá a bílá čokoláda a karamelové kuličky.

Na krém vyšleháme změklé máslo a moučkový cukr do pěny. Přidáme salko uvařené na karamel, ořechy a rum, směs dobře promícháme a uložíme na chladné místo.

Z uvedených surovin vypracujeme těsto, zabalíme je do fólie a necháme v chladničce odležet. Potom těsto rozválíme na sílu 3 mm a formičkou vykrájíme šestiúhelníky (nebo kolečka). Pečeme je na plechu s papírem na pečení po dobu asi 7 minut při 170°C. Upečené zchladlé šestiúhelníky po dvou slepíme krémem a přelijeme rozpuštěnou tmavou čokoládou. Do tekuté polevy kápneme na střed dortíčků trošku rozpuštěné bílé čokolády, párátkem ji hvězdicovitě roztáhneme a nakonec ještě dortíčky ozdobíme karamelovými kuličkami.

ObrazekKávové slzičky s bílou polevou

Suroviny : 400 g hladké mouky, 120 g moučkového cukru, 2 vejce, 250 g másla, špetka soli, 1 balíček vanilkového cukru, 1 rovná lžička mleté zrnkové kávy.
Náplň: 100 g másla, 2 žloutky, 100 g moučkového cukru, 100 g čokolády, 100 g strou-haných vlašských ořechů, špetka mleté zrnkové kávy, podle chuti ořechový likér.
Rozpuštěná bílá čokoláda na polití, čokoládová kávová zrna a rozpuštěná tmavá čokoláda na ozdobení.

Na náplň vyšleháme změklé máslo, změklou čokoládu, moučkový cukr a žloutky do pěny. Přidáme kávu, ořechy a likér, směs dobře promícháme a uložíme na chladné místo.

Z uvedených surovin vypracujeme těsto, zabalíme je do fólie a necháme v chladničce odležet. Potom těsto rozválíme na sílu 2-3 mm a formičkou vykrájíme slzičky. Pečeme je na plechu s papírem na pečení po dobu 7-8 minut při 170°C. Upečené zchladlé slzičky po dvou slepíme náplní, potřeme bílou polevou a ozdobíme kávovými zrny. Po ztuhnutí polevy nastříkáme na špičky slziček proužky z rozpuštěné tmavé čokolády.

 

ObrazekLinecké kopretinky s malinovým džemem

Suroviny : 400 g hladké mouky, 120 g moučkového cukru, 1 menší vejce, 2 rovné lžíce rybízové marmelády, 250 g Hery, špetka soli, vanilkový cukr, citrónová kůra.
Malinový džem na slepení, citrónová poleva a obarvený krupicový cukr na ozdobení.

Na vál prosejeme mouku a cukr, přidáme ostatní suroviny a vypracujeme vláčné těsto. Zabalíme je do potravinářské fólie a uložíme asi na dvě hodiny do chladničky. Potom těsto rozválíme na sílu 2-3 mm a plastovou vykrajovačkou s pružinkou vykrájíme malé kopretinky. Přendáme je na plech vyložený papírem na pečení a pečeme při 170°C 6-7 minut dorůžova. Upečené zchladlé kopretinky potřeme hustší citrónovou polevou a polovině z nich posypeme střed zlatě obarveným cukrem. Necháme polevu zaschnout a potom slepujeme kopretinky po dvou malinovým džemem, jednu hladkou a jednu sypanou cukrem.

   

ObrazekMandlové oválky s čokoládovou náplní

Suroviny : 300 g hladké mouky, 100 g moučkového cukru, 100 g strouhaných oloupa-ných mandlí, 3 žloutky, 200 g másla, špetka soli, půl lžičky mleté skořice, citrónová kůra.
Náplň: 200 g změklé čokolády, 100 g strouhaných vlašských ořechů, 100 g piškotových drobečků, podle chuti mandlový likér nebo rum - promícháme a uložíme na chladné místo.
Poleva z bílé čokolády, ozdoby z modelovací hmoty, cukrové ozdoby a bílo zlatý cukrový máček.

Na válu vypracujeme z uvedených surovin těsto, zabalíme je do potravinářské fólie, uložíme do chladničky a necháme alespoň dvě hodiny odpočinout. Vychlazené těsto rozválíme na sílu 2-3 mm a formičkou vykrájíme hladké oválky. Pečeme je na plechu vyloženém papírem na pečení při 170°C po dobu asi 7 minut. Upečené zchladlé oválky spojíme po dvou čokoládovou náplní, přelijeme polevou a ozdobíme.

   

 

ObrazekSkořicové lístečky s rynglovou marmeládou

Rozpočet: 400 g hladké mouky, 120 g moučkového cukru, 3 žloutky, 250 g Hery, špetka soli, vanilkový cukr, citrónová kůra a 1 rovná lžička mleté skořice.
Domácí rynglová marmeláda na slepení, citrónová poleva bílá a zelená a bílo zlatý cukrový máček.

Z uvedených surovin vypracujeme linecké těsto, zabalíme je do fólie a necháme v chladničce alespoň hodinu odležet. Potom těsto rozválíme na sílu 2-3 mm a formičkou vykrájíme lístečky. Pečeme je na plechu s papírem na pečení po dobu 6-7 minut při 170°C. Upečené zchladlé lístečky slepíme po dvou rynglovou marmeládou, potřeme bílou citrónovou polevou, do které ihned kápneme trošku zelené polevy a roztáhneme ji párátkem. Nakonec lístečky posypeme několika zrnky cukrového máčku.

   

ObrazekOříškové podkůvky s jahodovým džemem

Suroviny : 400 g hladké mouky, 150 g moučkového cukru, 100 g strouhaných pražených lískových oříšků, 2 vejce, 250 g Hery, špetka soli, 1 balíček vanilkového cukru, špetka tlučeného hřebíčku, kůra z poloviny menšího pomeranče.
Jahodový džem na slepení, rozpuštěná bílá čokoláda na polití a sekané pistáciové oříšky na ozdobení.

Z uvedených surovin vypracujeme na válu těsto, zabalíme je do potravinářské fólie, uložíme do chladničky a necháme alespoň dvě hodiny odležet. Potom těsto rozválíme na sílu 2-3 mm, formičkou vykrájíme podkůvky a rozložíme je na plech s pečícím papírem. Pečeme při 170°C po dobu 6-7 minut. Upečené zchladlé podkůvky po dvou slepíme jahodovým džemem, přelijeme rozpuštěnou bílou čokoládou a ozdobíme nadrobno nasekanými pistáciovými oříšky.

   

 

ObrazekOřechové oválky s čokoládovým krémem

Suroviny: 400 g hladké mouky, 150 g moučkového cukru, 100 g strouhaných vlašských ořechů, 2 vejce, 250 g Hery, špetka soli, 1 balíček vanilkového cukru, půl lžičky mleté skořice, kůra z poloviny citronu.
Čokoládový krém: 100 g másla, 2 žloutky, 1 lžíce moučkového cukru, 200 g čokolády na vaření, podle chuti rum.
Poleva z bílé čokolády, tmavá čokoláda a sušené třešně na ozdobení.

Z uvedených surovin vypracujeme na válu vláčné těsto, zabalíme je do potravinářské fólie, uložíme do chladničky a necháme asi dvě hodiny odležet. Potom těsto rozválíme na sílu 2-3 mm a formičkou vykrájíme špičaté ozoubkované oválky. Rozložíme je na plech s pečícím papírem a pečeme asi 7 minut při 170°C. Na krém vyšleháme změklé máslo, s moučkovým cukrem, zašleháme žloutky a změklou čokoládu a nakonec přidáme rum podle chuti. Upečené zchladlé oválky po dvou slepíme krémem, přelijeme polevou z bílé čokolády a ozdobíme motivem z rozpuštěné tmavé čokolády a kouskem sušené třešně.

ObrazekNepečené čokoládové kostky

Suroviny : 200 g strouhaných piškotů, 200 g strouhaných vlašských ořechů, 100 g změk-lého másla, 50 g moučkového cukru, 100 g změklé čokolády na vaření, 1 bílek, podle chuti rum.
Rozpuštěná čokoláda na polití a ozdobení (100 g čokolády na vaření, 100 g hořké čokolády, 50 g 100% tuku), celé piškoty postříkané rumem (množství podle počtu kostek) a proužky kandované pomerančové kůry na ozdobu.

Ušleháme máslo s moučkovým cukrem, bílkem a čokoládou. Přimícháme ořechy a piškoty, ochutíme rumem a vypracujeme tužší hmotu. Zabalíme ji do fólie a uložíme aspoň na hodi-nu do chladničky. Potom hmotu rozválíme mezi fóliemi na plát silný 1-1,5 cm a vykrájíme čtverce 4x4 cm. Znovu uložíme do chladničky a necháme ztuhnout. Horní plochu čtverců potom namočíme do čokoládové polevy, doprostřed položíme piškoty postříkané rumem a ozdobíme je rozpuštěnou čokoládou a proužkem kandované pomerančové kůry.

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

solutions erectile dysfunction

(what does hydroxychloroquine do, 28. 7. 2021 9:45)

when was hydroxychloroquine first used https://plaquenilx.com/# hydroxychlorequine

Skvělá inspirace

(Marie, 27. 7. 2021 22:39)

Dobrý den, peču na svatbu synovi a tyto výrobky jsou pro mě úžasnou inspirací.
Není jediný, na který bych neměla chuť. Děkuji a přeji krásné léto.

medicare reform cialis ccrx

(occantiny, 16. 3. 2021 10:19)

https://hcialischeapc.com/ - cialis 5 mg best price usa

vánoční cukroví

(eva hájková, 12. 11. 2020 14:11)

Tak krásné cukroví jsem ještě nikde pohromadě neviděla. Peču od mládí,vlastně od dětství s maminkou,20 roků už bezní.Vždy 9-11 druhů,letos rozšířím o tuto přehlídku,ale asi losem,těžko vybrat nejhezčí. Máme 3 děti a 6 vnoučat,také přátele,tak mohu pect hodně. Děkuju za inspiraci.

cukroví

(Lída, 6. 3. 2020 11:34)

Je krásné všechno cukroví,budu mít inspiraci,moc děkuji

Svatební cukroví

(Hanka, 11. 5. 2019 18:33)

Děkuji, je moc krásné a určitě dobré ! Pokusím se recepty vyzkoušet.
Škoda, že mám malou kuchyň, ale zvládne se to i tak.

dotaz

(eva, 21. 11. 2017 22:01)

Dobrý den, mám zájem o krémové vánoční cukroví. Prosím o sdělení, zda je to možné, cenu, dodání apod. Jsem z Ostravy. Děkuji za odpověď. Evča

Re: dotaz

(Beranová, 22. 11. 2017 12:56)

Nerada Vás zklamu, cukroví nepeču, jen jsem na svůj web dala recepty, ale obraťe se na: https://www.sbazar.cz/kacka.chamradova/detail/26548264-babiccino-domaci-vanocni-cukrovi nebo na https://www.sbazar.cz/filiphanak/detail/26562121-vanocni-cukrovi.
Hezké svátky!

Eurona výrobky

(Eurona výrobky, 5. 11. 2016 21:54)

toto cukroví je vynikající. Zkoušela jsem ho a malým moc chutná. Akorát teda ten nepořádek v kuchyni. :-( Už si vybírám úklidový prostředky, www.topkatalogy.cz a www.r-club.webnode.cz Prý mě to s Euronou bude víc bavit. :-) www.katalogdrogerie.cz

krásné a inspirující

(Majka, 27. 9. 2016 8:27)

Máte opravdu krásné a určitě chutné vánoční cukroví.Vaši stránku jsem oběvila čirou náhodou a našla jsem si zde cukroví,které ještě ve své sbírce nemám a tak jsem ráda za vaši inspiraci a děkuji vám vaše recepty použiju na letošní vánoce.Preji vám,aby se vám dařilo i na dále a přinášela jste nadáke tak ůžasné recepty .Velký dík❄❄❄⛄

cukroviny

(jiřina pavlovska, 18. 12. 2014 19:14)

dobrý den vaše recepty nejsou vánoční ale jsou jarní a letníprosíme o pochopení a naschledano

díky!

(ZDENKA, 30. 11. 2014 15:34)

Nádherné cukroví, moc pěkné nápady pro inspiraci. Určitě zkusím některé upéct. :-)

Dobry den

(Renča, 17. 11. 2013 9:35)

Jsem moc spokojena s recepty uhledné, stručné a právě tet se to hodí je čas pečení moc chválim, skuste to a nebude te vědět co si mate vybrat s receptu. Je to super stránka.

Vanoční cukroví recepty

(doky, 5. 9. 2012 13:33)

Na webu Vánoční-Cukroví-Recepty.cz naleznete ty nejosvědčenější recepty které se hodí právě na Vánoce. Pokud je právě advent (čas který by měl sloužit jako příprava na štědrý den a štědrý večer) tak zde naleznete recepty potřebné k přípravě cukroví.

Pokud byste rádi recepty vyzkoušeli - neváhejte navštívit :
http://vanocni-cukrovi-recepty.cz/

Poděkování

(Hanka S., 3. 11. 2011 14:44)

Dobrý den,
děkuji, že děláte reklamu mému cukroví. Všechno pochází z mých stránek www.sladkosti.net a Vaše stránky už jsou nejmíň sedmé, na kterých se tato sestava vyskytuje. Určitě Vám přišla e-mailem, kdybych měla zveřejnit na svých stránkách všechny recepty, které přijdou mně, nedělala bych celé dny nic jiného.
Doufám, že jsem narazila na solidního člověka, který ví, co se sluší a patří. O pravdivosti mých slov se můžete přesvědčit, když zadáte u mě do vyhledávače název receptu. Vzhledem k tomu, že jsem nedávno předělávala stránky, musela jsem některé názvy zkrátit, ale na mých původních stránkách (odkaz je v úvodním článku) jsou názvy celé.
Děkuji za pochopení a jsem s pozdravem
Hanka Slatinská

Re: Poděkování

(Beranovi, 3. 11. 2011 19:23)

Dobrý večer, máte pravdu recepty mi přišly jako příloha u mailu od kamarádky. A máte taky pravud, že takových koluje hodně. Tyhle mě zaujaly a tak jsem je "poslala dál". O Vaší stránce se dozvídám až teď a s potěšením udám zdroj. Pokud i tak nebudete spokojena, příspěvek prostě smažu. Moc zdravím z Hajan

dobroty

(katuše, 31. 8. 2010 21:39)

A k tomu jednu zmrzku si dát můžeme. Třeba od Nestlé a vyhrajte víkendový pobyt dle Vašeho výběru. zmrzliny-nestle.cz