Dneska je velikou výhodou, že už se dají sehnat dršťky předvařené a pokrájené na potřebné nudličky. Vzpomínám si, že když jsem byl malý kluk, že to u nás, když táta tuhle polévku vařil (máma ji nesnášela), tak trochu „nevonělo"... Tehdy se prostě koupilo kilo dršťek ve stavu obrovských kusanců těchto hovězích drobů.

Jak jsem psal, to je už naštěstí pryč a to je dobře, protože nám to, že jsou dršťky už předvařené a pokrájené, ušetří spoustu času a práce. Sice je ještě musíte ,,dovařit", ale už to nebude trvat tak dlouho.

DRSTKOVA1.jpg

Vše potřebné na jedné hromadě...

 

Takže koupené nudličky dršťek  opláchněte ve vodě a dejte je do papiňáku. K nim je dobré přidat pár kousků odřezků vepřového masa, které například já osobně získávám tak, že při zpracování např. krkovice, nebo plecka, oříznu kosti s kousky masa, nebo v případě té plece kůži s vrstvou tuku - sádla. Takovéto kousky shromažďuju na mrazáku a hodí se mně právě ve chvíli, kdy chci vařit nějakou plévku.

Možná se divíte, proč k dršťkám přidávám kousky vepřového, tak vězte, že je to proto, aby polévka byla vydatnější a já to přiznám na rovinu - také tučnější. No, snad už víte, že já si na dietní kuchyni nehraju...

K dršťkám a masu do papiňáku nalijte studenou vodu tak, aby bylo maso celé ponořené. Přidejte sůl (na 550 gramů dršťek asi 2 - 3 kávové lžičky), drcený kmín (asi kávovou lžičku), dále pak jeden bobkový list, 4x kuličky jalovce, 1 / 2 kávové lžičky mletého Nového koření (nebo 4x kuličky celého), špetku mletého pepře, asi polévkovou lžíci majoránky (rozmělněné v dlani), 4x stroužky česneku (pokrájené na plátky) a menší půlku nahrubo pokrájené cibule.

DRSTKOVA2.jpg

Dršťky s odřezky masa zalité vodou v papiňáku, s česnekem, cibulí a kořením...

 

Papiňák uzavřete a vařte asi 30 minut od chvíle natlakování. Když máte dršťky uvařené, vyndejte je z papiňáku, případné větší kusy masa pokrájejte na kousky a nechte si všechno stranou. Ne aby Vás napadlo vylít ten vývar!!!

DRSTKOVA3.jpg

Uvařené dršťky s pokrájeným masem...

Do většího hrnce si dejte asi dvě lžíce sádla a nasypte k němu nahrubo pokrájenou velikou cibuli. Osmahněte a zasypte hladkou moukou. Za stálého míchání si tím vaříte cibulovou jíšku.

DRSTKOVA4.jpg

Vařím cibulovou jíšku...

 

Jíšku nechte, za stálého míchání, hezky zazlátnout a potom stáhněte hrnec z plotny a přisypte asi 3 - 4 kávové lžičky sladké mleté papriky. Už jsem myslím někde psal, že papriku je dobré do jídla přidávat mimo plotnu a to proto, aby se nepřipálila a jídlo tak nezhořklo.

DRSTKOVA5.jpg

Mimo plotnu do jíšky přidávám sladkou mletou papriku...

 

Promíchám a přiliju naběračku vývaru z dršťek. Vrátím hrnec na plotnu a za stálého míchání přilévám všechen vývar. Jestli jste ho vylili do odpadu, tak si otevřete okno a skočte z něj, páč si nic lepšího nezasloužíte...

Tak, máme vývar v hrnci s rozmíchanou jíškou. Tak si tam hezky přidejte pokrájené dršťky s masem, další špetku pepře, kmínu a přiměřeně majoránky. Rozetřete si asi 4 - 5 stroužků česneku se solí, které k té dobrotě přidejte také a to všechno hezky, asi 15 - 20 minut, povařte. Ochutnejte, popřípadě nutnosti dosolte a můžete přidat i pár kapek polévkového koření - Magi.

A jste v cíli!

DRSTKOVA6.jpg

 

 

Dobrou chuť!

Další moje recepty najdete po kliknutí - SEM