Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čokoládová zmrzlina

35 minut(y)+doba zamrazení
 

 

Smetanová zmrzlina z čokolády na vaření, mléka, smetany, žloutků a cukru.
  Suroviny pro 4 osoby:
120 g čokolády na vaření
60 g moučkového cukru
3 dl mléka
1 dl smetany ke šlehání
3 ks žloutků


1. Žloutky s cukrem utřeme do pěny, po troškách vmícháme téměř vařící mléko, směs procedíme do vypláchnutého kastrolu a na mírném ohni zahříváme za stálého míchání, až směs zhoustne, nesmí se ale vařit!
2. Čokoládu nalámanou na kousky se 3 lžícemi vody mícháme v horké lázni, až se čokoláda rozehřeje, přidáme ji do vychladlého krému
3. Vmícháme ušlehanou smetanu a opět důkladně promícháme
4. Nalijeme do rovné misky pro tvorbu ledu a zmrazíme.

Doporučení:
Mrazení zmrzliny:
Nejméně půl hodiny před zmrazováním nastavíme chladničku na nejhlubší stupeň chlazení. Připravený krém dáme do mrazicího prostoru chladničky a mrazíme asi 2 hodiny. Pak zmrzlinu, namrazenou na stěnách a dně nádobky, seškrábeme (nejlépe nožem namáčeným v horké vodě) a celý obsah promícháme. Toto promíchávání opakujeme vícekrát, vždy asi po půl hodině. Jakmile je zmrzlina zmrazená, chladničku nastavíme na obvyklý stupeň chlazení a zmrzlinu necháme v mrazicím prostoru „uzrát“.

Poznámka:
Stejně připravíme zmrzlinu v mrazničce, doba zmrazení se zkrátí. Zmrzlinu promícháváme v kratších intervalech. V mrazničce můžeme uchovat zmrzlinu delší dobu, ale přibližně 12 hodin před podáváním ji dáme do chladničky, aby byla přiměřeně tuhá; zmrzlina podaná přímo z mrazničky je příliš tvrdá a špatně se porcuje.

Zdroj: http://www.receptyonline.cz/recept--cokoladova-zmrzlina--1242.html

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář