Jdi na obsah Jdi na menu
 


V Blatné začali vykupovat pozemky na stavbu přeložky tamní silnice

24. září  2013
Přeložka by měla zabránit vjezdu kamionů do bytové zástavby (ilustrační foto) - Foto: Výmoly .cz

Přeložka by měla zabránit vjezdu kamionů do bytové zástavby (ilustrační foto)Foto: Výmoly .cz

Blatná vykupuje pozemky potřebné na stavbu přeložky tamní silnice. Do konce letošního roku by totiž na stavbu mělo být vydáno územní rozhodnutí. Až se Jihočeskému kraji podaří vykoupit potřebné pozemky, bude moci začít se stavbou. S výkupem pozemků proto kraji pomáhá i město Blatná.

Podle místostarosty Pavla Ounického z ČSSD je obchvat pro město důležitý. 

„Máme tady průmyslovou zónu, kde jsou velké fabriky. A do této průmyslové zóny jezdí sto kamionů tam a sto kamionů musí i odjet. Bohužel nám jezdí přes sídliště, ulicí Šilhova,“ říku Ounický a pokračuje: 

„Vůbec se nám nelíbí, že tam jezdí těžká kamionová doprava. Její část také jezdí do Blatné druhou stranou okolo střední odborné školy a také projíždí bytovou zástavbou. Toto by se přeložkou určitě odbouralo a kamiony by do průmyslové zóny najížděly zezadu, takže by byl provoz ve městě narušen minimálně.“ 

V Blatné začali vykupovat i pozemky, které by v budoucnu chtěli využít pro výstavbu rodinných domů. Soukromému majiteli by za ně Blatná měla zaplatit šest milionů korun. 

„Jsou to pozemky, kde bude i budoucí rodinná výstavba. S majitelem pozemků se jedná i tím způsobem, že do konce roku zaplatíme polovinu, což jsou tři miliony korun. A do března 2014 bychom zaplatili druhou částku,“ vysvětluje Ounický.

Obchvat:   strakonicky.denik.cz/zpravy_region/st-20110411-blatna-obchvat.html

Související příspěvky:

Jihočeskou vesnicí roku se staly Chelčice, část odměny za prvenství pošlou i do Putimi

Jihočeský kraj bude v soutěži o Strom roku reprezentovat hrušeň z Dolní Radouně

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář