Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zahradní hry, minigolfy - popis a odkaz na e-shop

19. 6. 2010

 

Zahradní hry (kuželky, šachy, člověče nezlob se, domino...)

Ruské kuželky:ilustrační fotoMobilní varianta obsahuje: kovovou konstrukci, kuželky, hrací kouli, lanko, hrací plochu s pryžovými deskami.Kuželky a hrací koule vyrobeny z tvrdého dřeva.Výška kuželek 28cm, výška konstrukce cca 2m, velikost hrací plochy 1x1m.Více informací ZDE.
Zahradní šachy:minigolf Výška krále: 40cm (výška pěšák 30cm).
NOViNKA: k dostání také výška krále 20cm (výška pěšák 15cm).Provedení: dřevo.Šachovnice: bannerové plátno 1,8x1,8cm - musí být položena na zpevněném povrchu (pro menší provedení 90x90cm).Více informací ZDE.
Člověče nezlob se:minigolf Balení obsahuje: 16 ks dřevěných postaviček, dřevěná hrací kostka, hrací plocha - bannerové plátno.Velikost postaviček: 15cm, velikost hracího pole: průměr 120cm, velikost kostky: 6x6x6cm.Více informací ZDE.
Zahradní domino:minigolf Balení obsahuje: 28 dřevěných hracích kostiček.
Kostičky opatřeny ochranným nátěrem.Velikost kostek: 17,5x9x3,5cm.Více informací ZDE.
Zahradní dáma:minigolf Balení obsahuje: 16 dřevěných hracích kamenů, hrací pole (bannerové plátno).Velikost kamene: průměr 6cm, velikost hracího pole: 90x90cm.Více informací ZDE.
Další zahradní hry:minigolfNa zahradě, u hotelu, pensionu, v obci lze provozovat i další aktivity, ke kterým není nezbytně nutná velká hrací plocha. Jedná se například o:Hra kroužky, petanque, cvrnkací kuličky, mikádo, pingpong, kroket a další.Více informací o těchto aktivitách najdete na stránkách Zahradních her.

 

 
Dovolte, abychom Vás přivítali v internetovém obchodě Zahradního minigolfu, minigolfového vybavení a zahradních her.

Minigolfového vybavení zaslíláme na dobírku (prostřednictvím České pošty) nebo s možností osobního odběru (Praha 2) - pro tuto možnost prosím nejdříve volejte 731 589 638 (nejlépe po 17:00).

Minigolfové vybavení je prodáváno POUZE v jednotlivých sadách (odkaz Minigolfové vybavení - sady), ke kterým je možné přikupovat další vybavení z naší nabídky (Minigolfové vybavení - položky).

Obchod byl založen 24.9.2007 zejména z důvodu lepšího a pohodlnějšího objednávání Vámi požadovaného zboží.

 

O minigolfu
 
O minigolfu...
Zřejmě nejlepší a nejpřehlednější základní informace o minigolfu naleznete na stránkách české Wikipedie.
Najdete zde užitečné informace o jednotlivých typech minigolfových drah, o minigolfovém vybavení, ale také řadu obrázků, jak lze minigolfové hřiště běžně spatřit ve světě.

Pravidla minigolfu
Pravidla minigolfu a hrací plán, na který můžete zapisovat své výsledky z jednotlivých drah, naleznete přímo na našich stránkách na následující adrese - pravidla.


Jakou hůl a jaký míček?
V minigolfu platí, téměř jako v jakémkoli jiném sportu, že lze vybírat z řady několika holí a míčků. Avšak hole jako takové se od sebe příliš neliší, jak můžeme být např. zvyklí z klasického golfu. Protože my minigolf pojímáme jako volno-časovou aktivitu, zmíním se zde pouze o nabídce pro začínající (nebo rekreační) hráče. Prosím aby mne závodní hráči případně omluvili, mluvím zejména ze zkušeností z rekreačního minigolfu. A zde přeci tak nejde o výsledek, jako si spíše dobře zahrát a dobře se pobavit... :)

Minigolfová hůl
K hraní minigolfu Vám bohatě postačí veřejnostní hůl, někdy označovaná jako kladivo. Její nespornou výhodou je, že nerozlišuje hráče na praváky nebo leváky - může s ní hrát téměř kdokoli. Délka hole, která je určena pro většinu hráčů je 90cm. Délka 95cm se doporučuje pro vysoké hráče, s výškou okolo 2m. Naopak délka 70cm, resp. 75cm je určena především dětem. Hráč by se u hraní neměl nijak hrbit nebo, především v případě dětských holích, by němela být hůl držena uprostřed gripu - držadla apod.

Minigolfové míčky
Míčků je celá škála, od různých tvrdostí, velikostí, povrchů, odskoků a vah. Osobně doporučuji vlastnit minimálně jeden tvrdý - tj. míček s malým odskokem a jeden měkký - míček s velkým odskokem, tak aby bylo zaručeno hladké skórování na každé jamce. Každému vyhovuje na každou překážku jiný typ míčku, je tak potřeba si jednotlivé míčky na drahách osahat a přijít na to, kde Vám jaký míček nejlépe "padne do ruky".

Seznam minigolfových hřišť
Seznam registrovaných hřišť v ČMGS (Český minigolfový svaz) naleznete přímo na úvodní stránce svazu, na adrese cmgs.cz.
Zda-li a kdy jsou jednotlivá hřiště pro veřejnost otevřena pro veřejnost, si prosím ověřte přímo na stránkách jednotlivých klubů. Další možností, je pak zadání klíčového slova do vyhledávání některého z českých vyhledávačů - seznam.cz, centrum.cz nebo atlas.cz.

 

O Zahradním minigolfu
 
Zahrajete si rádi minigolf (miniaturgolf, dráhový golf)? Ale nemáte, stejně jako většina z nás, tolik prostoru, abyste si postavili vlastní minigolfové hřiště?

ZAHRADNÍ MINIGOLF Vám na velikosti jednoho minigolfového hřiště dovolí zahrát více než 6 minigolfových jamek. Nově máme v nabídce dalších až 8 minigolfových překážek - pyramida, květ a další.
Rozmístění překážek záleží jenom na Vás, fantazii se meze nekladou.

Vhodné nejenom do zahrad, ale také jako součást vybavení obcí, hotelů, penzionů, restaurací, rekreačních středisek apod.

Více informací o Zahradním minigolfu (popis, fotografie, realizace a další) na http://www.zahradniminigolf.cz.

 

Popis Zahradního minigolfu
 
Dráha:
Mobilní minigolfová dráha je snadno přemístitelná. Je složena ze dvou (2,5m) dílů - každý váží cca 50kg, které je možné jednodušše rozložit. Dráha je dlouhá 5m a široká 0,6m (šířka kruhu je 1,2m).

Stavební připravenost:
Vodorovná plocha (nejlépe vymývaná nebo zámková dlažba) o velikosti cca. 6m x 2m.

Překážky:
Překážky jsou zhotoveny z plechu (ošetřeny povrchovou barvou), aby se s nimi dalo snadno manipulovat a zároveň byly odolné proti posunutí při hře. Standartní nabídka k minigolfové dráze je sada pěti překážek (špalíky - žlutá, most - červená, skok - zelená, tunel - bílá, rozcestí - modrá). Lze dále dokoupit rozšiřující sadu překážek (sada dalších pěti překážek).

 

Zahradní zábava - bavte se na zahradě
 
Do nabídky Zahradních her patří, kromě Zahradního minigolfu, také ruské kuželky, šachy, domino, člověče nezlob se, kroket, kroužky, kuličky, ping pong, ale také dáma , petanque nebo mikádo - vše ve velkém, zahradním provedení (většina výrobků je vyrobena ze dřeva).

Více informací naleznete na našich webových stránkách http://www.zahradnizabava.cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář