Silné a aromatické koření, bez kterého se neobejde žádná kuchařka, má mnoho podob využití, a nejen v kuchyni.

Říká se, že k jeho výrazné chuti se musíte „projíst“. Komu se to podaří, neudělá bez něj už ani ránu!

Tohle je 8 zajímavostí, které jste o libečku možná nevěděli.

1) Tradice pěstování libečku je v Evropě velká, dříve byl často k nalezení i v klášterních bylinných zahradách, kde ho používali jak na výrobu bylinných likérů, jako koření, ale i jako lék.

2) Jednou z velmi prospěšných vlastností libečku je příznivý vliv na naše zažívání. Zlepšuje trávení a stimuluje produkci trávicích šťáv. Může pomoci lidem trpícím nechutenstvím, nedostatečností žaludku a žlučníku, pocitem plnosti po jídle a celkově pomalým zažíváním.

3) Pokud trpíte nadýmáním, přidávejte libeček do jídla. Uleví se vám!

4) Čaj z libečku má výrazně močopudné a tím také čisticí účinky. Naše tělo zbavuje usazených toxických látek a čistí krev.

5) Výluh z libečku je ale prospěšný také pro jedince trpící kloubními potížemi, jako je revma, artróza nebo dna. Za tímto účelem můžeme použít všechny části rostliny, ale nejvýraznější účinek má v tomto případě kořen. Krátkým povařením sušeného kořene si připravíme čaj, který pijeme několikrát denně.

6) Kořen libečku se dá ale konzumovat za čerstva, stačí když ho oloupeme a vaříme jako zeleninu, např. v polévce.

7) Nejvýrazněji ucítíme chuť libečku, pokud na chleba se sýrem položíme několik čerstvých listů.

8) Plody – semena libečku mají o něco sladší chuť než listy. Používají se jak k dochucování jídla, tak na výrobu bylinných likérů, kterým dodávají nasládle kořenitou chuť.