Jdi na obsah Jdi na menu
 


Medovníky

21. 4. 2010

 

 

Medovníky.doc

 

Medovník

 

Suroviny na krém:
1 plechovka kondenzovaného mléka
250 g másla
1 vanilínový cukr
200 g moučkového cukru

Suroviny na těsto:
100 g másla
200 g krystalového cukru
2 - 3 polévkové lžíce medu
4 celá vejce
2 lžičky jedlé sody
500 g hladké mouky
150 g mletých vlašský ořechů

Krém

  • Neotevřené kondenzované mléko nejdříve vaříme asi 2 hodiny v hrnci s vodou, mléko tím zkaramelizuje a zhoustne. Mléko je vhodné připravit den předem, aby přes noc vychladlo.
  • Máslo necháme při pokojové teplotě změknout, přidáme moučkový cukr, vanilínový cukr, vlijeme zkaramelizované mléko a vyšleháme hustý krém. Krém necháme zchladit.

Těsto

  • Pánev postavíme na hrnec s horkou vodou (vodu necháme vařit). Na pánvi rozpustíme máslo a přidáme 2-3 lžíce medu. V misce si našleháme čtyři vejce a vmícháme do rozehřátého másla s medem. Mícháme dokud hmota nezhoustne a trochu nezbělá, zároveň dáváme pozor, aby se nám nevytvořily hrudky. Pokud se hrudky vytvoří, musíme je odstranit. Hmotu pak necháme 10 – 15 min vychladnout. Stále mícháme, aby se nevytvořily hrudky!
  • V jiné míse si smícháme hladkou mouku, dvě lžičky sody a cukr. Přidáme do vychladlého těsta. Poté posypeme vál ještě asi 70-100 g hladké mouky a vpracujeme do těsta, dokud nebude dostatečně tuhé, aby z něj šly válet placky.
  • Placky válíme přímo na pečícím papíře. Budeme-li dělat kruhový medovník, nachystáme si větší talíř nebo dno od pečící formy (průměr asi 25 cm). V takovém případě rozdělíme těsto na šest dílů. Jednotlivé díly vyválíme, přiložíme dno od formy a přebývající okraje odkrojíme. Ze zbylého těsta vyválíme ještě jednu placku, upečeme a použijeme ji na posypání hotového medovníku.
 
 
  • Placka vkládejte do trouby vyhřáté na 200°C. Pečte 2-5 min. Upečené necháme dobře vychladnout.

Dokončení

  • Před spojováním, vložíme krém na 10 min do mrazáku. Poté jej postupně mažeme na vychladlé placky. Každou namazanou vrstvu posypeme mletými ořechy. Vrchní vrstvu také natřeme krémem a posypeme směsí rozdrobeného těsta a mletých ořechů.
 
 
Hotový dort necháme vychladit v ledničce.
 
Medovník můžeme také upéct do obdélníkového tvaru. Těsto rozdělíme na 4 díly a vyválíme je na velikost plechu. Upečeme. Po slepení vrstev zarovnáme okraje nožem a rozdrolíme na posypku.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář