Jdi na obsah Jdi na menu
 


Utopenci

27. 12. 2011
Pikantní utopenci
Ingredience:
naložená feferonka 15 ks
párek (libový) 15 ks
sterilovaná kapie 1 sklenice
cibule 1,5 kg
kysané zelí 1 balíček

nálev:
cukr 3 lžíce
bobkový list 2 ks
deko 1 balíček
voda 1,5 l
celý černý pepř 10 kuliček
nové koření 7 kuliček
vegeta 1 lžička
ocet 0,5
Postup přípravy receptu:

Nejdříve si připravíme nálev. Vodu s octem, kořením a cukrem svaříme a necháme 5 minut vařit na mírném ohni. Nálev necháme vychladit. Pětilitrovou sklenici z okurek omyjeme. Zelí si otevřeme.

Mezitím si oloupeme cibule a nakrájíme na tenká kolečka. Klidně můžeme použít i kuchyňského robota. Všechny párky oloupeme a podélně v nich v polovině nařízneme otvor. Otvor otevřeme a naplníme kolečky cibule.

Dno sklenice pokryjeme cibulí a přidáme trochu kysaného zelí. Pak na něj rozložíme 3 naplněné párky. Mám vyzkoušené, že se vejdou 3, takže se musí trochu zmáčknout, ale ne roztrhnout. Na párky dáme opět vrstvu cibule, zelí a taky přidáme kapii. Opět dáme vrstvu párků, cibule, zelí a papriky. Pokračujeme do vyčerpání párků. Poslední vrstvou je cibule se zelím a paprikou.

Vychladlý nálev scedíme a zalijeme jím připravenou sklenici. Necháme obsah sklenice sednout, a pak do ní dolijeme zase část nálevu, aby bylo vše pečlivě ponořené. Zbytek nálevu můžeme použít nebo skladovat.

Utopenci potřebují aspoň týden, aby byli správně uleželí. Po třech dnech se už ale dají jíst taky, ale není to ono. Kdo chce, může jednotlivé vrstvy prokládat feferonkami

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář