Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kiwicha - amaranthus - laskavec

17. 6. 2010

Kiwicha, to co nás uzdraví

Amaranthus

Kiwicha - AmaranthusMnoho z vás neví co je to Kiwicha. Kiwicha je amarantus, neboli laskavec druh rostliny, z které se vyrábí ty nejlepší

 

Amaranthus

Kiwicha je dokonalost sama v sobě tento amarant je ceněný i pro vysoký obsah vápníku, železa a hořčíku. Ocení ho sportovci, těhotné ženy

 

Laskavec amaranthus
Název rostliny: Laskavec jedlý
Latinský název: Amaranthus oleraceus
Lidové a obecné názvy: „Svaté zrno“ Inků
Botanická charakteristika: Jednoletá bylina, dorůstající výšky až 1 m..
Čeleď: Laskavcovité; Amaranthaceae
Původ a rozšíření: Původem z Indie. V současnosti se pěstuje v celé Asii.


Popis rostliny: Statná rostlina s listy široce kopinatými, světle zelené s hnědými až krvavě červenými skvrnami.Tvoří dekorativní keříky. Květenství je tvořeno dlouhou latou zelenohnědých květů. Vytváří velmi drobná semena.
 
Pěstitelské nároky: Vzhledem k původu předpěstování ve skleníku, fóliovníku nebo v pařeništi. Husté porosty laskavců zastiňují půdy jako kulisní rostliny, které odolávají plevelům. Vyžaduje dostatečnou vláhu, teplo a kvalitní půdy. Miluje teplé, výhřevné a písčité stanoviště. 

Rozmnožování: Semena jsou volně dostupná v prodejnách racionální výživy. Výsev drobných semen do květináčů; sazeničky je možné vysadit v druhé polovině na záhon. Přímý výsev je možný v květnu, s výhodou do záhonů okerek, tykví, lilků a rajčat. Tvoří kulisní zastiňující rostliny. Miluje slunečné polohy.
Soubor pěstitelských opatření: Pěstování amarantu není složité. Vyžaduje půdu, která nemá během růstu vyschnout. 

Sklizeň: Sklizeň zrn až 3 x v ročním vegetačním období. 

Využití + obsah výživných látek: Semena neobsahují lepek. Neobsahuje ani skrytý tuk ani cholesterol.Obsahuje látky důležité v prevenci některých civilizačních chorob. Obsah proteinů je vyšší než u obilovin. Obsah lyzinu a tryptofanu je srovnatelný s živočišnými bílkovinami. Zvláštní pozitivní význam má konzumace u dětí a u sportovců. U starších jedinců podporuje aktivitu mozku a příznivě ovlivňuje metabolismus. Doporučuje se konzumace nemocnými v rekonvalescenci a u jedinců s potravními alergiemi.
 
Zajímavosti: Semena se melou na mouku. Zelené listy se zpracovávají během celého vegetačního období jako špenát nebo do polévek. Mouku je možno přidávat do chleba, do koláčů, do sušenek a různých nákypů. Kombinace amarantové a pšeničné mouky vytváří vyváženou směs, kterou je možno výživově srovnat s vaječným bílkem.

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář